Ako sa zbaviť závislosti na niekom? Som vážne na ňom závisla?

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť závislosti na niekom? Som vážne na ňom závisla?
macik

ľudia,mám dosť veľký problém...

som závislá asi na mojom priateľovi,viem,že vzťah s ním nemá budúcnosť,viem,že je všetko zlé,čo môže byť,viem,že on je hrozný priateľ,človek a pod,neváži si ma,ani nič...

ale ako sa mám od neho odpútať ?toto všetko ,viem,uvedomujem si to,viem,že by som sa nemohla nikdy zanho vydať,lebo by maa zničil,ale ...ako teda je možné,že stále ma k nemu niečo ťahá ?a stále mám potrebu byť s ním,stále mám potrebu mu volať,písať ...ked viem,že mi to len škodí ?poradte prosím....čo robiť so sebou ?:(:( lebo som už vážne v koncoch,ani to nechcem ..a robím to ...ľudia,prosím poradte...

to vážne som nanho tak zvyknutá,za tie roky čo som s ním?alebo čo ?ako si mám odvyknúť ?naozaj je láska droga ?

máte nejaké skúsebnosti aj by s takým niečím?

macik

anjelik ja viem,čo by som mala robiť ,ide o to,že ja nemôžem dokázať :(:(
a áno mám icq ..daj mi tvoje čislo ,napisem ti tam teda :)

macik

anjelik žiaľ nie som vymyslená ...kiežby som bola

áno,som plná beznádeje,lebo on mi vzal všetkú nádej,akú som kedy mala,zničil mi celú psychiku,preto som tak na dne veľmi ...a nikto ma nevie pochopiť ,ani rodina,ani kamošky,čo mám ,tým to radšej už nevravím ,aj ked ich je pramálo...a vôbec,ja sa ich aj stránim častokrát ..radšej som sama...a ony tiež už sa mi nechcú vnucovať a ja ich chápem
ktorá nevolnosť ?obe sú asi narovnako :( to je ten problém

ja sa nechcem trápiť,ale zároven neviem,čo so sebou už robiť

anjelik

Dievča zlaté, ty mi niekedy pripadáš ako vymyslené. Lebo toto snáď nie je pravda..toľko beznádeje v jednej bytôstke. Tak ak ti je zle pri predstave, že by si s ním mala bývať...tak porovnaj túto nevoľnosť s nevoľnosťou, ktorú cítiš pri predstave, že sa s ním rozídeš...Ktorá prevláda??? Podľa toho sa rozhodni...:o))
Priznám sa, ani ja by som asi nechcela za priateľku niekoho tak bezradného ako si ty, tak sa nediv, že priateľky nemáš..A nemyslím, že by existoval len jeden terapeut...skús iného, možno si lepšie porozumiete a navrhujem ženu..:o)
Netráp sa už toľko, si mladá a osobitá..to sú také záverečné kecy, aby ťa motivovali..:o)))) Vážne...ži a netrp, nemá to logiku...Stačí sa rozhodnúť...ty si taká umelecká duša..ja som raz videla filmm a tam sa mladé dievča tiež tak na smrť zamilovalo..a keď zistilo, že to nie je ten pravý...tak vyšla na nejaký kopec, tam sa párkrát zatočila a so zavretými očami zopakovala...zapuzuji te, zapuzuji te (nenapadá ma slovenský preklad..) A celý vzťah ukončila. Všetko je otázka rozhodnutia, tak sa rozhodni, čo chceš viac, seba alebo jeho...Ak jeho, tak sa zmier so situáciou a aspoň sa netráp. Ak seba, zdvihni sa už preboha z tých sračiek a sebaľútosti a ukonči to. Radšej plač týždeň, mesiac, ako celé roky..

