Nechápem prečo

Príspevok v téme: Nechápem prečo
winki

Ahoj, som mladá baba a nikdy som nemala nijaké veľmi vážne zdravotné problémy. Keď som bola malá mala som aj 5krát do roka 40tky horúčky....vyrástla som z toho. Zostala mi alergia na prach a peľ. S tým mám tiez problém len 2krát doroka. Ale čo ma trápi je to, že za tento rok som radikálne zmenila životosprávu, začala som piť zelý čaj, lapacho, jesť zeleninu ovocie, vynechala všetko mastné vzprážané. Papám vačšinou čsrtvé veci neuvarené a stále tu je ten problém, stále alergia na mna utočí, stále v zime chrípka. Čím to je? Co viac mam robit? Už som zúfala ako vidím ľudí čo sa stravujú vo fast foodoch zeleninu vidia len na obrázku a sú zdravý ako ryby. Prečo?

vikkkis

a tie horucky si preco mala? to nie je len tak zase... nie je to bezne.. mozno aj to ma nieco spolocne s terajsimi problemami...
ludia co sa stravuju vo fastfoodoch hlavne nie su zdravi ako ryby :) navonok sa to moze teraz zdat, ale im sa to raz vrati v podobe cholesterolu, obezity a telo budu mat zahltene svinstvami vselijakymi, nemaj strach :)
je super ze si zmenila zivotospravu :)
zla sprava ale je, ze alergie sa nezbavis :(
hoci su specialne lekarske postupy, ale prave u pelov a prachu prakticky nepouzitelne :(
myslim ze mozes byt rada ked ta alergia trapi dva razy do roka, to je este to mensie zlo..
co sa chripky tyka, neviem presne ako to s nou mas, ale mozno prave tym ze si tak radikalne zmenila zivotospravu, zostal tvoj organizmus trocha v soku a uplne to este "nestravil"...
ale skorej by som povedala, ze mas skratka slabsiu imunitu, co je dane aj prostredim v akom si vyrastla a aj geneticky. niekto byva chory casto, niekto sa chodi k lekarom len ukazat na preventivku...
bohuzial tak to je.
ale urcite neprerusuj ten zdravy zivtny styl to by ti uz vobec nepomohlo, mozno by som trochu polavila, neprehanaj to velmi, aj maso treba jest (nemusi byt vyprazane, trebars varene) aj nejake pecivo celozrnne aspon obcas a tuky, ANO aj tuky treba jest :) v rozumnom mnozstve ale su aj tie treba :)
mozno ta alergia casom trochu ustupi, aj chripky, ale mozno nie. ak ta to velmi trapi, zajdi za dietologom (odbornik na vyzivu) povedz mu co jes ako dlho a co ta trapi a on ti povie co robis dobre co zle a ako dalej :)
drzim palce :)
a tusim si ma inspirovala prejst na zdravu stravu ;)
nie som fast-foodovy typ vobec, ale stale je co zlepsit ;)