Výber jazyka

Príspevok v téme: Výber jazyka
simončiči

Zdravím,o rok idem na gympel (ak sa tam pravdaže dostanem :D)a mala by som si vybrať druhý voliteľný jazyk. Na základke sa učím anglinu a neviem sa rozhodnúť medzi nemčinou a taliančinou. Neminu by som chcela preto, lebo je dosť užitočná si myslím, ale mám obavy, že by som to zároveň s anglinou nezvládala. Budem rada za všetky rady a pripomienky :)

0vecka

lol ... nemcina je dost jednoducha... akoze dobre ked xces hovorit 100% ne tak to je o niecom inom ale za rok sa da v pohode naucit na urovni ze si clovek najde odbornejsiu pracu a nema problem si vsetko povybavovat... tazka je napr francuzstina a potom neeuropske jazyky...

jankaaaaaaaaa

nemcina nieje tazka??? tak potom ktory jazyk je tazky ? ved nemcina ma milion vynimiek, milion pravidiel, niekolko druhov sklonovania, odlisne rody od "normalnych", cleny, casovanie atd..
ano vyslovnost a skladanie slov je uplne jednoduche ale gramatika.... nieco ako slovencina pre cudzinca

jankaaaaaaaaa

nemcinu som sa ucila asi 11 rokov a neviem z nej absolutne nic.
asi by som si vybrala taliancinu..
ale zase ak sa budes nemcinu poctivo ucit na skole pravidelne, tak z nej nieco budes mat, ak sa ti vsak jazyk nebude pacit, nenaucis sa ho asi vobec, tak ako ja.. no ale zase kedze je taliancina uplne lahka, tak sa ju zvladnes naucit aj na nejakych kurzoch alebo pri samostudiu