Koľko zásielok zo zahraničia sa Vám stratilo na pošte?

Príspevok v téme: Koľko zásielok zo zahraničia sa Vám stratilo na pošte?
unhappy

Ahoj, túto tému zakladám, lebo už som zúfalá. Objednávam si veci cez ebay a zo známych zahraničných e-shopov, ale v poslednej dobe mám problém. Tento rok mi nebolo doručených už 6 balíčkov z rôznych krajín od rôznych odosielateľov (z USA, UK, China). Som si istá, že ich poslali, lebo predajcovia mali výborný feedback a niektorí odoslaných aj 150tisíc vecí. A e-shopy typu asos by si tiež nedovolili neposlať niečo. Ale stalo sa, že mi na pošte ukradli zásielky. Chcela by som vedieť, stáva sa aj Vám také niečo alebo mám smolu, že kradnú len mne? Keď to spočítam, od začiatku tohto roka mi nebolo doručených až 30 % zásielok zo zahraničia. Problém je, že boli poslané obyčajne, doporučená pošta by sa mi vzhľadom na vysokú cenu poštovného neoplatila. Nedajú sa teda vypátrať. Síce mi PayPal vráti peniaze, ale už mi je blbé všade znovu písať, budú si myslieť, že som nejaká podvodníčka. A je mi z toho veľmi smutno. Týmto chcem aj poprosiť tých pracovníkov, ktorí kradnú zásielky (ak to budú niekedy čítať), nech sa nad sebou zamyslia - niekomu budú tie balíčky chýbať a verím, že za to v živote budete tvrdo potrestaní. Kopec ľudí je bez práce a pošta zamestnáva zlodejov.

J111

Mozno keby som ho poslal expresne, tak by dosiel hned, ale co som blby, aby som stale priplacal. Vsak mam pravo posielat aj obycajne.

unhappy

Asi hej... ale čo už narobím, keď sa mi pri niektorých veciach neoplatí posielať inak ako obyčajne. Lebo sú to drobnosti a napríklad poštovné s trackingom z USA stojí často od 30 USD. Z Anglicka to tiež nie je najlacnejšie. Ale už som prestala kupovať také drobnosti a platím si za tracking alebo posielam kuriérom, keď kupujem drahšie veci.
Ale aj tak je svinstvo, že to kradnú... Welcome to Slovakia

unhappy

Tak to mi je divné, asi mám fakt super smolu. Ja si osobne myslím, že je to chyba slovenskej pošty, lebo keď sa mi stratia balíčky od 7 rôznych odosielateľov z 3 rôznych krajín, tak chyba je podľa mňa u nás.
A mali tie vaše balíčky tracking number, keď sa vám ešte nič nestratilo? Lebo mne sa strácajú len tie bez trackingu, čo sú poslané obyčajnou poštou. S trackingom sa mi ešte nič nestratilo (zatiaľ).

ano.

tak tak, tiez PB a nikdy nic nezmizlo, ani natrhnute balenie. Prave ocakavam zopar z hongkongu, ale este je tomu malo dni :-) a nemusi to byt chyba sk posty, taky balik prejde polku sveta, moze to byt hockde

lenkaaaaaaaa

Mne chodi pravidelne Honkong, USA, Anglicko, este mi nikdy nic nezmizlo - elektronika, oblecko. Neviem, som z PB, mozno niekde inde maju straky na poste. Ja sa nemozem absolutne stazovat.

unhappy

lux_2, kupovala si cez ebay alebo z nejakej inej stránky?
keď cez ebay, tak si klikni vpravo hore na "My Ebay" - "Summary" - potom daj "Contact seller" a tam daj "I haven't received my item yet". Vyhodí ti tam taký automatický text, že na doručenie je ešte možno potrebný dodatočný čas a sa ťa opýta či to vyriešilo tvoj problém. Zaškrtni tam okienko "No, I want to contact seller". Potom tam vpíšeš správu pre predajcu. Napíš mu, že to nedošlo. On ti potom odpíše, väčšinou ti ponúkne vrátenie peňazí alebo poslanie náhradnej veci, ak ich má ešte na sklade. A niektorí robia problémy - teda teraz sa naťahujem s jednou Američankou, tak som musela otvoriť spor. To je zasa zložitejšie :)
Ak si kupovala z inej stránky, tak podobný postup urobíš priamo cez paypal.com. A z ktorej krajiny si objednávala,keď čakáš 18 dní? Z Číny to ide dlho, ale napríklad keď mi do týždňa nepríde z Anglicka, tak viem, že mi to už nikdy nepríde.
Haha, Lost :) Ja som rozmýšľala, že sa dohodnem s predajcom, nech tam dá takú farbu, ktorá pri neodbornom otvorení balíčka trvalo zafarbí ruky :D