Serrapeptáza a Nattokinaza

Príspevok v téme: Serrapeptáza a Nattokinaza
Lulu2011

Dobrý den, kupila som si nattokinazu, beriem ju cca 4 dni (podozrenie na trombozu, opuch,lekar neurobil vysetrenia dal lieky na alergiu, ktore vobec nezaberali) citim sa lepsie, chcela by som si kupit aj seraptazu, len neviem, ci sa mozu tieto 2 produkty kombinovat, aky je vlastne medzi nimi rozdiel? dakujem :) a tiez poprosim davkovanie ake je najlepsie zvolit, pri obidvoch

RNG

Ked neveris statistike, tak sa zbytocne s tebou zaoberam
Lombardo, miliony ludi na svete pouzivaju uspesne nattkinazu, takze ten jeden vyrobeny priklad(samozrejme jediny, zatial) mohol mat alebo malo nattokinazy, iny dovod.
Napriklad aj umelo vyfabrikovany
Farmacia bojuje proti konkurencii doplnkov aj necestne.
Najme ked sa jedna o miliady statenych ziskov....

analyn

paleo sa stravujeme uz 2 roky, plne nam, hlavne muzovi s cukrovkou vyhovuje, hlavne vynechavame muku a cukor, zeleniny a ovocia jeme viac druhov, nez je povolene, skroby malokedy- obcas zemiak, fazula, kukurica, ludovo povedane zbastardili sme to. Tiez papriku a rajciny jeme, ale zato sme sa vzdali povoleneho medu( med sme nikdy moc nemuseli). Kolace peciem z kokosu. mandli, orechov, tapioky a pod., veeeela ovocia, malo cesta, len aby sme mali pocit kolaca ci torty.. Omacky, polievky zahustujem zeleninou, v pohode. Uz nechodim ani na rozne paleo fora, but su sfanatizovane, alebo chcu zarabat az na 1. mieste. V nasom okoli preslo dost ludi na tento zivotny styl, tak si vymiename napady madzi sebou, ale v podstate varime uplne bezne recepty trosku prisposobene. Takisto sa hocikedy najeme vonku, na dovolenky chodime AL, este sa nestalo ze by sme boli hladni, alebo si nepochutili. Maso. karfiol, tekvicu, ryby a pod. vysmazame v kukuricnej muke......

analyn

preboha, to co tatko skusal?
Je dobre, ze zamastnavas mozog na vsetky strany, ja to nedokazem, jednoducho sa neviem sustredit- pozeram, pocuvam, citam, nevnimam, asi nasledok dlhodobeho stresu. Mame dalsiu operaciu, vcera mu spravili predop. vysetrenia a cakame na telefonat.

lombardo1981

Ahoj, moja. Tatkovi sa darí dobre. Len si trochu zavaril. Na kolene (ktoré mu budú operovať), zadku a lakti sa mu vytvorila nekróza kvôli silnej chemickej popálenine. Ale chirurg sa smial, že kým príde operácia, že mu to zahojí ešte raz. :)
Kým mu tá nekróza neodpadla, išiel za ním taký odór. Ale už to má pekné. Ani masť si tam už nemusí dávať. Má si to iba oplachovať repíkovým čajom. A áno, je odporúčanie od lekára.

Dúfam, že to nie je nič vážne.

Ďakujem veľmi pekne. Zatiaľ to újde. Stále sa venujem predovšetkým počítačom. A opäť som sa upísala na písanie odborných článkov o linuxe. Teraz je to na blogu o Archu.

Manželovi držím silno päste. Nech sa mu to zlepšuje. Ak ste na FB, tak je tam jeden lekár, ktorý sa stravuje paleo. Volá sa Michal Piják. Síce jeho vyjadrenia sú občas za čiarou, no nič na tom nemení to, že je fakt v tejto oblasti macher.

lombardo1981

Zodpovedné, pravdivé a komplexné podávanie informácií o serrapeptáze a ostatných doplnkoch je žiaľ na tebe. Žiaľ preto, že sa tak nedeje. Namiesto toho, aby si bol schopný rešpektovať názor, že niečo, čo si poradil nemohlo či uškodila, sa hráš na urazeného. Div to nebudeš popierať.
Warfarín a ostatné lieky radšej prenechaj na lekároch. O nich vieš veľké nič. Tak sito vieš veľké nič o ľudskej fyziológii. o tom, ako sa nielen lieky správajú v tele. Fakt lekár-odborník dokáže interakcie využiť pre prospech svojho pacienta. Ty tie interakcie, síce medzi doplnkami popieraš a ignoruješ.
No nezabudni. I doplnky sú vo svojej podstate chemické látky. A chemické látky medzi sebou interagujú. Nespomínal si tu niekde, že sa vyznáš aj v chémii? Tak by si to mal vedieť.

We believe this is the first documented case of nattokinase being used as a substitute for warfarin
(co znamena ze je to zatial jediny pripad, kde natokinaza nepracovala a aj to bez uvedenie davky, lebo bola pravdepodobne prilis nizka.)
Veríme, že sa jedná o prvý zdokumentovaný prípad nattokinázy použitej ako substitúcia pre warfarín
V tejto vete sa nehovorí o tom, že sa jedná o jediný prípad poškodenia nattokinázou ako sa to snažíš prezentovať. Zase zavádzaš vedomím klamaním? Alebo sa opäť spoliehaš, že ľudia nevedia anglicky?
V podstate tu stále vedome ľudí odr*bávaš. Krásny príklad je tvoje tvrdenie, že FDA schvaľuje doplnky. No pravdou je, že ide len o administratívny úkon podobný tomu na Slovensku. Pretože tento výrok sa skutočne nedá obaliť ani do tých tvojich konšpirácii.

