Koľko zásielok zo zahraničia sa Vám stratilo na pošte?

Príspevok v téme: Koľko zásielok zo zahraničia sa Vám stratilo na pošte?
unhappy

Ahoj, túto tému zakladám, lebo už som zúfalá. Objednávam si veci cez ebay a zo známych zahraničných e-shopov, ale v poslednej dobe mám problém. Tento rok mi nebolo doručených už 6 balíčkov z rôznych krajín od rôznych odosielateľov (z USA, UK, China). Som si istá, že ich poslali, lebo predajcovia mali výborný feedback a niektorí odoslaných aj 150tisíc vecí. A e-shopy typu asos by si tiež nedovolili neposlať niečo. Ale stalo sa, že mi na pošte ukradli zásielky. Chcela by som vedieť, stáva sa aj Vám také niečo alebo mám smolu, že kradnú len mne? Keď to spočítam, od začiatku tohto roka mi nebolo doručených až 30 % zásielok zo zahraničia. Problém je, že boli poslané obyčajne, doporučená pošta by sa mi vzhľadom na vysokú cenu poštovného neoplatila. Nedajú sa teda vypátrať. Síce mi PayPal vráti peniaze, ale už mi je blbé všade znovu písať, budú si myslieť, že som nejaká podvodníčka. A je mi z toho veľmi smutno. Týmto chcem aj poprosiť tých pracovníkov, ktorí kradnú zásielky (ak to budú niekedy čítať), nech sa nad sebou zamyslia - niekomu budú tie balíčky chýbať a verím, že za to v živote budete tvrdo potrestaní. Kopec ľudí je bez práce a pošta zamestnáva zlodejov.

lost

a asi to aj spravim, namiesto toaletaku raz pouzijem 10 eurovku (dobre svieti v obalke) a poslem si ju sam sebe, a dufam ze odomna niekto nieco chyti, ak to otvori ...

lost

do kazdej zasielky si pribalte zasrane slipy..

take male prekvapenie, pre toho zobraka co tu zasielku vykradne.. dufam ze ho to bude do konca zivota strasit.

lux_2

unhappy
ja som zatial mala len pozitivne skusenosti,teraz akurat cakam na jednu zasielku,preslo uz asi 18 dni,cize zatial som ako tak kludna.ale chcela by som sa opytat ze ako si postupovala v pripade ze ti zasielka nedosla? ..co sa tyka vratenia penazi na paypal..lebo sak,musim ratat s kazdou moznostou:P

unhappy

lost, nemali tracking number :( Práve preto ich ukradli. Iba tá zásielka z USA mala nejaké číslo, ale to bola služba USPS First Class Mail International, ktorá sa nedá "trekovať", ale vedia monitorovať len jej pohyb po USA. Keď to vyjde za hranice, tak už sa neskenuje ten čiarový kód.
Tak to máš fakt šťastie, že sa ti také nič nestalo alebo ja mám veľkú smolu. Objednávala som aj sestre z asosu, ona býva v inom meste - asi 300 km odo mňa a tiež jej to neprišlo. Preto sa domnievam, že zásielky kradnú niekde na triediarniach, asi v BA.
Inak, v ebay si klikni na summary a tam máš zoznam, že čo si objednával :) Alebo potom transkacie na paypal :)
Ja vždy túžobne očakávam balíček a často z toho nič nie je, len sklamanie a smútok. Hanba.

lost

Mali tracking nubmer?

pocul som ze na poste kradnu zasielky bez tracku

ja netusim aku maju uspesnost u mna, lebo netusim co kedy po nociach v nie celkom triezvom stave objednam a tak netusim co mi ma dojst :D

ale co si pamatam, asi 100% mi doslo..

ale ak by nedoslo, iste by sa zasielka nasla, lebo vratit mi to a "zahadne najst" by bolo mensie zlo, ako to co by nasledovalo z mojej strany v opacnom pripade..

proste by som ich nekompromisne rozflakal po vedeni..

inac velmi casto pocujem tieto smutne pribehy, ale zvlastne ze mne sa nikdy nic nestalo, ale asi fakt je to lebo vzdy mam tracking number (ono to na ebay/china davaju sami od seba)

a to som mal uz asi 200 malych zasielok (postova obalka a mala vec v nej, postarka doniesla az na vrchne poschodie bez vytahu)