Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Závislá na cukre!!!

Príspevok v téme: Závislá na cukre!!!
twitinka55

Ahojte. Myslim si, ze som zavisla na cukre a na sladkych jedla/pochutinach. Hlavne na cokolade! Dokazem ju jest dovtedy, kym mi z nej nie je zle. A to doslova! Neviem prestat. Za JEDEN DEN som schopna zjest jednu velku cokoladu (100g), sacik hrozienok v cokolade (100g), Piknik (zahustene, sladene, kondenzovane mlieko), polovicu sacku piskot s osladenym cajom, kakao (polotucne mlieko 200ml+4-5 lyziciek granka), kakao s kakaovymi cerealiami (300ml+12g), niekolko bonbonikov z bonbonieri, sladku kavu, sladke vody (ci uz sirup s vodou alebo ochutene mineralky, cim sladsie tym lepsie-1,5litra). A ak nahodou nemam po ruke ziadnu sladkost som ochotna ist do obchodu a minut na to posledne peniaze. Neviem ako sa to stalo?!? Vzdy mi chutila cokolada, ale nikdy nie v takej miere! Prosim, poradte mi, co mam robit?!? Skusala som si nic nekupit, ale nikdy som to nevydrzala a musela som si ist proste kupit, lebo keby osm nesla, cely den som nervozna jak pes a nemoze msa na nic sustredit! Trva to par tyzdnov (2-3), ale uz teraz mam asi o 7cm vacsi pas!!! a pocas dna sa rychlo unavim, akoby som mala nedostatok energie. Prosim, ak mi viete poradit, budem velmi vdacna!!! Dakujem. Tatiana

elhimik

pokial mu ta nizka energia z jedla bude stacit,tak je to ok....tak ako vela jedla zabija,tak aj nedostatok poskodzuje telo....vlastne to je to umenie zit,vediet prijimat iba tolko aby bolo telo zdrave ako za cias nasich starych materi

RNG

Nuz pre tych co maju slabsiu volu obcas si mozu zivot osladit erytritolom alebo steviou.
Ale ked clovek prejde na nizkoglycemicke jedla, obvykle chut na sladke vyrazne ustupi.

renushik

Ahoj, ja som bola taká "sladká riť", že proste som musela mať stále poruke nejaku lakotinku a neviem čo... a raz mi jeden ľudový liečiteľ povedal, že moje problémy s vyrážkami na brade a ženskými vecami spôsobuje ten hnusák biely cukor, tak som sa namotivovala a sladké nejem už asi mesiac a ani mi to nechýba, dokonca som v pondelok mala narodeniny a aj ked som dostala bonbonieru velku krasnu (moju najoblubenejsiu kedysi), tak som sa ovladla, tak som pyšná na seba, ale vážne musíš si odvyknúť, proste je to droga... aaaa pleť sa mi už krásne stihla vyčistiť :) je to len o tvojej silnej vôli! skús to! :D

elhimik

chute su iba o rozmaznanosti a slabeho ovladania sa....nemozem sudit,lebo ja mam problem z onaniou,nemam nad nou moc,takze viem ake to je podlahnut chticu ci uz na sex alebo na sladke :) ale naopak pri chuti sa ovladat viem...vsetko je v hlave,staci ju len pouzit a nepoddat sa reklame na cokolady,kazdy sme iny,kym pre jedneho je chut na sladke nepredstavitelny problem,pre druheho to vobec nic neznamena

RNG

Nikto tu nespomina potraviny s nizkym glycemickym indexom, tj tie, co uvolnuju cukry pomaly, aby to v krvi neskakalo hore dole a pankreas sa hrozne namahal.
Hrubozrnne a celozrnne produkty by mali v potrave prevladat nad cukrom a vyrobkami z jemnych muk a skrobovinami, ako napr zemiaky.
Inac aj zemiaky sa daju upravit tak, aby mali nizzsi glycemicky index, tj uvolnovali cukor postupne. Ked ich varis v jemne okyslenej vode, zostanu tvrde, tj v zaludku a crevach sa travia pomaly a postupne.
Inac tento problem s prilisnou chutou na sladke sa nazyva syndrom X a vedie postupne k cukrovke DM2, lebo rychle cukry sa pomocou velkeho mnozstva inzulinu ulozia v bunkach, a ked sa nespalia, premenia sa na tuky. Pankreas sa tymi sokmi, ked musi vylucit na velke mnozstvo cukru v krvi velke mnozstvo inzulinu znacne vycerpava, az zlyha.
Pritom ked dostanes plno volneho cukru do krvi naraz, pankreas casto situaciu neodhadne dostatocne presne a vyluci privela inzulinu, tj znizi ti cukor v krvi prilis, co vedie, k "zravosti", lebo telo zacne vyzadovat potrebny cukor na doplnenie na normalnu hladinu.
Podla hladiny cukru mas zaroven pri syndrome X aj 2 stavy:
prilisna aktivita je nasledovana utlmom a hladom.
Takze prosim, menej cukrov a bielych muk, viac celozrnnych produktov a pozor na ten glycemicky index(GI), lebo pocet cukroviek prudko stupa na celom svete, umerne so spotrebou rafinovaneho cuktu a jemnych bielych muk. Tu je zopar hodnot v tabulkach
nutritionwonderland.com

twitinka55

maruska_123: keby to bolo take jednoduche, tak sem nepisem, ako sa toho zbavit :) ale kazdopadne vdaka za radu :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Závislá na cukre!!! - Fórum - ZDRAVIE.sk