Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Acne vulgaris

Príspevok v téme: Acne vulgaris
Marek1994

Dobrý deň.
Volám sa Marek mám 17 rokov a som druhák na SŠ. Môj problém začal asi v 14 rokoch a odvtedy sa ho snažím neprestajne liečiť... Začalo to s akne na tvári, hygienu a pitný režim som dodržiaval a dodržiavam. Neskôr sa vyrážky začali tvoriť aj na nohách a zamieril som ku kožnej lekárke , ktorá mi predpísala ISOTREXIN gél spolu s RSB roztokom , poctivo som natieral ráno aj večer kým sa mi gél neminul a zase mi kožná predpísala ten istý gél ktorý nezabral. Vyrážky som mal už aj na tele a ramenách tak som dostal Erifluid. Ten zabral na dolné končatiny ale na ramenách mám akné dodnes . Asi pred 2 mesiacmi som bol v lekárni po recept na RSB a Isotrexin a v lekárni už nemali RSB tak mi odporučil drahý BIODERMA h2O Sébium + AKN v cene spolu asi 45€ tak som si myslel že už konečne akné pomizne ale NIČ ... Preto sa pýtam skúsenejších čo by mi poradili . V mojom okolí už akné nemá nikto a veľmi mi to zmenšuje sebavedomie a mám aj sociálnu fóbiu . Už by som s akné chcel skoncovať preto prijmem KAŽDÚ RADU!!! :) ĎAKUJEM

RNG

Snazil som sa nieco vylovit aj z toho nespolahliveho internetu, lebo sem nemozem kopirovat clanky z mojich odoberanych periodik(autorske prava). Pozrite napr toto
www.bestacnetreatments.org
acnevitamin.org
Na betakaroten a ine karotenoidy su davky este vyssie, lebo len mala cast z nich sa premenin na retinol v tele a ostatok, ako vodorozpustny provitamin z tela po case vypadne
best-vitamin-supplements-guide.com

RNG

O ziadnoim doplnku sa nesmie v USA pisat, ze je liecivy, aj keby 100 krat bol. To je trik, akym sa farmacia postarala, aby im doplnky prilis nekonkurovali. Ale nie kazdy im na ten trik naskoci, ako si nan naskocil ty, bingham.
Su lekari co maju prave s takymi davkami potichu uspechy a nie su pri tom ziadni poskodeni permanentne.
Ale z roacutanu veru su, a to je medzi nimi hlavny rozdiel!
Skor, nez bol na trhu isotretinoin lekari pouzivali na acne tieto velke davky prirodneho vitaminu A, a toho sa chytili farmaceuti, vyrobili patentovanu chemicku nahrazku a potlacili vsade spravy, ze pravy vitamin A je rovnako, dokonca viac ucinny. A trikom, ze nemozes tvrdit nic liecive o potravinovych doplnkoch si zarucili odbyt tejto skodlivej chemikalie, ktoru zufali mladi so zamorenymi telami znicenymi tukmi su ochotni pouzit aj napriek askodlivosti. Dufaju, ze im sa to nestane, co sa uz stalo vyse stotisicu inych.
A samozrejme, kedze su mladi, nemozu nic vediet o tom, co sa dialo v patdesiatych rokov, pred vynajdenim isotretinoinu.
A monopolny medicky priemysel sa postara o to, aby sa to co najviac vymazalo z informacnych zdrojov, vcitane samozrejme internetu.
A ako vidim, bingham, to je jediny zdroj tvojich "informacii"/dezinformacii, lebo periodika znamych alternativnych lekarov si iste nepredplacas, ako to robim ja uz vyse 17 rokov.

bingham

jankaaa...ja viem...a prave preto som spominal - ten vitamin A...ze to ma horsie ucinky (hlavne ked sa to berie vo velkom mnozstve)...a vobec to akne nevylieci...a roaccutane ano

bingham

RNG...teraz si tak trosku mimo....vzhladom na to ze ten vitamin A

1. nemozes uzivat stale a rozhodne nie v takych vysokych davkach

2. tehotne zeny ho nemozu brat !!!...

3. nevylieci tazke akne....ani ziadny iny vitamin...

4.roaccutane ho vylieci

a o skodlivych ucinkoch by sme tu mohli diskutovat...fakt sa mi sem nechce pisat kolko toho je...rovno ti dam link

cs.wikipedia.org

RNG

50 000 IU vitaminu a retinolu je 16.7 mg
Na trhu su bezne 20 000 IU doplnky potravin, a keby boli skodlive, tak by ich uz davno z trhu stiahli.
Nasa FDA striehne na doplnky ako jastrab, ziadny skodlivy si nikdo v USA nedovoli dat na trh, inac sa moze najst vo vazeni, so zhabanym majetkom a zavretou firmou.
pozri si cez iherb napr produkt firmy Thorne research, ktory obsahuje v jednej kapsuli 25 000 IU retinol palmitatu a odporucanie je tam 1 az 2 kapsule denne.
-odkaz odstránený-
Takze bingham, zijes vo svete, kde uveris vsetkej falosnej propagande farmaceutickeho priemyslu.
Mal by si si trochu otvorit tie zadubene oci a citat aj z inych zdrojov, nez s tych co su ovladane organizovanou medicinou. Je plno lekarov, co maju na to ine nazory a uspesnu prax.

Naproti tomu davky az do 50 mg isotretinoinu(accutane, roaccutane)mnohi lekari bezne predpisuju na acne este stale, hoci je uz v USA registrovanych v roznych statoch uz vyse 100 000 sudnych pripadov za vazne poskodenie zdravia touto skodlivou chemikaliou.

bingham

RNG...si zrejme supol lysohlavku...a ma trosku ruzove videnie...50 000 IU vitaminu A...tak to patri medzi tvoje najlepsie vyroky...ale verim tomu ze toto ziadny normalny clovek nebude ani skusat

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Acne vulgaris - Fórum - ZDRAVIE.sk