Zápach z úst.

Yorick

Zapal korena jazyka sa vola Halitosis. Nepodcenuj toto a cisti jazyk dokladne kazdy den. Rybicka ma dobry napad s tou sodou bikarbonou, ale aj s Keltskou solou sa da perfektne vycistit ustna dutina. Dokonca udrzuje super sklovinu. No a pocula si uz o vyplachovani olejom? Napr. sezamovym?

rybicka

Ustnym bakteriam treba vytvorit nehostinne prostredie v ustach - zasadite. Mentolove zuvacky a cukriky len zamaskuju zapach nachvilu, ale pretoze su kyselinotvorne (hlavne cukor v nich obsiahnuty), hned ako mentol vyprcha, bakaterie maju zase hody. Ja na umyvanie zubov pasty uz dlho nepouzivam. Situacia sa vyrezne zlepsila odkedy si cistim zuby sodou bikarbonou. Nasypem si trochu na dlan a mokru zubnu kefku namocim do sody a umujem si zuby. Netreba sa obavat, ze vam vysmirgluje sklovinu, lebo ona sa v ustach hned rozpusti. Nechuti to bohvieako, ale uz som si zvykla a vobec mi to nevadi. Niekedy si do toho prikvapnem pepermintovy aromaticky olej. Zubnu pastu som prestala pozivat davno hlavne preto, lebo skoro kazda obsahuje fluor (neurotoxin) alebo glycerin, ktory zanechava na zuboch povlak a brani tomu, aby zuby prijimali zo sliny potrebne mineraly na to, aby sa zregenerovali.

tara4

mam taky isty problem vsetky vysetrenia negativne,treba si nakupit zuvacky a tak osvizit dych davam si len polku z nej a castejsie a dych je v poriadku.skus.sem tam mentolovy cukrik ale zuvacky su lepsie

Yorick

Povod je urcite tam, co sa zje. Skus este medzizubnymi kefkami cistit zuby, a na jazyk rasplicku (neviem, ako to inac nazvat), ale dostat v drogerii. Koren jazyka si s tym vycistis, lebo ten sa skoro vobec necisti, a uz vobec nie iba normalnou kefkou na zuby. Ten moze byt zapaleny.

akinom007

V prvom rade by som vylucila povod zapachu u zubara a dentalnej hygienicky. Neskutocny zapach moze sposobit aj obycajny zapal dasien.
no a potom asi ten zaludok ..