Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako prevazaju bio ovocie a zeleninu zo statu do statu?

0vecka

2 Mimulus jj akoze sa divim ze este su ludia ktorym to nieje jasne... naviac su niektore bio produkty nezdravsie ako nebio...

2 sweet-lolitta - to je placebo zelenina na trhovisku je z drvivej vecsiny ta ista ako v tescu a chrobac a slimac som nasiel aj v salate v tescu...

uzasne v akom svete zije vecsina ludi :) mi to pride ako dat cernoskovi v afrike zrkadlo a ten na teba prepise dom....

Mimulus

Bio produkty sú len marketingovým ťahom ako umelo navýšiť ceny! Neverte tomu.

príklad: v klasickom ovocnom sade sa robí cca 25 - 35 postrekov do roka.

v bio ovocnom sade sa ich urobí ,,iba,, 15 a to presne tými istými chemikáliami!

Ori

Na prepravu čerstvej zeleniny sa používajú autá s chladiarenskou úpravou. Mnoho našich malých biofariem však pestuje i zeleninu (dobrý zdroj -biospotrebitel.sk )

lost

no dobre, ale stale mi prides ako slovnaft

"cena ropy stupa"

a zvysime cenu benzinu o x alebo y centov

ale ked klesa, tak cenu musime drzat, lebo dolar stupa

a ked vsetko klesne, tak cenu musime preventivne nechat tak, lebo aj tak pojde hore :)
ale ok, koniec offtopicu :P

Magy

prepac lost, nemam chut ta tu ucit zaklady ekonomiky a obchodu, ako hladat aktualne udaje a rozlisovat kde nevadi udaj stary tri roky a kde je kriticky aj mesiac, ucit ta elementarne veci zo zemepisu, dopravy ci matematiky... toto forum je urcene na nieco ine.

debatu tu ukoncujem a nebudem reagovat uz na ziadne dalsie tvoje prepocty, ak chces, napis mi mail.

Magy

no uz je mi jasne, odkial mas take debilne cifry. ceny z roku X. wiki nie je vobec spolahlivy zdroj, hlavne nie u veci, ktore sa rapidne menia pomaly kazdy den alebo tyzden.

cena bunker fuel bola v r. 2009-250$, dnes stoji (a za to sa ospravedlnujem, mal som udaj stary dva a pol mesiaca) 750-800$, nie 650$ ako som povodne uvadzal.
cena paliva poskocila len za necele tri mesiace o viac ako stovku za tonu! uz chapes preco tvoje cisla nemozu dat zmysel, ked su stare niekolko rokov?

co bolo v roku 2000, teda ani radsej nehovorim.

ten graf kontajnerov ti konci tiez v r. 2010, co je uz dva roky v minulosti.

mimochodom, nech ceny skacu ako chcu, ale ani pred dvoma rokmi a dokonca ani sto rokmi vzdialenost medzi braziliou a polskom nebola 2500km. :P

ty sa len chytis nejakych slovicok co napisem, prekrutis, ale podstata tvojich omylov ostava stale rovnaka a to vidiet nechces. stale argumentujes bud len cenou za palivo, alebo len zlomkovou cenou za dopravu (navyse zastaralou), ktoru si uctuje konkretny dopravca pri doprave z bodu A do bodu B jeho kontajnerovou lodou. ze ten kontajner si musis uz z pristavu odviezt v ramci vlastnej rezie, zaplatit vsetky mozne a nemozne colne poplatky, prepravne, povolenia, kontroly, dane, poistenia, skladovanie atd. donekonecna az po finalny predaj toho vyrobku, to stale prehliadas.

--
niektore pouzite linky

www.bunkerworld.com
www.bunkerindex.com
www.gizmag.com
people.hofstra.edu

jankaaaaaaaaa

este raz opakujem, v definicii bio potreavin, teda potraviny, ktore mozu byt oznacovane nalepkou bio, sa hovori len o pestovani ! nikde sa nehovori nic o dovazani ci skladovani. takze mne z toho vyplyva, ze taketo vyrobky a potraviny mozu kludne postrekovat pri skladovani ci prevazani a nebrani tomu ani ta bio nalepka

lost

ale zas ty blbnes.. porovnavas topanku s bananon :D

topanky nemaju expiracnu dobu, tam je naklad mizerne nizky, 1 kontainer dovezies za par supov..

people.hofstra.edu

toto je udaj z 2000, tam 1 TEU stoji pod US$300 z EU do far east..

Year-average daily charter rates for a 1 TEU (14 metric ton) slot have varied from $2.70 to $35.40 between 2000 and 2010.

upload.wikimedia.org

tam pisu, ze jeden 14-tonovy kontainer stoji $10/den

hm

to je pre MALE 500 kontainerove lode.. cize 500*10=5000USD / den za 14*500 ton = 7000ton = 7 milionov kilo.

plus nejake naklady na zbytok, toto je asi teda cisto za prenajom kontaineru

en.wikipedia.org

tam je udaj z Q4 2009, ze 1 TEU z azie do eu stoji 1400USD, ak som to spravne pochopil, co by bolo 10centov za kilo.

(nehovoriac o transibirskom vlaku, co to prevezie lacnejsie)

cize dovoz botasiek z ciny je nie ze hriesne, ale SMIESNE lacny..

alebo mi daj nejake fakty, linky, cisla.. vsetko co com tejto teme pisal, som bral z googla.

lost

tam malo byt 50-60 TISIC ton samozrejme..
neviem ktora lod nesie 50-60 len ton.. to by nebolo logicke (kedze palivo by vazilo 10x tolko na 1 den)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako prevazaju bio ovocie a zeleninu zo statu do statu? - Fórum - ZDRAVIE.sk