Ako zvladate problemy, ktore nezvladate?

Príspevok v téme: Ako zvladate problemy, ktore nezvladate?
TMSILVESTER

Ako zvládate problémy, ktoré nezvládate??
Niekedy mám chuť odísť z reálu, ale nedá sa, lebo mám dve malé deti, pre ktoré sa mi oplatí žiť..
Ked vás nechápe vlastná polovička...ktorej stále dávate nové a nové šance...ale je to všetko v háji..
A kto je za tým iba svokraaaaaaa!
Nik iný,,iba ona jediná mi zbabrala celý môj život.....obrátila mi manžela naruby, ako sa hovorí,,,on žije s ňou, ju počúva, rešpektuje......
a mňa viní za všetko,,,ibaja som za všetkým a za všetko vinná!
Už to nezvládam...
A nezvládam tak reálny problém ako aj tuna PC virtuálny.....
Už nemám dosť sily....a nechce sa mi už vôbec žiť....
Asi ma Boh tak veľmi miluje, ked musím toto všetko znášať...
A najviac ma bolí to,že tí, ktorí sú silnejší a v práve...vás ustavične sekirujú..tak ako ten môj,,lebo má po boku ochranu..tak na druhej strane niekto virtuálny PC,,osoba,,,ktorá môže všetko....
Ako mám toto prekonať...lebo ja už takto nemôžem dalej..

TM Silvester

Anjel..tak ja som ten problém?...no díky..
veves...je to ťažké, lebo ja nemám kam ísť..nemám dosť ečiek na byt..a podobné veci..
A čo sa týka rozvodovosti,,rozdeliť deti,,ked jedno by si privlastnil on a druhé ja..TO NIKDY!!!
Takže sa nedá...

veves

keby je to ozaj zle tak davno si s nim neni...a nevyhovaraj sa na deti, deti nie su dovod preco zostavat ale preco odist.

anjelik

Milá moja,
poradilo ti už naozaj veľa ľudí, prezentovali ti svoje názory a poznatky. Najmilšie sú pre mňa tie rady, že musíš byť silná.:o) Len je otázne, čo by si si asi tak mala pod tým predstaviť, že?? V čom že je tá sila?? Nuž, podľa mňa je jediná sila v pochopení. A keď niečo pochopíš, máš nad tým moc a nie si viac bezmocná. Ale pochopenie musí začínať a končiť tebou samou. Ty ho musíš v sebe budovať. Svojho manžela miluješ. Ak ho miluješ, tak niet čo riešiť. :o) Láska nie je predsa o tom, kto koho poslúcha, kto si koho váži. Láska je predsa bez nárokov, či nie?? Tvoja sila má vychádzať z toho, že si samostatná mladá žena, schopná a bystrá a nie nejaká chuderka, ktorej podľa nej samej každý ubližuje. Musíš sa oprieť o svoj vlastný zmysel pre humor..ak ten nestratíš, nestratíš ani trpezlivosť...so svojou milou svokrou. Zmeň uhol pohľadu..prečo sa tak správa??? Veď je úplne jasné, že jej ide iba o tvoju pozornosť a tvoju reakciu...a to reaguješ ty sama. Nereagovať alebo sa hádať..to je to isté pre toho, kto tvoju reakciu chce a potrebuje. Zostaň kľudná, usmej sa a pokojne vysvetli. Akoby si vysvetľovala svojim deťom. Ty si tá, ktorá prinesie takýmto správaním pokoj do vašej rodiny. Manžel bude šťastný, že sa prestane vytvárať napätie a ty sama pochopíš, že dôležitá si len ty sama. A čo ti takýto postoj prinesie. Jasné, že to nepôjde hneď. Ale skúšať to môžeš každý deň. Čím pevnejší postoj vytvoríš v sebe, tým väčšia bude tvoja sila a schopnosť reagovať na takéto situácie pokojne a bez zbytočných nervov, ktoré sa koniec koncov môžu prejaviť v chorobe tela a ty si vytvoríš nádor a to už ti potom žiadna rada a ani žiadne fórum nepomôže...A k tým rečiam o smrti, ver mi prosím, že smrť nie je riešenie problému...Ty sama si svoj problém, vyrieš seba a máš po probléme..:o))

ATIDE/ESMERA

Ja chápem Tvoj hnev, aj hnev na Boha, boli chvíle, ekď soms a naňho aj ja hnevala, až kým som nepochopila, že to nemá zmysel :D takže buď silná

