Serrapeptáza a Nattokinaza

Príspevok v téme: Serrapeptáza a Nattokinaza
Lulu2011

Dobrý den, kupila som si nattokinazu, beriem ju cca 4 dni (podozrenie na trombozu, opuch,lekar neurobil vysetrenia dal lieky na alergiu, ktore vobec nezaberali) citim sa lepsie, chcela by som si kupit aj seraptazu, len neviem, ci sa mozu tieto 2 produkty kombinovat, aky je vlastne medzi nimi rozdiel? dakujem :) a tiez poprosim davkovanie ake je najlepsie zvolit, pri obidvoch

bumbi

Dakujem za odpovede,no tiez si myslim,ze acylpirin APS nelieci.Ako som pisal,pravidelnym branim warfarinu,striedmym zivotnym stylom,celodennym nosenim kolennych pancuch,primeranou stravou,som mal 2 roky pokoj a zlepsenie zdravotneho stavu.Neprofesionalnym riesenim lekarov som zembolizoval a potrebujem ozajstne riesenie svojich zdravotnych problemov.Rad by som sa vyhol dalsej embolii,lebo sa zivym spevom a potrebujem mat pluca v poriadku.A rad by som vedel,ak je to mozne,porovnanie davkovacich jednotiek,neviem to nikde najst.( FU,IU,anti-XA a ostatnych.)A este otazka,mam doma Natto 1000 od BRAINWAY,kolko toboliek by som mal brat na eliminaciu tej embolie,bol zasiahnuty lavy horny lalok,1 segment z desiatich,lebo tu ma tableta 50mg-1000 fibrinolitickych jednotiek.

RNG

Inac medicka literatura neuvadza ziadne pripady vylieceneho APS, ci sa jedna o dedicne alebo ziskane APS cez autoimunne choroby, najma uvadzaju lupus.
Moj osobny nazor je ale, ze mnohe autoimunne sa budu dat v blizkej buducnosti vyliecit, ked konecne poznaju pravu pricinu roznych mikrobov a zamorenia za nimi

RNG

Acylpirin len ciastocne riedi krv a uz vobec nerozbija krvne zrazeniny, tj to nie je velmi dobry napad proti tromboze. Naviac pravidelne pouzivane NSAID lieky znicia klby, vystelok zaludka a podobne, pripadne aj pecen a ladviny. V USA zomiera na vykrvacanie z pravidelneho pouzivania aspirinu vyse 17 000 ludi. A na potravinove doplnky, co pouziva vyse 50% populacie a 90% lekarov podla statistiku z roku 2008 nezomrel NIKTO. To je dokaz bezpecnosti potravinovych doplnkov, myslim ze dostatocne nazorny.

Vemeno

Antifosfolipidovy syndrom je zavazne ochorenie, ktore ma snahu sa casom zhorsovat. Je to tak preto, ze sa zvysuje mnozstvo peroxidovych radikalov a tie uplne vycerpaju enzym peroxidazu, ktora ich ma odstranovat. Dosledkom toho dochadza k antifodolipidovemu syndromu, ktory je sprievodnym javom skoro vsetkych autoimunitnych ochoreni. Vyliecit sa to da, ale je to dost zlozita a zdlhava vec. Dnes ale tymto druhom ochorenia trpi skoro kazdy druhy clovek. Dokazom APS je napriklad aj zvyseny bilirubin.

RNG

Ako som povedal, nattokinaza a lubrokinaza maju fibrinolyticke ucinky, tj rozbijaju krvne zrazeniny(tj aj trombolyticke, ale v USA sa nesmie nic liecive na potravinove doplnky napisat, aj keby to 100 krat bola pravda)
Nuz ked si na svoj syndrom chces precitat viac , pozri na
en.wikipedia.org
Zialbohu je to pisane z hladiska konvencnej mediciny a odporucaju tam len riedice krvi a derivaty heparinu, co si treba samozrejme pichat. Ale ziadny derivat heparinu nevie rozpustit krvne zrazeniny, zabranuju len vytvaraniu novych.
Z hladiska lekarov schvalene trombolyticke najdes napr tu
en.wikipedia.org
kde samozrejme neuviedli nic ine, len schvalene lieky, nie potravinove doplnky s roznakym ucinkom, ako tie drahe injekcne formmy liekov.
Ale kto nechce verit, ze nattokinaza, lubrokinaza a ciastocne aj seanol rozpustaju krvne zrazeniny/trombusy, moze si to velmi lahko dokazat v Petriho miske.
A uvedene potravinove doplnky mozno brat ustne a bezpecne cely zivot.
Pravdepodobna davka pre teba by bola asi 3 x 2000 az 4000 FU, da sa to lahko zistit povedzme po tyzdni brania na koagulacnom teste.

