Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

červené fľaky

Príspevok v téme: červené fľaky
Ivanna77

Dobrý deň...prosím o radu. Mám 13 rokov a tak, ako skoro každá pubertiačka mám akné. To by mi ani tak nevadilo, zvykla som si na to. Skôr ma trápi, že ak si vyrážku vypučím, tak sa mi do dňa, dvoch na tom mieste, kde som mala vyrážku, zjaví červený fľak. Je to od toho, že sa mi tá vyrážka zapálila? Ak áno, tak ako mám zápalu predchádzať? Ďakujem za všetky rady!

Ivanna77

Oh, tak to ťa fakt ľutujem, že s pleťou máš také problémy a už toľko rokov :/. Keď som čítala, že čo všetko si použila a nič ti nepomohlo, tak to je fakt hrozné a sama neviem, či by som sa z toho už nezbláznila. Lebo každý deň na seba dávať make-up, ktorý len málo kryje nie je sranda. Ja len dúfam, že keď sa mi upokoja hormóny a prestane mi puberta, tak pleť budem mať aspoň bez akné...no a bola by som rada, keby aj bez tých fľakov. Ináč mám akné už asi od 10 alebo 11. No ja mám skôr mastnú až normálnu pleť, ale tiež používam každý večer pleťovú vodu od Clean & Clear, ráno Niveu krém a prípravok od Garnier 3 v 1...je to peeling, čistiaci krém a aj maska...ale nevidím žiadne zmeny. No u teba to je iné, keďže už máš pubertu za sebou. Hovorí sa, že to môže byť aj od jedla, ale ty si už nižšie písala, že si prestala jesť sladkosti, rôzne škodlivé jedlá pre pleť atď., takže fakt netuším prečo máš takú náročnú pleť, keď sa o ňu aj dobre staráš... :/

koalka

no ja sa som sa trápila s akne už ale od 13 :( teraz to už asi nie je akné ale proste stále sa z niečoho vyhadzujem, kedysi som to mala ale horšie, mala som aj take veľke zapalené ložiska pod kožou a to som ani si do toho nerípala, nič mi na to nepomáhalo. Som vyskúšala všelijakú kozmetiku na akne, od AB-čka, garnier, biodermu sebium H2O, sebium AKN kremik od Biodermi, aj sťahujúcu pleť. masku a proste to keď mi neprešlo samé tak ničím som to nevedela zmierniť/stiahnúť:(
Teraz už to nemám až také do hĺbky ale stále nemám ani zďaleka čistú pleť.
A to ju nemám ani mastnú, skôr inklinujem k suchej-citlivej.
Pleť. vodu používam od avene micerálnu, tou sa všetko krásne aj odlíči, krém mam niveu aqua, bodovo používam laroche effaclar duo. Sem-tam použijem masku na tvár či už od alverde na citl. pleť, al. z DM take 1-2razove balenie zinkovú al. z mrtveho mora.
Aj napr. čaj zelený ja vypijem každý deŇ aspoň 0,5 l.Kedysi som pila aj 2mesiace také prečisťujúce zo žihľavy,medovky a pod. kombinácie rôznea nič mi nepomohlo, ani neuškodilo. Bez pozitívnej zmeny:(

Ivanna77

A koalka...ty si mala už aj v puberte také červené fľaky? A keď si použila ten Tea Tree Oil, tak sa to vôbec nezlepšilo?

Ivanna77

Áno, to je pravda...po hodine už vyzerám ako keby som na sebe ani make-up nemala. Ale tak dávam si ešte aj korektor a púder. A predtým som aj ja mala Maybelline Affinitone :D. Lenže chcela som vyskúšať aj iné, tak preto som ho vymenila. Je fakt umenie nájsť vyhovujúci make-up... Bol lepší, pretože vydržal na pleti viac, aj prekryl viac...ale podľa mňa mi pleť dosť zaťažoval, tak som si kúpila ten penový a zatiaľ je v pohode... :)

koalka

ja mám presne ten istý :)
No vraj tieto penové najmenej zaťažujú pleť, ale zasa najmenej kryju. Ako je dobrý, ani nevysušuje ani sa neleskne, ale málo kryje.
Predtým som mala zasa maybelline affinitone ako ten bol tiež dobrý, trošku viac kryl.Ale chcela som vyskúškať tento penový.

Ivanna77

Ja mám teraz Maybelline Dream Nude Airfoam...ten, čo naň je reklama :). A zdá sa mi, že je fakt dobrý. Len škoda, že sa z pleti tak rýchlo stratí. A možno prírodné veci pomôžu ešte viac ako tie drahé z lekárne :).

koalka

Make-up mám stále taký za 10-14e, tie lacné ja moc nekupujem. Ale napr. aj kozmetička mi povedala, že čím jednoduchší tým lepší, že žiadne liftingové a pod. a také som ja ani nikdy nemala.
Určite treba vyskúškať, ja som tiež taká zúfala, že skúšam raz to raz ono. Teraz dávam prednosť čajom, čistiacim, yerba maté a pod. neviem čo to niekomu pomohlo, al. či je niečo také osvedčené...tak uvidím.

Ivanna77

Jasné, že make-up pre pleť nie je dvakrát najlepší...ale ak máš nejaký kvalitný :). A aj ja mám pocit, že je to lepšie v lete, pretože mám na chrbte pár vyrážok a keď mi na nich dlhšie svieti slnko, tak mi ich tak pekne vysuší a upokojí ich...;) Ja vyskúšam ten Tea Tree Oil a uvidím :).

koalka

ale áno korektor to zakryje, aj make-up. Len nechcem celý život na sebe capať make-up :(
Však uvidím, povedala som si, že rok budem chodiť na také čistenie aj laser a uvidíme. Zatiaľ som bola 6x.
A inak mám pocit, že v lete mám krajšiu pleť ako v zime. Že slnko mi dosť pomáha aj sťahuje, aj flaky rýchlejšie miznú.

Ivanna77

bonitas na tú stránku som sa už pozrela, vyzerá zaujímavo, preštudujem si ju ešte viac :). Ďakujem. CesnakCibula počítam s tým, že mi do piatich minút nezmizne, lenže keď som si prečítala príspevok koalky, tak sa obávam, či mi to vôbec niekedy zmizne :/. Ináč koalka držím prsty, aby to s laserom vyšlo a aby si sa konečne zbavila tých otravných fľakov ;). A ak použiješ korektor, tak ten ti to nezakryje? Viem, že príčinu tých fľakov by bolo dobré nájsť a vyriešiť, ale aspoň dočasne...lebo verím, že ten laser ti pomôže :).

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

červené fľaky - Fórum - ZDRAVIE.sk