Ako prevazaju bio ovocie a zeleninu zo statu do statu?

xdanielax

jankaaaaaaaa - jasneeee, paradajky na lavicke, to aj moja robievala :-)) tesim sa uz na ne! velmi. Minuly rok bola taka uroda, ze mi to islo usami, tak sme s maminou nakladali do poharov a dnes som jeden otvorila, vies aka vona? :-)
a veru, s nostalgiou spominam na kuriatka a husicky behajuce po dvore, prasiatka, kacky .... tych par sliepok co tam teraz zostalo to uz nezachrani..
no aspon v mladsom veku som mala kvalitnu zivocisnu bio stravu :D
zahradka este ako-tak funguje ale miesam to s obchodmi dost uz teraz..a nepotrpim si na bio, neverim tomu velmi.
a v sezone rada chodim na trh.

Tippa

Watermelon, praveze ja si uvedomujem v akom svete zijeme. Ale uz len to malo, co mozeme pre svoje deti urobit, je aspon nieco.:) Preto som ho az do 7. mesiaca len kojila, na co ho uz od mala napchavat chemikaliami. Tych sa oje dost, ked bude vacsi:) No mango som este neskusala. Ale vyskusam. Zatial sme skusili mrkvicku, tie sladke zemiaky atd...

jankaaaaaaaaa

xdanielax moja babka v zivote nic na svojej zahrade neposstrekovala ani nehnojila chemickymi hnojivami. a vzdy dokazala vypestovat tolko zeleniny a ovocia ze ich mala cely rok aj nazvys. navyse chova aj sliepky takze vajicka takisto su celorocne BIO. aj kuracie maso.
a je to pravda, jedlo z takychto surovin a vajicok chuti ovela lepsie ako z obchodu, neda sa to porovnat. ono to este aj inac vyzera.
inac s tym dozrievanim, moja babka nikdy nevyhadzuje nedoretu zeleninu, ked jej opadne, napr. ked paradajka zelena spadne na zem, tak nikto to nevyhodi, pouklada to na slnko na okno a tam to pekne dozrie.. a tie paradajky , to sa ani len neda porovnat s tym co je v obchode, to sa paradajkou ani neda nazvat

watermelon

Tippa ano etiketa sa tym vzdy chvali. Je to prestizne ovocie. Ale to zistis aj cenovo. Napr. 1kg mang dovezenych lodou stoji co ja viem do 2 eur, neviem presne mozno menej. 1kg letecky dovezenych stoji od 5,99 do 7,99 eur, podla kvality.Ale na slovensku nezozenies take ovocie, to by asi ludia nekupovali... ci?

watermelon

mna vzdy zaraza jedna vec: kazdy riesi kvalitu ovocia, zeleniny, a ich zamorenie chemikaliami ale nikto sa nepozrie na to ze zamorene chemikaliami je vsetko jedlo co jete, maso, mlieko, syry xkrat viac ako mlieko lebo su koncentrovane, obilie, takze vrtat len do ovozelu je divne...
kupuj mu avokada tie su super babatka zboznuju a vraj neobsahuju chemikalie a su super vyzivne
moj maly velmi fici avokado, na obed zjedol jedno cele. na veceru kus dalsieho.

Tippa

Janka, no mas pravdu, je to jedno z rieseni, ale to sa da takto iba v lete. V zime si taku zeleninu a ovocie musime kupovat tak ci tak. Ja hlavne kvoli tomu teraz kupujem bio, lebo mam male babo a zaciname s prikrmami. Tak mu chcem davat kvalitne ovocia...

xdanielax

mimochodom na dedine dedkovia zvacsa postrekuju stromy proti vselijakym voskam a neviem akej "skaze" :-)) aspon viem z pocutia. A tym padom, je to bio? asi nie.

watermelon

tree ripen / dozrievane na strome - u ovocia ktore samozrejme rastie na stromoch. Letecke dovazanie je velmi rychle, ovocie kvalitovo neporovnatelne oproti tomu co vezu lode, ako keby si bola v tej krajine, niekedy, samozrejme ze nie vzdy je uplne dozrete, ale aj pri nedozretom ovoci je ten rozdiel strasne velky preto si ani len neviem predstavit co robia s ovocim na lodiach, naozaj. Druha vec je cena, je to strasne drahe.