Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem zastaviť prejedanie

Príspevok v téme: Neviem zastaviť prejedanie
Lexxi

Posledný mesiac príjmam neskutočné množstvo potravy. Jem snáď každú hodinu od vtedy čo sa zobudím, až do pol noci. Neviem, ako mam potlačiť chuť, jednoducho, ked to na mňa príde, žiadne ovládanie a žiadna sebakontrola nehrozí. Vzniklo to z ničoho nič, predtým som jedla normálne. Teraz je to miešanie jedného cez druhé každú chvílu.Ako potlačím chuť na jedlo?

MichalTTTTT

Buď vyskúšaj tie bylinky (ale najprv sa poraď s odborníkom) alebo...

...dobrá rada tiež je považovať to za zlozvyk. To, že si sem o svojom probléme napísala, znamená, že to za zlozvyk a problém považuješ.

Na prekonávanie zlozvykov sú tu zase psychológovia. Či už ti to znie hrozne alebo normálne, psychológ je normálny človek, ktorý má kvalifikáciu na to, aby ti pomohol zbaviť sa zlozvyku a pomohol ti zmeniť zmýšľanie. Pozrel som sa na spomínanej stránke a majú tam kategóriu aj pre psychoterapie. Kukni sem:

alternativneterapie.sk

Majú tam napísané:
"Psychoterapiou sa lieči správanie a podporuje duševné zdravie. Zámerom psychoterapie je podporiť uvedomenie si správania, ktoré môže človeku fyzicky alebo psychicky škodiť."

Ty aj ja budeme súhlasiť, že takéto stravovacie návyky ti môžu veľmi uškodiť. Možno nie o dva týždne, ale za rok, dva, pár rokov určite ano. Je tvojou zodpovednosťou to začať riešiť najskôr, ako to len pôjde. A to, čo investuješ do "liečenia sa" sa ti vráti tak, že ušetríš na jedle :) Super, nie?

Lexxi

žiadne lieky, či doplnky. Ani nejsom pod nejakým extra stresom, jednoducho jem dlho do noci, sladké na striedačku so slaným a dokola. Asi je pravda, že to bude vo mne a treba do zlomiť, ale fakt sa ťažko ovládam, dnes som na tom o maličko lepšie ako včera našťastie. Neviem čím to môže byť, jem pre potešenie, veľa a všetko čo mi príde pod ruku :(

MichalTTTTTT

Lexxi, berieš nejaké lieky? Alebo doplnky výživy?

Aby si vedela, na čo sa zamerať, často zvyšujú chuť do jedla doplnky výživy založené na vitamíne B (napr. pangamín, často ho ľudia jedia práve kvôli chuti do jedla a prírastku telesnej hmotnosti). Potom aj niektoré antidepresíva spôsobujú tento jav alebo vybrané druhy hormonálnej liečby.

Viem, že niektoré bylinky môžu upraviť metabolizmus a chute. Dôležité je, aby boli bylinky správne skladované a zbierané iba vo vybraných lokalitách. Dávkovanie a podobné dôležité veci sú často chybne napísané na krabičke, v ktorej je predávaná bylinka.

Odporúčam poradiť sa s nejakým bylinkárom/fytoterapeutom:
alternativneterapie.sk

Mne tiež istý profesionálny bylinkár otvoril oči a veľmi mi to pomohlo. Najmä si konečne uvedomujem skrytú moc byliniek, ak sa správne použijú.

forever21

Ak sa ti ziadaju sladkosti, to moze byt aj kandida (tie mrsky sa zivia cukrom a ked ho potrebuju, tak ho musia dostat). Ten tlak je neodolatelny.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neviem zastaviť prejedanie - Fórum - ZDRAVIE.sk