co mi je?

Príspevok v téme: co mi je?
mlade dievca

dobry den!prosim niekoho o pomoc.mam 17 rokov,mam nizky tlak,uz od minuleho roku mam problemy so srdcom, ked sa psychicky rozrusim,niekedy aj z nicoho nic mi zacne srdce strasne bit,v poslednom case nemozem ani poriadne cvivit,kvoli tomu srdcu,lebo po 5 minutach cvicenia-primeraneho,mi srdce strasne moc rychlo bije.vacsinu casu dna som unavena a toci sa mi skoro stale hlava.to mi robi aj problemy pri uceni,lebo sa nemozem sustredit.dalej mam casto nadchy-mam plny nos,zachvaty kychania,tazko sa mi dycha-ta posledna nadcha trva uz 4 mesiace a aj ked mi doktori-obvodny aj krcno-usno-nosny predpisovali lieky zodac,fixit,kvapky do nosa tak to moc mojim problemom nepomahalo a od liekov mi bolo zle.tak som ich prestala brat.neviem co mam robit.pravidelne sa stravujem-myslim,ze aj zdravo,neprejedam sa ani nehladujem,snazim sa pravidelne cvivit,kazdodenne chodim so psikom na hodinove prechadzky do prirody,snazim sa mysliet pozitivne,som v podstate velmi stastny clovek a viem,ze niektori ludia su na tom horsie nez ja.len by som chcela vediet za akym lekarom mam ist, kedze u tych u ktorych som bola mi moc nepomohli,a ci neexistuje nejaky liek na moje problemy,ale prirodny-caje,bylinky a tak,pretoze tabletky neznasam a mam k nim odpor.dakujem za odpovede

mlade dievca

zdravim!ocny a usny-krcny-nosny mi nic nezistili.chudokrvna tiez niesom,tak ma obvodna poslala na neuro a na ortopediu.dnes som bola u neurologicky a povedala mi,ze na orto ani nemusim ist,lebo,ze chrbtica v tom neni.nasadila mi anxiolytika miesane s antidepresivami-takze janka,mala si pravdu.buduci tyzden idem este na ct.ale som velmi rada,ze sa to zacalo riesit a nemusim uz len cakat a zamyslat sa nad tym co sa so mnou deje...

mlade dievca

prijemne popoludnie.neberiem ani hak ani nijake lieky,hovorim,tabletky akehokolvek druhu absolutne nemusim a vyhybam sa im...u alergologa som teraz nebola(bola som tam pred rokom,ale nic mi nezistili),lebo usno-krcno-nosny mi povedal,ze tam ani nemam chodit,ze to mam liecit u neho...dnes som bola u lekarky a brala mi krv,vysledky budu za par dni,ze tlak mam teraz uz v pohode,poslala ma na usno-krcno-nosne a na ocne.vysetrenia absolvujem do konca tyzdna,potom by malo byt jasne, ci je v tom krcna chrbtica,nieco s ocnym pozadim,alebo krvou.kebyze nie,ze ma posle k neurologovi a este niekam...takze uvidim,co dalej...vdaka za odpovede

janka

Ahoj mlade dievca,suhlasim s tym,ze to bude najskor psychickeho razu,ak mas krv ok a takisto aj po kardiologickej stranke si v poriadku,skus si na nete precitat nieco o panickej poruche a uzkosti.tvoje priznkay su tomu velmi podobne,skoro vsetky no a bodkou je tvoje nocne budenie.trpela som tymito stavmi tiez.liecim sa antidepresivami,mam 29 rokov,zacalao mi to ale ovela skor,len mi na to lekari nevedeli prist.skus pobehat este nejake vysetrenia a ak budes ok,tak ver tomu,co tu pisem.

ethel

mladé dievča- bola si aj na alergológii keď ti predpísali zodac? Nádcha ak ti tak dlho trvala môže byť spôsobená alergiou,neliečená alergia môže vyvolávať aj stavy dušnosti.Nízky tlak-jedine veeela piť,minimálne dva litre denne.To že máč pri cvičení zrýchlenú akciu srdca je absolútne normálne.Závrate môžu byť aj z chrbtice-vyšetriť neurológom,ale aj z nízkeho tlaku,vtedy aj hlava bolí.Tlak zozadu na šiju-takisto neurológ...daj sa poriadne vyšetriť na alergológii,neurológii...odber krvi..

jajushka

ahoj mladé dievča:)no podobne problemy som mala aj ...nevoľnosti,zavraty,obrovska slabosť a napínanie,niekedy aj hnacky..bola som u svojho lekara ktory mi spravil nejake testy a zistil,ze som mala malo zeleza v krvi,cize som bola xudokrvnost..z toho vsetkeho vyplyvali tie zavraty a tak..hlavne ked bol vonku vyssi tlak a najmä rano..tiez som mala stale dobry tlak..takze predpisal mi zelezo,tabletky,ktore som vybrala a mussela som si do jedalneho listku pripisat viac masa..tj,bravcoveho,hlavne hovadzie,lebo cervene maso je bohate na Fe..takisto sa snazim jest vela brokolice a tak..a myslim,ze sa citim ovela lepsie,aj ked obcas citim slabost a furt sa mi xce spat..ale je to lepsie..tak drzim prsteky,nech tomu prides na koren..papa:)

mlade dievca

zdravim.nemala som pristup k netu,tak pisem teraz.co by ma mohlo gniavit toho je dost, ale s tym nic nenarobim,musela som sa s tym uz davno zmierit...u kardiologa som bola pred rokom a povedal mi,ze vsetko je v norme,ze su to normalne problemy sposobene dospievanim.ale zajtra idem k doktorke,lebo dnes som bola v skole jak vytreta a kazdy sa ma pytal,ze ci som ok.mna len brutalne bolela hlava a tocila sa,co sa deje doteraz.snazim sa na to nemysliet a vsugerovavat si,ze mi nic nieje,ale moc to nepomaha...lieky uz dlhu dobu neberiem,takze to nemoze byt nimi...posledne dni mam pocit akoby mi nieco tlacilo zozadu na hlavu-na siju...fakt neviem co mi je...ale dakujem za ohlasy

ccc

A bola si u kardiológa ? asi by som začala tam, zo srdca by kľudne mohla vyplývať tvoja únava, aj zadýchavanie, to sú pre problémy so srdcom typické prejavy

pozitivita

Ahoj, podla mna bude problem v psychike aj ked hovoris, ze sa citis dobre po tejto stranke. Negniavi ta nieco vo vnutri? Ja odporucam horcikove tablety. Tie dost upravia tlak a odburaju nervozitu. Mne osobne dost pomohli znasat problemy. Pochvaluju si to aj moje spoluziacky,lebo teraz maturujeme :))