Serrapeptáza a Nattokinaza

Príspevok v téme: Serrapeptáza a Nattokinaza
Lulu2011

Dobrý den, kupila som si nattokinazu, beriem ju cca 4 dni (podozrenie na trombozu, opuch,lekar neurobil vysetrenia dal lieky na alergiu, ktore vobec nezaberali) citim sa lepsie, chcela by som si kupit aj seraptazu, len neviem, ci sa mozu tieto 2 produkty kombinovat, aky je vlastne medzi nimi rozdiel? dakujem :) a tiez poprosim davkovanie ake je najlepsie zvolit, pri obidvoch

lombardo1981

Ze sa podari najst paciemta, co pravdepodobne prinizkou davkou nattokinazy dostal zrazeniny, o tom nepochybujem

Jeden je vždy viac ako tvoje predpoklady. :D
Ktohovie, koľko ešte takýchto chybných predpokladov vypúšťaš na tomto fóre. ;) A koľko z nich je vedomých?

Tak, a teraz sa priznaj. Ty sa skutočne spoliehaš na to, že ľudia na fóre neovládajú angličtinu alebo si poriadne nečítaš komentáre? Keď bolo potrebné ti ten text kopírovať dvakrát? A po prvom vypotíš úvodnú vetu tohto príspevku?

RNG

Lombardo, miliony ludi na svete pouzivaju uspesne nattkinazu, takze ten jeden vyrobeny priklad(samozrejme jediny, zatial) mohol mat alebo malo nattkinazy, iny dovod.

Fuguu

Ach jaj zle som pochopila ako napisal RNG

Warfarín má celkom odlišný spôsob účinku ako nattokináza. Takže sa porovnávajú hrušky z jablkami.

Takže som už total mimo z toho :/
Bojim sa že keď mamka vysadí warfarin a začne brat nattokinazu ze pomože jej ale v niečom nie ako warfarin.
Neviem už čo mame robiť chcem jej nejak pomôcť ale neviem ako.

Fuguu

Vďaka za odpovede.
Porozpravala som sa s mamkou ona ešte berie aj detralex a ten warfarin
Prekonala ružu na nohe a teraz zas sa jej upchavaju cievy :/ postupne.
Ma už 58 rokov.
Nerozumiem moc tomu preto sa spýtam ešte že úplne vysadiť warfarin? A prejsť na nattokinazu? A koľko tabliet denne? Podľa čoho sa to stanovuje?
Chodí každý mesiac na hematológiu na krv.
Doktorka jej neodporúča vysadiť warfarin ale podľa toho čo som čitala bolo by fajn ho vysadiť.
Len mam strach aby to potom zle nebolo.
Vopred ďakujem moc moc za odpovede važim si to.

lombardo1981

Ze sa podari najst paciemta, co pravdepodobne prinizkou davkou nattokinazy dostal zrazeniny, o tom nepochybujem

Zoskroluj trochu nižšie a jedno určite nájdeš.

Alebo ešte lepšie. Ušetrím ti prácu a text prekopírujem:
Consequence of patient substitution of nattokinase for warfarin after aortic valve replacement with a mechanical prosthesis

This report describes a patient's self-substitution of nattokinase for the vitamin K antagonist warfarin after aortic valve replacement with a mechanical prosthesis. Nattokinase is an enzyme derived from a popular fermented soybean preparation in Japan (natto), which has fibrinolytic properties and is gaining popularity in nontraditional health journals and nonmedical health websites as an over-the-counter thrombolytic. After nearly a year of use of nattokinase without warfarin, the patient developed thrombus on the mechanical valve and underwent successful repeat valve replacement. We believe this is the first documented case of nattokinase being used as a substitute for warfarin after valve replacement, and we strongly discourage its use for this purpose.

Takže ešte pochybuješ?
Alebo zase spoliehaš na to, že ľudia na fóre nevedia anglicky?

A by sme nevyšli z cviku, prikladám aj nejaký ten screenshot. Hovorí sa, že opakovanie je matkou múdrosti.

zdrava

Jan napisem len jedno mala som aj bercov vred ..hrozne krcove zili..ktore mi pred 3rokmi operovali..ale od vtedy beriem nattokynazu a som velmi spokojna....ked mi robia kolagulcne vysetrenie krvy mam to v uplnom poriadku..nebolai ma nohy..netvoria sa mi tromby...nezapaluju zily...co pred tromi rokmi bolo u mna velmi caste...walfarin je nebezpecny liek a ako pise RNG..nerozpusta tromby...co natokynaza robi...som toho prikladom!!!!!!!

RNG

Ze sa podari najst paciemta, co pravdepodobne prinizkou davkou nattokinazy dostal zrazeniny, o tom nepochybujem Ale warfarinom sa nedaju 100% zastavit ani rozpustit.
Takze je rozhodne lepsie pouzivat fibrinolyticke enzymy, ako nebezpecne chemikalie, co nemaju ziadnu moznost rozpustit krvne zrazeniny, napriek lekarom, co ich odporucaju a vyhrazaju sa smrtou., ak ich neposluchnes..

lombardo1981

Warfarín má celkom odlišný spôsob účinku ako nattokináza. Takže sa porovnávajú hrušky z jablkami.
Takisto sa môže napísať, že nattokináza nezabraňuje tvorbe trombov.

A áno, aj pri warfaríne sa občas tvoria. No dokáže nattokináza rozpustiť každý trombus pri rovnakej dávke?

A menšie upozornenie, že nattokináza nemusí byť najlepšie riešenie: Consequence of patient substitution of nattokinase for warfarin after aortic valve replacement with a mechanical prosthesis

This report describes a patient's self-substitution of nattokinase for the vitamin K antagonist warfarin after aortic valve replacement with a mechanical prosthesis. Nattokinase is an enzyme derived from a popular fermented soybean preparation in Japan (natto), which has fibrinolytic properties and is gaining popularity in nontraditional health journals and nonmedical health websites as an over-the-counter thrombolytic. After nearly a year of use of nattokinase without warfarin, the patient developed thrombus on the mechanical valve and underwent successful repeat valve replacement. We believe this is the first documented case of nattokinase being used as a substitute for warfarin after valve replacement, and we strongly discourage its use for this purpose.

A nattokináza nie je liek. Ide o výživový doplnok. Viac si môžeš prečítať na tejto anglickej stránke: examine.com

Užívanie warfarínu a nattokinázy môže zvýšiť riziko krvácania. Podobne ako aspirín. Samozrejme ani ten nie je dobré kombinovať s nattokinázou pre možné zvýšené riziko krvácavosti. Takisto bylinky a doplnky, pri ktorých bol preukázaný antikoagulačný efekt: angelika, cesnak, šalvia, zázvor, kurkuma, ďatelina, ginko biloba, vŕba biela...

RNG

Hepariny a heparinove derivaty ani warfarin a coumadin nerozpustaju krvne zrazeniny, to si mozes jednoducho dokazat na krvnej zrazenine,
Ale nattokinasa, serrapeptaza a lumbrokinaza rozpustaju krvne zrazeniny, a to bez mozneho krvacania, ako u niektoreho vytvaraju napr cumadin/warfarin. a dokonca aj obycajny aspirin.
Takze nie je tam o com uvazovat pri porovnavani.