Je to na zaplakanie. A vedz, že ty ako propagátor doplnkov, tým doplnkom robíš dosť zlú reklamu. Pretože ľudia nevnímajú len doplnky, no i ľudí, ktorí ich odporúčajú. A nie všetci ľudia sú fanatickými zástancami konšpiračných teórii s klapkami na očiach.

RNG

Ak aj niektorym ludom,ktorym nattokinaza a serrapetaza nepomohli ale neposkodili a wafarin nezabranil porazkam, trombom a znicenych ladvinach a a peceni statisicom, je nezodpovedne od lekarov tento fakt zamlcovat.

"We believe this is the first documented case of nattokinase being used as a substitute for warfarin.
co znamena ze je to zatial jediny pripad, kde natokinaza nepracovala a aj to bez uvedenie davky, lebo bola pravdepodobne prilis nizka.

analyn

Rng- opakujem, moj muz bral vysoke, tebou odporucane davky nattokinazi a serrapeptazi, v zufalstve aj vyssie, nez ty odporucas!

analyn

ahoj lombardo, tatkovi drzim palce, uvidis, ze vsetko dobre dopadne. Ty sa, dievca zlate, drz! Tiez sem chodim pomenej, aj tento tyzden budeme behat po nemocniciach, dam vediet vysledky, teraz uz bez nattokinazi a serrapeptazi, som zvedava.

analyn

tak my sme vysadili serrapeptázu a nattokinazu po priblizne 4 rokoch naozaj poctiveho bratia. Dobre sme spravili, vyzera to, ze stav mojho muza sa stabilizoval, este stale k nam chodia sestricky starat sa o nohu, ale hoji sa, zatial. Co je hlavne, prestali skoky- jeden den super vysledky vysetreni s ultrazvukom, CT-ckom a pod., vzapeti katastrofa. Krv sme zacali riedit s liekmi od doktorov. Muz stale berie nejake vyzivove doplnky- vitaminy a mineraly, stale sa stravujeme paleo, spime na magnetickom madraci.
Acupunktura muzovi poskodila, TCM nepomohla, ajurveda tiez nie.
Vyzivove doplnky serrapeptaza a nattokinaza zatial som si neni ista, vysadili sme ich v decembri, priamo v nemocnici, muz mal byt prepusteny domov a pokym cakal na papiere, zacala sa mu otvarat polka nohy, tam, kde nikdy predtym. Pustili ho az v januari.Tiez v septembri mal malicky zakrok na zlepsenie prietoku krvi, ktory nepomohol. Vyzera to, ze za tym mohla byt nattokinaza, ale to ukaze cas.
Podotykam, ze doktorom vzdy hlasime zoznam vyzivovych doplnkov, dokonca v nemocnici po kazdej operacii dostaval magnezium, fosfor, B12 .

lombardo1981

Fuguu, ak vieš po anglicky, tak si preštuduj link, ktorý som postla nižšie (od examine.com). Je to stránka,, ktorá sa vedecky zaoberá rešeržovaním vedeckých štúdií o doplnkoch. Ak ti smiem odporúčať, vyhýbaj sa alternatívnym stránkam. Tie majú tendenciu určité fakty zamlčovať, iné zveličovať či prifarbovať.

Prepáč, nechcela som ťa zneistiť. Len sa snažím poukázať na to, že doplnky nie sú len biele ako sa snaží RNG nahovoriť. Aj nesprávna indikácia obyčajného vitamínu D, vitamínu E, vápniku... môže poškodiť. A tie mega dávky vitamínu D, ktoré tu RNG odporúča, obzvlášť. V jednej téme o osteoporóze som o tom trochu napísala.
Na to, aby sa človek správne rozhodol, potrebuje všetky dostupné informácie. Všetky. Aj klady, aj zápory.

Existujú ľudia, ktorým doplnky poškodili zdravie. A sú takí, o ktorých sa ani nevie. Pretože sa nepriznali svojim lekárom. Tak isto ako lieky, i doplnky majú svoje nežiadúce účinky, nežiadúce interakcie. No žiaľ, tie nie sú v mnohých prípadoch dostatočne preskúmané.

Bohužiaľ, rozhodnutie zostáva na tebe a tvojej mamine. No najskôr si skutočne všetko poriadne naštuduj a informácie z jedného článku si over aj niekde inde. Alternatívna scéna je plná klamstiev, poloprávd. Niektoré látky sú viac marketingový produkt ako niečo z reálnym podkladom, u niektorých sa vytiahne veta zo štúdie a prezentuje sa generalizovaný účinok. Aj keď štúdia hovorila o niečom inom.

A aby náhodou nedošlo k nedorozumeniu. Ja mám výhrady k RNGho radám. Nie k doplnkom. Ich štúdiu sa venujem od 18-tich rokov. A to z osobných dôvodov.