TM SILVESTER

Ked sa muž rozhodne vstúpiť do stavu manželského,mal by si uvedomiť, čo to znamená.....to neznamená len mať ženu v posteli, kuchárku, ktorá mu dobre navarí a pod...
Nie každý si to uvedomuje...
To znamená venovať sa žene viac ako matke...ja netvrdím, žeby nemal rešpektovať rodičov,,to rešpektujem aj ja, ale nepreháňať.
Lebo vidím ako sa správa k matke a ako kumne...
Svokra mi stále strká nos, tam kde nemá,,ja občas vybuchnem..a poviem jej rovno pravdu do ksichtu no potom som veľmi zlá podľa nej....a jej synátor sa jej pekne zastáva, aj ked vie, že ja som tá čo má pravdu.
Nikdy nebudem pochopená ním,,,
Tak čo mám z toho,,,iba dostanem vynadané..ako píšete, asi som slabý jedinec,,alebo skôr napíšem, že nechcem to viac zhoršovať..danú situáciu napríklad...
No hnedna začiatku som spravila jednu obrovskú chybu, ked som suhlasila bývať so svokrou pod jednou strechou..
A inak to už nebude,,lebo ľudia sa nemenia...to len mi niekedy chceme, alebo si myslíme o danom človeku že je taký a taký, veríme mu dôverujeme,no v skutočnosti je úplne iný ako v našich predstavách...

TM SILVESTER

Ženy nechápu mužov, muži zasa ženy...asi tak..a inak to nebude..
Ja si stojím za slovom, ale ked sa niekto zmení vdaka niekomu,,,tak toho ja už nezmením...
A niekedy možno mlčím len preto, aby som danú vec ešte viac nekomplikovala...
....a dakujem za milé vysvetlenia, do duše..hádam si z toho niečo aj vezmen....
a...nemám čo dodať..len toľko,,že musím byť na také veci silná...

AdamKrt

kafik - ze Ta ziaden muz nemoze chapat zenu, je hlupost. Tak isto to sa da vcitit do zeny, muz - ak ma riadnu davku empatie a zaroven vedia medzi sebou dobre a otvorene komunikovat.

george303

Riesim ich , to je jedine ako sa to da riesit unikat pred problemamy nieje riesenie ... Zasa netvrdim ze kazdy vecer sa neresetujem pri pohariku ...

kafe

Ako? V prvom rade si ich rozdelím na tie, ktoré zmeniť nemôžem (tie si nevšímam) a tie ktoré potrebujem zmeniť. Aj keď neviem ako, hľadám a pátram..
Myslíš, že tvoj problém je svokra? Ani náhodou. Uvedom si, že tá nemožná ženská vychovala muža, do ktorého si sa zaľúbila. Asi ťa aj nejako zaujal a je na ňom aj niečo dobré, ak si sa rozhodla vydať sa zaňho, takže za toto by si svojej svokre mohla byť vďačná. Dobré vzťahy s rodičmi sú tak isto skôr plus ako mínus. Alebo ty svojou mamu nerešpektuješ? Nepomáhaš jej? Nepočúvaš ju? Uvedom si, že je to jeho mama a somozrejme, že k nej má mať rešpekt a úctu. Či je to z jeho strany prehnané počúvanie, alebo sa len jednoducho zhodnú v názoroch, neviem. Ale možno máš pravdu ty a je to prehnané.
Dokážeš zmeniť svokru? Nie. Manžela, aby ťa chápal? Nie. K šťastiu nepotrebuješ, aby ťa chápal. Myslím, že neexistuje chlap, ktorý by dokázal pochopiť ženu. Proste to príjmi ako fakt (muž ma v živote nepochopí) a netráp sa tým zbytočne. Nepomôže ti to.
Mne sa zdá, že na svokru žiarliš, akoby dobré vzťahy v rodine bolo niečo nenormálne, lebo si myslíš, že TY máš byť na prvom mieste. Tebe sa manžel vôbec nevenuje? Žiaden kompliment, pohladenie, ocenenie dobrého jedla, nepomáha ti s deťmi ani v domácnosti, nechodíte spolu von ani na výlety.. vôbec nič? Tak potom to máš naozaj zléé dievča. Ale je to naozaj TAKTO? Nič dobré na mužovi a svokre neni?

Magy

nejak som nadobudol dojem, ze so sebou prilis nechavas zametat. chyba ti asertivita. postavit sa za svoje rozhodnutie, nenechat sa zmanipulovat, davat LEN JEDNU SANCU! Kto to kedy pocul, davat nove a nove sance. mozno aj preto si ta nevazi, lebo sama nemas k sebe uctu, hrdost, silu. slabych ludi ti silnejsi vzdy prevalcovali a to je az zakon dzungle. prezije len ten silnejsi. nemyl sa, ze ludia su civilizovani, ini. nie su. v pudovych konaniach su taki isti ako tie zvierata.
ukaz ze si osobnost s vlastnym nazorom a stoj si za nim. a budes musiet doslova vykopat svokru z vasej rodiny, pretoze rodina, to ste najme ty, tvoj manzel a deti.
jeho mama moze prist na navstevu, poradit, pomoct - ale su hranice, kam nesmie. zodpovednost za rodinu MAS TY a nie jeho mama!!! Ona nema pravo rozhodovat co sa bude a co nebude robit, ako sa to bude riesit atd. Zrejme nema koho dirigovat, tak diriguje svojho synacika a prostrednictvom neho aj teba.
a jedine ty tomu mozes urobit razny koniec. aj keby ta to malo stat dlhy boj a nezhody s manzelom, budes musiet bojovat o svoju rodinu a miesto v nej.