Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

úprimnosť vs.faloš

Príspevok v téme: úprimnosť vs.faloš
madafaka69

dva typy ľudí:priamočiary-všeobecne neobľúbený typ,s vlastným názorom,ktorý sa nebojí povedať.taktiež mu nevadí povedať do očí človeku pravdu,aj to čo nechce počuť,zdrbať ho,proste byť k nemu úprimný.
druhý typ:"falošný"-typ,ktorý každému povie len to,čo chce počuť,velmi spoločenský,s veľa priatelmi,známymi,neustále obľubovaný kvantami ľudí,ktorí o ňom tvrdia aký je to super človek.
ktorým človekom byť?..Som na vážkach.Vždy som bola druhý typ,a v poslednej dobe som prvý typ.Postrácala som všetkých ľudí s môjho okolia.ľudia,s ktorými sa stretávam,a sú schopní prijať môj priamy názor,sú skôr raritou,a viem ich spočítať na 1 ruke,poprípadne dvoch,ak rátam rodinu. čo sa to deje s týmto svetom?To naozaj človek,ktorý je milý,stále vyškerený na každého,a len lichotí,popritom falošou len tak prekypuje,a zlomyselnosťou,je taký oblúbeny?...A hlavne nikto to nie je schopný vidieť?...Prečo to potom vidím sakra?... Strašne ma to štve...Neviem,ktorý typ je horší,alebo lepší.Ktorý typ je vhodnejší pre spokojný život.Ja by som asi volila ten druhý.Predsa,človek potrebuje okolo seba spoločnosť.Najhoršie je,ked chce človek niečo podniknúť,a ľaľa-zistí,že mu ostalo príliš málo ľudí,s ktorými by niečo mohol podniknúť,vďaka tomu,že im po dlhej dobe povedal pravdu.Vraj sa zmenil.A ludia nevedia,čo sa s ním deje.Ostáva sám.Tým pádom-môže sedieť za počítačom ,a písať nezmyselnú tému,namiesto toho,aby sa vonku bavil s pseudopriateľmi...

Mesačný princ

„Slovo sa ujme skôr než myšlienka a má aj väčší vplyv na verejnosť... omyl, hlúposť, alebo klamstvo sa nezačínajú myšlienkou, ale slovom.“

(Karel Čapek)

WHISPER

Páčia sa mi dve vety:

Ak má človek dosť sebaúcty a sebavedomia nebojí a povedať komukoľvek čokoľvek..

A pokial si nemusím dávať pozor na to, čo hovorím
znamená to, že som s tými správnymi ľudmi..

fitfirit

mne sa nazory pomocnice az tak nepacia
z pohladu socialnych zrucnosti a emocnej inteligencie je tam vela nedomysleneho

ÚPRIMNOSŤ CHCE KAŽDÝ, PRAVDU ZNESIE MÁLOKTO
---- treba mat v sebe zdravu davku sebakritiky a skromnosti aby som si uvedomil ze to co hovorim nemusi byt pravda ale moj subjektivny nazor
z toho automaticky vyvstava otazka ci som uprimny k sebe ked si zakazdym myslim ze ludom velkodusne predostieram pravdu

najprv musim byt uprimny sam k sebe az potom k druhym a toto na uprimnost k sebe nevyzera
co svojou akoze uprimnostou sledujem ? to je tiez podstatna otazka pre seba sameho
klamat sa nemusi ale byt uprimny len preto ze sa na nieco hram alebo si tym v sebe nieco riesim to je na skodu
uzitocnejsie je byt ku druhym uprimny taktnym sposobom a k sebe co najviac aby som pochopil seba a svoje pohnutky
a co ma z uprimnosti druhy ked je nedostojna a zranujuca ? a co z nej mam potom ja ? co to vypoveda o mne ? uzitocnejsie je byt taktny a poradit alebo povzbudit

Mesačný princ

pomocnica - :) krásne napísané :)

No niekedy je klamstvo také dokonalé, že človek uverí skôr klamárovi, ako tomu, čo tú pravdu naozaj hovorí.

Moireal

Zaujimava tema. Pomocnica,suhlasim s tebou a ta veta o tom,ze malokto znesie pravdu pricom chce uprimnost je najtrefnejsia.

Mne osobne je lepsie mat pomenej ludi a uprimnych tak,ze si povieme pravdu. Ale vieme ako si to povedat lebo ako tu bolo spomenute,forma je rovnako dolezita ako obsah.

