Laparoskopia gyn.

Príspevok v téme: Laparoskopia gyn.
babika_ka

ahojte chcela som sa opytat ktore z vas uz boli niekedy na laparoskopii ako dlho ste boli pn a ako prebiehalo vase pooperacne liecenie???? Mna vcera operovali koli nespecifickej zenskej neplodnosti urobili mi aj prefuk vajcovodov a odstranili mi malu cystu 2cm ale zrasty som nemala... lenze dnes ma pustili domov a stehy co mam v pupku trochu krvacaju co s tym??? pred odchodom mi povedali ze ked pridem domov mam si odstranit naplasty zo stehov ale ja sa bojim je to bolestive a citlive :( nehovorim o bolesti v ramenach a klucnych kostiach od toho plynu ktorym ma nafukli... tak mi prosim poradte ako to co najrychlesie prekonat...piste zenusky co mate skusenosti...dakujem.

Kasszia

Ahoj, v skratke to napíšem. Raz som ostala tehotná, ale som potratila a vtedy mi zistili že mám endometrióznu cystu, ktorú mi laparoskopicky odstránili v r. 2010. Len som nechcela liečbu, lebo som chcela čím skôr otehotnieť a odvtedy sa nám nedarí. Pol roka som bola "čistá" a teraz sa to vrátilo. a museli mi opäť odstrániť laparoskopicky, mala som tam strašne veľa zrastov. Pravdepodobne preto som nevedela otehotnieť. Tak teraz dúfam, že sa nám konečne opäť podarí a tá endometriózna cysta sa nevráti späť :-(

babika_ka

no tak mna vzali v nedelu a v pondelok ma robili a v utorok ma pustili domov ... no a postupne som videla ze mi presiaklo cez naplast trochu krvy ale nejde krv prudom ale iba z pupku ... no a jest jem iba rascovu polievku na ten plyn a kasu zemiakovu :/ takze tak no :( a ja nemozem ist do prace sla by som ale nemozem lebo nemam sedave zamestnanie ale musim sa tam vela hybat :( a ked sa mozem opytat preco ti robili laparku .???

Kasszia

Ahoj, mne robili laparoskopiu skoro pred dvoma týždňami štvrtok, piatok ma pustili domov, na pn som nebola (dovolenku som čerpala). A už na nasledujúci týždeň v stredu som už bola v práci (mám sedavé zamestnanie) takže som to zvládla. Ramená ma strašne boleli ale iba také dva dni. a našťastie som mohla od začiatku jesť všetko(nič ma nenafúklo, z čoho som aj bola prekvapená, lebo pred rokom a pol mi tiež robili laparoskopiu a vtedy som skoro dva týždne ani polievku nevedela v pohode zjesť) . Takže teraz som už uplne ok, stehy mi vybrali týždeň po operácii. a stehy mi vôbec nekrvácali, to by asi ani nemali.

babika_ka

to ze sa mam setrit mi povedali aj to ze nemam jest nic co nafukuje atd...ale ake mam stehy neviedm netusim ... a vybrat ich idem o tyzden v utorok ... :/

Heatherka

kasovite jedla. ziadne tazke. skor polievky, jogurty, vyziva. tebe toto nepovedali pri prepustani ??? ze sa mas setrit, nedvihat nic tazke, ake mas mat stravovanie, ake mas stehy, kedy ich vybrat atd???

babika_ka

ano mam kontakt na lekara a trosku mi to presiaklo cez naplast ale nie vela ... len mam uz druhy fliacik ale rano tam bol iba jeden este ked som bola v nemocnici ... tak neviem no kontrolujem si to a davam pozor ako viem snad bude dobre a ked tak mu zavolam ze co ...a co by som tak mohla uz jest ?? aby mi to nejako neublizilo lebo vraj nesmiem nafukovacie jedla :(

Heatherka

naplastne si nemusis hned davat dole, staci po dni. krvacat by ti to nemalo. to si presava cez naplast??? urcite mas kontakt na lekara, skus mu zavolat. bolest z plynusa neda asi nijak odstranit, to musis pretrpiet