zvyseny tlak ?

Príspevok v téme: zvyseny tlak ?
foky

mavam divne pocity . pamatam ze sa mi to stavalo uz mozno v 14 rokoch teraz mam 20...je to divne zvykne sa mi to stat po cigarete alebo len ked sa trocha namaham pripadne idem von a predjem zopar krokov. niekedy to mavam 2 krat za den niekedy vobec. je to taky pocit akoby som zacal vnimat okolie inak pozriem sa na ruky a pride mi vsetko take divne mam vacsi strach s okolia pride namna dost velka slabost niekdy v horsich pripadoch az pocit na odpadnutie...vtedy si musim sadnut vacsinou to prejde do 10/20 minut. raz ked som si dal kavu vosiel domna ten pocit zmeral som si tlak a mal som ho vysoky inak ked mi je normalne tak aj tlak mam normalny. cital som ze pri v. tlaku nebyvaju ziadne priznaky a som s toho uz vydeseny co to moze byt. jedna vec ktoru pri tom pocite pozorujem su strasne male zily skoro mi ich nevidno ked sa zase citim dobre aj zily dost velke som chudy tak to na sebe dost dobre vidim. chcel by som uz vediet co sa to somnou deje

foky

ono po kave mi zacalo byt zle preto som ju uz aj prestal pit iba obcas si dam no a raz po kave ked mi bolo divne som si szmeral tlak ako som pisal a mal som ho vysoky...no ktovie a vdaka za odpoved :)

vikkkis

mozno mas kolisavy tlak... a po kave sa ti nepolavi?
ak ju teda pijes pravidelne tak ti asi nebude zaberat, ale ak len obcas tak by sa ti mohlo. pri vysokom tlaku zvykne boliet hlava, asi skor...
ja mam kolisavy tlak- teda norma az nizky, a byva mi obcas nevolno, ze sa mi kruti hlava, huci mi v usiach je mi na zvracanie, a na odpadnutie celkovo, taka slabost a tiez tak cudne vidim, pocujem akoby na mna hovorili z dialky...
tomu by odpovedali tie malo viditelne zily...
pomaha ked si cupnem alebo idealne lahnem niekde na chvilu s nohami hore aby sa hlava prekrvila...
ak sa bojis tak chod lekarovi nech ta vysetria na kardiologii.
nizky tlak liecitelny nie je lebo nie je ani nebezpecny, len si treba postrazit to odpadavanie :D padat napr na ceste je trochu riskantne ;)
ale vysoky tlak sa lieci normalne :)
vela stastia