macik

anjelik to dievca sa tu uz viac neukazalo,takze asi nic z toho..terapeut ..ako som nizsie povedala,mi nepomohol vobec nijako,dokonca mi skor chcel naznacit,ze chovanie mojho chlapca je uplne normalne...
viem,chapem,co hovoris...ze bud budem silnejsia,a samu seba o tom presvedcim,alebo budem vecny slaby clovek ...
lenze,ja vazne som taky slaby a ovplyvnitelny clovek...
neviem,ako sa z toho zvazku s nim vymanit,ked on uz pomysla na spolocny zivot,je mi zle z toho co hovori,vcera dokonca hpovoril o tom,ze by sme si mohli prenajat vlastny byt !!! mi skoro zle prislo ..ja som len ticho ostala,neviem,co mam robit ..:(
ten vztah ma psychicky nici ,tym padom aj fyzicky,chcem sa oslobodit,ale nezvladam to ..zase bez neho,lebo ho lubim
ano,ja potrebujem priatelky,lebo som samotarsky clovek ..velmi :(ale ani priatelku nemam

anjelik

Máš len dve možnosti, buď sa to naučíš a budeš samostatná a slobodná bytosť, alebo vždy iba tá závislá. Ja verím, že je v tebe aj niečo viac, ako toto ufňukané a utrápené stvorenie. Už ti tu jedno dievča ponúkalo kontakt...tak ju skús kontaktovať. Chce byť tvojou priateľkou, to ty momentálne potrebuješ najviac. Alebo skús nejakého terapeuta.Ten je platený za to, aby ťa počúval a poradil ti. :o) Tak držím palce, aby ti to vyšlo...Každý má právo na šťastie a aj na lásku. Aj ty...tak sa drž... Neutvrdzuj sa stále v tom, aká si slabá a neschopná. To ti na dobrom pocit rozhodne nepridá..:o)

macik

anjelik vzťah s ním mi hrozne ublížil ,neskutočne,a preto aj ked ho ľúbim,nedokážem byť s ním ...,no je to ťažko hrozne,neviem...ako mám sama zosilnieť ?to sa mi samej nedá :/ mne nepomôže ani ked prečítam tisíc kníh podľa mna,treba možno len čas na to ,alebo čo ,ja už neviem,ale som strašne slabý nesamostatný človek,ktorýnedokáže asi žiť sám,alebo čo ..neviem,už mi to také pripadá

anjelik

:o)
Tak ak chceš riešiť, ja som ti už napísala ako...zosilni sama vo svojich názoroch a postojoch. Ale nerieš to trápením a plačom. Ak mu vieš pomôcť, pomôž. A pomôžeš mu iba tým, že ty sama budeš stáť pevne na zemi... Prečítať milióny kníh z červenej knižnice nestačí...čítaj knihy o skutočnom živote...od múdrych a skúsených ľudí a nie od žien, ktoré snívajú o mužoch, ktorí neexistujú. Tvoj priateľ ti ubližuje, lebo nie je dokonalý, ale to nie je nikto. Iba ty môžeš byť tá dokonalá a druhého pochopiť, alebo mať silu ho opustiť. Niekedy to najhoršie je pre nás to najlepšie...:o)

macik

anjelik no takto ..
počkaj..ale ked milujeme,tak láska by nám nemala dávať ružové okuliare,nie ? mne ich dala,ale potom sa mi rozbilo,on mi ich rozbil,velmi zle sa zacal chovat( zacal mi klamat,zacal byt ku mne surovejsi ako zvykol,zacal ziarlit,pretvarovat sa,zacal sa spravat uplne inak,ako kedysi,prestal mi doverovat(nemal dovod),zacal ma tahat do svojich problemov,zacal ma ponizovat mierne(vysmechy,srandicky,ironia),ze som neschopna a pod, dokonca mi povedal velakrat,nech idem na psychiatriu sa liecit,ze nie som celkom normalna:(to ma teda polozilo,
a celkovo ,prisli velke a vazne problemy vo vztahu,avsak z jeho satrany,a tym padomn nam to rozbilo cely vztah

ano,mas pravdu,zamilovala som sa skor do vymysleneho muza,ktory asi ani nikdy neexistoval a ked som spoznala jeho pravu tvar a povahui,tak som z toho hotova...a to mi inak aj on povedal ..ja som si nieco vysnila ..a teraz trpím ako neviem co ,nedokazem sa s tym zmierit
ale ako mozem neriesit,ked ho aj milujem ?ved clovek musi riesit,co sa deje,potom by som si ho vzala a zacalo by sa peklo ?alebo co ?chapes,keby som teraz neriesila ...
on ma teraz tazke obdobie a preto sa chova tak ako sa chova ,ale to mu nedava pravo aby sa choval tak ako sa sprava ..