Vacsina ludi toto umenie neovlada,ved ono to aj je praca na cely zivot. A su aj ludia ktorym to moze clovek hocijak naservirovat,urazia sa aj tak. To je uz potom ich problem.

pomocnica

Takže..nejdem to všetko čítať ale za svojim názorom si stojím.
Ja som určite prvý typ, ale je rozdiel povedať že:To čo za hniezdo máš na hlave do boha?! A povedať:Nejako ti zvláštne stoja vlásky, počkaj, upravím ti ich......aaa...už je to lepšie. ;-)
Ja hovorím výlučne pravdu až na malé veci(drobnosti, nie som zasa anjelik), ale v hlave mám jedno:keď sa ma niekto NEpýta ako vyzerá, načo by som mu silou mocou hovorila, že sa mi vážne nepáči jeho košeľa, že v nej vyzerá ako keby ju zobral zo skrine svojmu prastarému dedkovi? ALE..!...Keď sa ma niekto opýta, čo si o veci myslím, tak poviem svoj názor, veď načo sa pýta ak nechce počuť pravdu? Jedna vec mi je však jasná:

ÚPRIMNOSŤ CHCE KAŽDÝ, PRAVDU ZNESIE MÁLOKTO.

Strašne pravdivý výrok...Ja som úprimná a som tak rada, neviem si predstaviť, že by som mala klamanie na dennom poriadku...Tí ľudia časom začnú klamať aj seba a keď už nie ste úprimný k sebe tak ku komu?
Naopak, väčšine ľudí z môjho okolia sa páči moja úprimnosť, lebo vedia, že keď sa ma na niečo spýtajú tak majú pravdivý názor, nie keci, ktoré nie sú pravdivé ani z ďaleka...
Ak mi na človeku záleží, tak určite nepoviem na šaty kamarátke že: Ci pana, v nich vyzeráš ako tučná sviňa!
Ale poviem, že tieto sa k jej postave nehodia,že vyberieme niečo lepšie, zvýrazníme prednosti, lebo tieto jej proste vôbec nesedia...Všetko to je o formulácii slov. Samozrejme, že nie vždy som len taká, niekedy si poviem svoje s uštipačnými poznámkami,ale na tom sa všetci zasmejeme, alebo sa daný urazí, ale to si neberiem nejako k srdcu, keď nevie pochopiť srandu...Aj ja chcem počuť pravdu, aj keď sa mi nepáči a klamárov zo srdca neznášam! Keď mi niekto raz klame, tak mu možno odpustím, ale už nikdy mu nebudem tak úplne 100% veriť.
Určite buďte úprimný.... aj v otázkach typu či pribrala nejaká vaša známa, lebo nemusíte povedať ÁNO DOSŤ. Povedzte, že áno, pár kíl tu je naviac, ale po zmene stravy a pridaním viac pohybu bude vyzerať ešte lepšie ako predtým a navrhnite jej, že sa do toho dáte spolu s ňou.

Nebuďte klamári, klamárky, vážne nepoznám niekoho,kto ich obľubuje, ak samozrejme nepočítam tých ľudí, ktorí nechcú počuť pravdu, lebo sa im nepáči a oblbujú predovšetkým samých seba.
Úprimnosť nado všetko, ale s mierou a taktiež keď je vám napríklad zle a niekto sa opýta:Je ti niečo? Neodpovedajte:O chvíľu ťa celého oryham, priprav sa...Ale:nie je mi nejako dobre, asi pôjdem na záchod, myslím, že som možno niečo zle jedla....

Toľko k tomu. ;-)
Taktiež sa nebojte, čo si o vás ľudia myslia, ja s tým žijem už dlho, od malička som taká, vždy až na nejaké výnimky ktoré som hodila za hlavu mi to vyhovovalo a tým, ktorým nie, ich vec...Môj problém to rozhodne nebol ani nie je a rozhodne nebude.
Častokrát počúvam, že si cenia moju úprimnosť a to sa im na nich páči. ;-)

Pekný deň.

PS:Toto je dosť výstižné :D :

Mali by sme nájsť spôsob, ako ľuďom povedať, že im smrdí z huby bez toho aby sme sa ich dotkli...

Niečo ako´´kurva, to je ale nuda, poďme radšej umyť tvoje zuby´´...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

úprimnosť vs.faloš - Fórum - ZDRAVIE.sk