Pomoc - Chlamydie

Príspevok v téme: Pomoc - Chlamydie
mimi6

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť, lekarka mi predpisala antibiotika na chlamydie, ktore sa prenasaju pohlavnym stykom, ale to sa urcite nestalo, tak sa chcem spytat, ci ma niekto skusenost s tym,ze dostal chlamydie aj inak ako pohlavnym stykom. A ci sa tie bakterie nevracaju a dokazu ich antibiotika znicit, pretoze tuzim po babatku ...Ďakujem

Kloinka

Ahoj, chlamydie mozes dostat aj ked sa dostanes do kontatku s kontaminovanym uterakom alebo postelnym pradlom a pod,cize nie len nechranenym sexualnym stykom. Sestra sa bohuzial tiez nakazila (nie sexom), doktorka jej predpisala antibiotika a ja som jej kupila aj wobenzym, pretoze som citala, ze zvysuju ucinnost antibiotik. Nastastie sa z toho nakoniec dostala.

RNG

Oprava, podla novsich vedomosti extracelularna forma(Elementary Body, predtym nazyvana spor), tj ta ktora sa nachadza mimo buniek je len kratkodobe zijuci mimo tela akoby "ulomok
bakterie, z ktorej moze pri infekcii vzniknut nova vnutrocelularna forma chlamidie(Reticular Body), v ktorej sa tieto extracelularne ulomky nachadzaju a pri prasknuti hostujucej bunky sa uvolnia a siria nakazu dalej, niektore sa dostanu do kvapociek pri kasli a takto sa prenesu medzi ludmi.
Takze sa uz nehovori o 3 formach, ale len dvoch A obidve su bakterialne formy, ktore maju akesi zbytky bakterialnych stien/plastu a to zacinaju pouzivat na diagnozovanie najnovsie
en.wikipedia.org.

Preco tento zmatok? Vnutrobunkova forma totiz nema ziadny definitivny tvar, takze sa tazko detekuje, a extracelularna, Elementary Body skor vyzera ako spor. A ako vidite, aj vedzi sa casto mylia a casom co bola akceptovana pravda sa meni na stare chybne tvrdenie.

Na veci to ale nic nemeni, z praktickeho hladiska je to stale tazko znicitelny mikrob ktory znizuje celkovu imunitu.

krado

Inak moja skúsenosť biorezonančnou diagnostikov je taká, že vie nájsť aj tieto skyté formy, pretože on meria vibrácie a tie sa schovať nevedia, každá baktéria, virus, parazit ma totiž svoju presnu vibrani uroven, nieco ako ked radiostanica vysiela na určitej frekvencii a vy ju viete podla toho najst.Možno by to bolo dobre skusiť.

RNG

Chlamidia pneumoniae je bakteria(tj ma 3 rozne bakterialne formy) a prenasa sa hlavne kvapockovou infekciou.
Bat sa nepomoze, treba sa nechat vysetrit na to a branit sa v pripade nakazy.Nevyckavat.

maybe292

RNG, tak to ste ma teda vystrašili. A prosím Vás neviete, aké sú príznaky plúcnych chlamídií? A z čoho sa človek nakazí? Je to vírus? alebo ako? Ďakujem

RNG

Plucne chlamidie su hrozna nakaza, skoro neznicitelna, lebo ma 3 formy, bakterialnu, ktora sa pohybuje po tele, vnutrobunecneho parazita prakticky bez vokajsich bunkovych stien a spor. Bakteriu mimo buniek je pomerne lahko znicit antibiotikami, ale vnutrobunecnu L-formu je tazko vobec diagnozovat, nie to nicit a spore samozrejme je obrneny prakticky voci vsetkemu. Preto sa to vracia spat, tie L-formy vnutrobunecnych parazitov a spory totiz neboli znicene.A kedykolvek, ked maju dobru prilezitost sa znovu zmenia na relativne rychorozmnozujucu sa formu bakterie s vonkajsimi stenami a cestujucu po tele, ked choroba znovu naplno prepukne.

V pripade borelioz, ktore maju tiez aj L-formu vnutrobunecneho parazita, mam uspech s dlhodobe pouzivanym extraktom z olivovych listov.
Literatura alternativnych uvadza aj extrakt z uncarie tometosy (Samento/prima una de gato) ako na tieto skryte formy vnutrobunecnych parazitov ucinne v pripade borelioz, tj pravdepodobne aj v pripade chlamidii pneumoniae.
Na odmaskovanie vnutrobunecnych parazitov pomaha odhlienovac NAC a rozne silne enzymi. Odmaskovane su lepsie viditelne pre nasu vlastnu telesnu obranu a aj pre menovane doplnky.
Mozno pre to aj odporucaju ten archaicky enzym
Spory su zatial viacmenej neznicitelne, viaceri navrhli pauzu v brani atb alebo v mojom pripade uvedenych antimikrobialnych latok, aby sa spory "vyliah;i" tj premenili na formu bakterie alevbo L-formu a takto su potom znicitelne.Navrhnuta pauza bola okolo 1 tyzdna.
Aj tak liecenie plucnych chlamidii je proces na rok i viac, ci uz pouzivanim atb alebo spomenutych antimikrobialnych prostriedkov a odmaskovacov(NAC a enzymy)

L formy roznych bakterii a ine skryte infekcie(dnes su mnohe virusy v ludoch perrmenentne usadene, cihajuce na prilezitost sa rozmnozit)vyrazne znizuju nasu imunitu a tak mozeme dostat casto ine infekcie, ktorym by sme sa za normalnych okolnosti vedeli ubranit a ktorych priebeh moze byt casto zivot ohrozujuci.

mimi6

maybe292 neviem ti poradit ake priznaky maju chlamydie plucne, pretoze asi na tie by ta poslala, lebo ja som mala ten druhy typ, ale na strankach sa docitas o priznakoch oboch.

mimi6

RNG bola som v lekarni a toto mi odporučila, nič ine, tak ja neviem čo ešte odporučaš? ja som myslela,že už ich nemam,ale teraz znova mam taky pocit ako ked som ich mala a to je 6 týždnov po tom,ako som dobrala antibiotika ://

maybe292

ahojte, chcela by som sa opýtat, aké ste mali príznaky, ked vám prišli na to, že to možu byt chlamydie?
Ja som bola pred dvoma týždnami chorá - zápal hrdla, horúčky. Kedže v práci bolo vela práce, tak som neležala doma v posteli, ale chodila do práce. Dva dni po doužívaní antibiotík (penycilín) sa mi choroba vrátila, a teraz už ležím v posteli. Dnes som bola u svojej doktorky obvodnej, tá mi naordinovala druhé antibiotiká a povedala, že ak choroba neustúpi, pojdem na vyšetrenie výskytu chlamydii. Ďakujem za info

RNG

wobenzym je enzym, nie antimikrobialna latka(antibakterialna v pripade chlamidii) Takze neviem, ako si s nimi chces chlamidie liecit. Na chlamidie su antibiotika, a rozne antimikrobialne potravinove doplnky, napr ako GSE, oreganovy olej extrakt z olivovych listov a hromada inych.
Enzymy su na cistenie tela alebo pomoc pri traveni.