Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kedy sa aplikuje hydratacny krem?

veronicka2

na obale nie je napisane ci je krem denny alebo nocny. je to krem seohora ( na sr nie je dostupna tato znacka) myslim ze ked neni napisane ci je denny alebo nocny tak sa moze aplikovat kedykolvek. len ma zaujimalo kedy je to lepsie :)

delphia

mas na mysli konkretny krem nejakej znacky?

lebo kremy sa delia na denne, alebo nocne. denne okrem toho, ze posobia na konkretny typ pleti (hydratacny dodava vlhkost, krem na zmiesanu plet matuje, na problematicku ma pritizapalove a upokojujuce ucinky, na suchu vyzivujuce,..)+ ma ja UV filtre. denne kremy su urcene na ochranu pleti pocas dna od vonkajsich vplyvov.

nocne kremy su vacsinou hutnejsie, mastnejsie, "tazsie", lebo obsahuju viac vyzivujucich zloziek, nakolko v noci sa plet regeneruje, takze aby boli pre nu vytvorene co najoptimalnejsie podmienky.

veronicka2

delphia ja viem aku mam plet a hydratacny je pre mna. je to krem presne na moj typ pleti. preto som otazku polozila rovno.

dalsia vec je ze asi je lepsie pouzivat ho asi na noc lebo plet si v noci nabere tie ziviny a vodu z kremu a ostane pruzna. a cez den pred licenim pouzivam pod make up base takze to mi vyhladi. ale dakujem za rady :) vsetkym :)

delphia

otazka nie je KEDY pouzit hydrat. krem, ale na AKU plet je vhodny.
hydratacne pripravky sa pouzivaju na suchu, dehydratovanu plet. v prvom rade treba posudit akeho typu je tvoja plet (sucha, citliva, problematicka, mastna, zmiesana) a dla toho si zvolit kozmeticku radu. mimochodom, kazda kozmeticka rada obsahuje o.i. aj hydrat. zlozky.

vsevedka

veronicka2, súhlasím, je to správna otázka a tu je odpoved: hydratacny (teda doplnujuci vlhkost) je skutocne dobre pouzivat pod make-up, teda spravidla rano, pred upravou, ale samozrejme na ocistenu plet, v drogerii hladaj bud podkladovy, ci hydratacny krem, pripadne si vyber ak maju viac druhov aj podla veku, co niektore kremy uvadzaju, nevhodny by bol mastny, ci vyzivny krem, pretoze make-up by zle drzal, pripadne sa rozpíjal

vecer po dokladnom odliceni je vhodne pouzit opat hydratacny krem, mozes ak mas univerzalny pouzit ten, s ktorym sa kremujes aj rano, ale vecer je vhodnejsie pouzit hydratocny s oznacenim nocny

ale kremy sa kupuju hlavne podla druhu pokozky, ci je mastna alebo sucha a samozrejme s ohladom na vek (dvadsatrocna nepotrebuje predsa liftingovy a patdesatnicke zase nestaci len hydratacny, ale potrebuje vyzivny, ci liftingovy)

jankaaaaaaaaa

natri si ho rano po ocisteni pleti. na noc su urcene nocne kremy, alebo nechaj plet len volne dychat na noc

veronicka2

normalna otazka co je na tom. zaujimalo ma ci pokozka lepsie prijima tie zlozky z kremu vnoci ked je pokoj alebo ho mam dat cez den a na to si dat make up....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kedy sa aplikuje hydratacny krem? - Fórum - ZDRAVIE.sk