bumbi

Dobry den.Priznam sa,som v koncoch.teraz si picham Fragmin,asi 2 tyzdne a asi 3-4 dni po zacati pichania Fragminu som zacal dostavat stavy telesnej slabosti.Predtym som si asi 3 tyzdne pichal Fraxiparin,ale stale som dostal zachvaty dusenia.Tak ked som po tretikrat poziadal doktorku o zmenu liecby,povedala mi,ze nech si ho nepicham,alebo nech si ho picham obden...
Tak som skusil nepichat a zachvat dusenia som nedostal.Avsak po vynechani druhej davky sa stalo,coho som sa stale obaval.Nastala embolizacia do pluc.Trpim autoimunitnym ochorenim krvi - antifosfolipidovy syndrom.Tak som si pichal Fraxiparin a trpel som dalej,az v Kosiciach mi zmenili liecbu na Fragmin.Ale ako som pisal,aj tu sa zacali prejavovat neziaduce ucinky,tak chcem prejst na tabletovu formu.Pisali ste o nattokinaze a inych enzymoch,poradte mi,akoich uzivat,aby som znovu neembolizoval.Mam este pre koho zit.Predtym som dva roky bral Warfarin a stav sa mi zacal zlepsovat,az kym mi doktorka nepredpisala na doliecenie chripky CEDAX.Urcite aj teraz mi budu chciet nasadit warfarin,da sa uzivat zaroven s nim aj nattokinaza alebo iny enzym.Poradte mi prosim,som uplne zufaly a bezradny z benevolentneho pristupu tych,ktori by nas mali liecit.Dakujem

RNG

Jasmiel, zrazanlivost krvi zavisi od mnozstva platniciek, ich lepkavosti, mnozstva telesnych enzymov plazminu a antiplazminu, tj je to vec velmi individualna a komplikovana. Fibrinolyticke enzymi ucinne a bezpecne riedia krv, bez akychkolvek skodlivych bocnych ucinkov a dokonca vedia rozpustit aj uz existujuce krvne zrazeniny. Nattokinaza naviac stimuluje vyrobu telesneho enzymu plazminu, ktoreho nedostatok vyvolava zrazanie krvi.
Toto nie je nic nove, je to zname uz od 80tych rokov a dnes pouziva fibrinolyticke enzymi na riedenie krvi rozbijanie krvnych zrazenin a fibrinovych vlakien uz miliony ludi po celom svete.A poznes to na zrazanlivosti krvi po par dnoch brania, tj nie je to ziadna zahada.
Mam viacero pribuznych a priatelov ktori vysadili skodlivy warfarin/coumadin a beru miesto toho nattokinazu(alebo lubrokinazu, serrapeptazu alebo seanol) A odvtedy maju dobre krvne testy na zrazanlivost.

Ja osobne mam tiez vyssiu zrazanlivost krvi ako stredoeuropan, kedze som ale nebol na krvnej skuske aspon 17 rokov a nemal som ziadne problemy, nepouzival som ziadne riedice nazdavajuc sa, ze mi staci riedit si krv omega 3 olejami(rybaci, lanovy) a bral som uz pred rokmi len pri dlhom cestovani proti zrazeninam zo sediena a tlacenia si na cievy v nohach enzym bromelain(ovela lepsie, ako predpisovany aspirin)
Ale minuly rok som dostal blokadu -zrazeninu v clenku , na co som nepotreboval diagnozu ziadneho lekara, ked mi zacala pata dreveniet a postupne naberala fialovu farbu.
Nastastie som mal doma nattokinazu objednanu pre druhych a dal som si okamziter vacsiu davku, potom bral 4 x 4000 FU a za menej nez 36 hodin sa mi to vycistilo a pata mi pekne zruzovela. Odvtedy ale beriem aspon obcas nattokinazu, pre istotu, a vzdy, ked citim v tele nejaky tlak, lebo to moze byt priznak zrazeniny. V poslednom case som si zvykol brat pravidelne aspom raz denne alebo seanol,serrapeptazu alebo nattokinazu a samozrejme ako starsi clovek s oslabenym travenim a zamorenym telom beriem rozne ine enzymy na travenie a cistenie tela, ktore maju mnohe tiez ciastocne riediaci ucinok na krv, teda najma ich proteolyticke zlozky, ktore strhnu z platniciek cast lepkavych proteinov/bielkovin

jasmiel

RNG prosim Vas, poznate konkretnych ludi co beru Nattokinazu a vysadili warfarin? Potrebovala by som sa poradit, hlavne co sa tyka krvnych skusok a davkovania. Mozno poznate fora, hoci v anglictine, cokolvek pomoze.

RNG

Jasmiel, mas to spravne rozlozene, viacero z tych doplnkov adresuje zrazanie krvi a cirkulaciu vseobecne. Takze aj geneticka chyba sa da takto odstranit.
Inac nie je to nejak zriedkava chyba, nazyvaju ju aj Stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi, vyslachtene pocas stredovekych vojen, kde ti, co mali vyssiu zrazanlivost mali skor sancu prezit tazke zranenia