Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Extrémne suché ruky.

Príspevok v téme: Extrémne suché ruky.
malachitka

Už asi 2 týždne mám strašne suché ruky,pritom ani nie je zima. Ked boli mrazy,mala som ich v pohode. Celé ma štípu,sú rozpukané, a články prstov ani nemôťeem ohýbať,lebo mi praská koža.
Nemohla to by alergia?
Pretože zhruba pred 2 týždňami som prišla do kontaktu s kvetom,kt. bo ževraj jedovatý. Mohol by mi na to pomôcť nejaký krém. Bežne mi robil dobre kamilkový krémik alebo garnier červený no teraz nepomáha nič:(

vilaamalka23

kup si v lekárni obyčajnú vazelínu a natri si na hrubo ruky, a na noc si na natrete ruky natiahni rukavice, stačia aj tie čo máš vo farbách na vlasy aby si všetko nezamastila

malachitka

Skúsim sa pozrieť po tom Jeleňom loji,ked som bola menšia dosť som ho použivala na suché pery bolo to to najlepšie,čo bolo dosťať. Vyskúšam ho aj na ruky, aj ked sa divím prečo sú také,lebo ten problém som mala naposledy pred 7 rokmi. :(

AdamKrt

Ak nezaberaju kremiky, skus napr. v lekarni sa to predava na pery, ale da sa kupit aj vacsie balenie - JELENI LOJ.

Skusil by som aj na ruky hroznovy olej, je taky suchy, rychlo sa vpije. Nezanechava mastny pocit, pouziva sa bezne v kozmetike, ale dostat ho bezne kupit aj do jedla, napr. v Kauflande.

Ked mam problemy podobneho charakteru, tak som si daval na ruky olivovy olej v ktorom som mal macerovany nechtik. Olej sa mierne prehrial s nechtikom a necha sa v nom nechtik vyluhovat nonstop. Vedelo to poriesit kopec problemov.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Extrémne suché ruky. - Fórum - ZDRAVIE.sk