ako sa zachovať

Príspevok v téme: ako sa zachovať
sašena

Dobrý deň,
kedže túto stránku navštevujem často a sama neviem ako túto situáciu zvládnuť tak sa obraciam na Vás. Mám 23 ročného syna,vysokoškolák o rok Ing. Od malička s ním mám problémy,ale teraz asi vrcholia a fakt neviem ako sa zachovať. Tie problémy sú asi také,že je dosť uzavretý do seba, a čím ďalej tym menej o ňom viem. Agresívne na mna,a manzela reaguje v niektorých situáciach, napr.krikom,nervami,a povie mi aj chod preč z izby. Nevie sa kontrolovať. Keď sa jemu nevyhovie je zle. Čo ma najviac trápi je jeho správanie ked niekde ide,povie nebudem dlho, pridem o hodinu a nakoniec pride až ráno. Keď má dobru náladu je to v pohode ale keď zlú tak je to hrúza, nervy. Popri škole aj pracuje na dohodu, chodi von aj cez týžden, príde nadranom, pospi dve hodiny a ide do roboty za volant,ako sa dá takto fungovať. Dosť často ponocuje, a potom cez den spi a v noci zas ide von. Čo mam robit, a ako ho zmeniť? Krik nepomáha, ani pekne slovo. Ďakujem za každú radu

tpch1

sasena, ty chodis dospelemu synovi do izby, ak ta sam nezavola? No to sa necuduj jeho prejavom, mna by porazilo z toho. Staraj sa o svoj zivot, neries jeho pracu, skolu a podobne, ak ta o to sam nepoziada. Preboha, ved nema 10 rokov!!!
Sustred sa na svoj zivot jeho nechaj SLOBODNE DYCHAT.

Magy

vas syn je zrejme z tych introvertov, ktory je zaroven frustrovany z nemoznosti niektore veci zmenit. je dospely, samostatny, pracuje, napriek tomu este byva u vas a musi sa podriadovat niektorym veciam, ktore mu uz lezu na nervy. do toho unava, stres zo skusok, nepravidelny zivotny rytmus atd. to vsetko sa podpisuje na jeho naladach a prejavoch.

doporucil by som trochu zvolnit v starostlivosti o syna, je dospely, mozno vasa starostlivost, aj ked ju myslite v dobrom, mu zrejme vadi, citi sa pri vas ako male dieta, rad by uz mal svoje sukromie, kam mu nebudete liezt ale stale tam strkate nos atd...

prehnana starostlivost je niekedy horsia, ako ziadna. najme v tomto veku, ked ho neustale otazky a snaha "ved my ti chceme len dobre" mierne ponizuje.

Lulu2011

tak je zvyknuty, ale raz ho unava dobehne, ja tiez ponocujem, neviem z toho kruhu von, ale rano chcem mat pokoj, na kazdeho revem ak ma budi nahodou, dospelemu nerozkazete, zrejme ma aj vybusnejsiu povahu ak je taky od mala, mozno ste boli na nho malo prisny...ktovie takto