reklamacia telefonu

Príspevok v téme: reklamacia telefonu
luci2

21 decembra som si kupila telefon, priamo v predajni. Pred tyzdnom som tam isla s problemom ze sa mi rano vybil, vecer som ho pichla na nabijacku a nechcel nabijat. Vsimla som si uz aj po tom kratkom skoro trojmesacnom pouzivani ze sa rychlo vybija a ze ho dost pouzivam. Myslela som si teda ze je chyba v baterke alebo maximalne teda v nabijacke co je samozrejme v zaruke. ALE dnes mi dosla odpoved v ktorej sa pise :
Vasa reklamacia vykazuje mechanické poškodenie v oblasti mikro USB konektora - nesplna podmienky záručnej opravy. cize ani baterka ani nabijacka ale tam kde sa to strka. Chapem to ale pytam sa, ako to moze byt mechanicke poskodenie ked mi ten telefon ani raz este nespadol, nebol ani v mokrom prostredi kedze som na to davala extremny pozor lebo nestal naozaj malo. To mieste teda oblast korektora na nabijacku=usb ma na seba este aj skoro ako kazdy telefon ochranu a vzdy je to miesto zakryte. Preto chcem vediet ci mam pravo to s nimi skusit vydiskutovat. Najprv si ale po ten telefon pojdem, skusim ho nabijat kamaratkiinou nabijacku na tento telefon a ked to nepojde ze je to teda v konektory mam silny pocit ze budem muset vylozit 140 eur za opravu a dufat ze sa mi to o dalsie tri emsiace nestane znova.....

luci2

z BA ale v zmluve je napisane ze sony ericson sa na to nevztahuje, na ziadnu skodu cize neviem ci sa to bude dat v SE... :/

luci2

no ale ked je to fakt dodrbkane tak co mam robit...jedine orpavit :D skusala som vseeetko co si napisal/a :D takze sksuim este s tou druhou nabijackou a podla toho sa zariadim..

Monii

ja mám SE xperiu mini pro, nemám tam tú gumu takže to je asi jedno :D ale mám takú fintu - pripoj to, ked nezačne nabíjať tak ho vypni .. počkaj kým ti to tam nabehne, akože tá baterka čo sa doplňa .. a potom ho zapni, ale nehýb s ním :D ja sa tiež s tým hrajkám ked ho nabíjam, alebo niekedy mi ešte pomôže že tak silno pomedzi pery fúkneš do toho konektora, ale to nie vždy :P vykrúcaj to alebo to potom sprav s tým vypnutím .. a neplať im za to, ozaj ..

luci2

je to SE... vivaz taky rubinovy-ruzovy .. ten "kryt" na ten korektor odpadne skoro z kazdeho telefonu lebo je to z gumy a je to miniaturne... cize asi chcu povedat ze to som ja poskodila ten telefon tym, ze to odpadlo takze sa to stalo preto a teda je to mechanicka chyba, cize automaticky moja cize mozem si chystat 140 evri :D krasa

lost

nj moj (ale 5 rocny) SE blbol a nabijal sa len ked som sa hral s kablikom chvilu :D super vec hlavne ak sa ponahlam rano niekam a nenabijalo mi to vobec :D

Monii

nie je to náhodou SE? :P brat kedysi pracoval ako "opravár" mobilov-SE .. tiež na to nadával, proste používaním sa tam ten konektor v telefóne odlepí .. niektoré to tam majú prilepené a niektoré pripajkované (aspoň myslím že sa to tak volá :D ).. nedávaj za to ani korunu, ak je to teda SE tak ak by si chcela, vedeli by sme sa dohodnúť :)

lost

no skus to nabit u kamosky a potom na nich nadavaj, ze co ta zavadzaju, nech ti okamzite daju novy mobil aj s novou zarukou, alebo vratia peniaze do 100% hodnoty toho co si zaplatila, inak na nich posles kontrolu a lamparen.. mozno zmaknu (zvacsa ano, ak blafovali)