Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Slnecne okuliare

martinPO

ako bolo napisane, kazde okuliare do EU by mali mat CE certifikat a UV filter. Rozdiel medzi lacnymi a drahsimi modelmi je hlavne v kvalite spracovania a pouziti materialov. Celkom dobry pomer cena-kvalita som nasiel na okuliarewayfarer.sk. Na znackove modely odporucam www.brandstore.sk

tomas90

nie je medzi nimi rozdiel, platíš hlavne za značku napr. ray ban atď. Sklá a UV filter a je vždy rovnaký ak tak použitý materiál pri ráme atď sa môže meniť. Ja som si v minulosti kúpil wayfarer ray ban z ich obchodu za 70€ a som si na ne potom sadol a rozpadli sa mi, potom som si kúpil obyčajné wayfarer, ktore nie sú od ray banu a držia mi doteraz a kúpil som ich za 5e www.letnyhit.sk

mussu

Ja som si kupil tieto a som velmi spokojny. www.stylershop.sk V podstate vsetky okuliuare dovazane do EU musia mat UV filter. Potom ako druhorade riesim cenu a tu som nasiel najlacnejsie uz len preto, ze maju postovne zadarmo.

bibisa

minule som videla jednu relaciu a tam si presne rozoberali aky ej v tom rozdiel.a nenasli v podstate ziandy rozdiel.ide skor o to ze bud narazis na tie co maju dobri filter alebo nie.

2bodka

Tak ja mam dvoje, jedny na bezne nosenie z optiky a jedny "smejdy" - F&F z Tesca, ktore nosim na bicykel. Na tie smejdy som si uz x krat sadla, x krat mi padli na zem, vzdy som zobrala klieste a vyrovnala ich :D a sluzia dalej :D Takze niekedy cena nezodpoveda kvalite v dobrom aj v zlom zmysle slova. V optike vacsinou platime aj za "znacku" :) a ja osobne som v optike nevidela tolko vychytaviek ako niekde na trhu :)

Jozef2357

blog.tociman.net

Toto som našiel. Sú tam vysvetlené slnečné okuliare podrobne vrátane porovnania tých údajne "šmejdových" a tých úžasne drahých. Tie značkové majú totiž častokrát len "bonusové" funkcie, ktoré sú v článku popísané, UV filter - žiadny rozdiel

maruska_123

ja myslim, ze je to skor o kvalite spracovnia..tie lacne sa rychlo polamu, prasknu alebo tak..ale drahe kvalitne vydrzia dlho, este mate aj moznost hocikde si ich dat opravit, myslim ram, vymena celeho skla a atd, aj v zahranici...ja mam Ray Ban a nedam dopustit, su fakt strasne kvalitne a pevne

RX

Všetky slnečné okuliare (kategória III) dovážané do EU majú 100% UV filter do 380 nm povinný! Meral som UV priepustnosť na mnohých slnečných okuliaroch (aj od číňanov) a UV filter mali všetky bez výnimky. Ak by sa niekomu podarilo priviesť do EU slnečné okuliare bez UV filtra, hrozil by mu zánik živnosti, takže to asi nikto nebude riskovať.
Ak je niekto na pochybách, očné optiky sú väčšinou vybavené UV testermi, kde sa dá prítomnosť UV filtra veľmi jednoducho preukázať.

Yong

Optimista : neurážaj ma , ani by si neveril koľko Slovenských výrobkov predávajú číňania vo svojich obchodoch , a ľudia netušiaci , že sú to Slovenské výrobky na ne nadávajú

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Slnecne okuliare - Fórum - ZDRAVIE.sk