Ako sa zbaviť závislosti na niekom? Som vážne na ňom závisla?

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť závislosti na niekom? Som vážne na ňom závisla?
macik

ľudia,mám dosť veľký problém...

som závislá asi na mojom priateľovi,viem,že vzťah s ním nemá budúcnosť,viem,že je všetko zlé,čo môže byť,viem,že on je hrozný priateľ,človek a pod,neváži si ma,ani nič...

ale ako sa mám od neho odpútať ?toto všetko ,viem,uvedomujem si to,viem,že by som sa nemohla nikdy zanho vydať,lebo by maa zničil,ale ...ako teda je možné,že stále ma k nemu niečo ťahá ?a stále mám potrebu byť s ním,stále mám potrebu mu volať,písať ...ked viem,že mi to len škodí ?poradte prosím....čo robiť so sebou ?:(:( lebo som už vážne v koncoch,ani to nechcem ..a robím to ...ľudia,prosím poradte...

to vážne som nanho tak zvyknutá,za tie roky čo som s ním?alebo čo ?ako si mám odvyknúť ?naozaj je láska droga ?

máte nejaké skúsebnosti aj by s takým niečím?

wurva

macik, viem, je to tazke...
ja som s byvalym tiez bola denne, chodili sme na tu istu skolu a aj mimo skoly sme vsetok volny cas travili spolu... zo zaciatku to bol idealny vztah, casom, kratkym casom...same nadavky, hadky, rozchody a zase sme sa k sebe vracali.. teda vzdy ja k nemu... vzdy som sa jak hlupa hus za nim doplazila a prosila ho dalsiu sancu.. on bol neskutocne agresivny.. naozaj nepekne mi nadaval.. a ja - oci len pre neho..na ineho som ani len nepomyslela... on ma stale provokoval s inymi...parkrat ma udrel...raz som ho milovala, raz nenavidela... presla nenavist za den, dva...zase som sa za nim doplazila...pomohlo mi z toho von silne kamaratstvo... naozaj dlho po rozchode som na neho neustale myslela, plakala kvoli nemu...mala som nehoraznu chut sa mu ozvat, prist za nim... prekonala som to vdaka tomu spominanemu kamaratstvu... a uz zijem konecne stastne bez neho... tebe prajem to iste, musis to zvladnut.. pomozem ti ako bude v mojich silach :-)

macik

winki mne to nepomáha,lebo on ma stále "pasie " ,nemôžem sa pomaly ani nikam bez jeho vedomia pohnúť ,stráži ma akoby ...nedovolí mi ani pomaly chodiť samej niekde,všade ma zaváža,kontroluje ...a vraj " z lásky " ...hm..radšej by som šla pešo ako s ním v aute ! do pekla,...
najhoršie je,že sme priami susedia
takže ma už kontroluje priamo úplne,maj či svietim v izbe a či sa učím

bambulka ved to prave,ze viem,co si odtrpimn potom,kebyze si ho vezme je asi nic ..ja VIEM,ale ked to nemozem dokazat ...lebo stale ma nejako opantava niecim :( svojimi sladkymi recickami a pod

Bambulka31

macik, zozbieraj vsetky sily a dokazes to. Ver mi, to co si odtrpis teraz bude nic s porovnani s tym, co ta caka keby si s takym clovekom ostala. Ty sa musis naucit v prvom rade fungovat sama so sebou, inak nebudes nikdy spokojna, poznam to. Tiez som tym presla. A nie je nic lepsia ako byt nezavisla a vnutorne vyrovnana. Potom mozes vstupit do noveho vztahu ako iny clovek, ktory ma sebauctu a nedovoli aby s tebou niekto zametal. Drzim palce.

winki

začni chodiť niekam cvičiť zumba, karate to je jedno len nech je to parkrat do tyzdna a v spolocnosti. Nájdeš si tam kamošky spoznáš nových ľudí. Zober nejaké knižky a choď na pár hodín von na vzduch do lesa, na lúku do parku.

macik

prosím váš,ľudia,pomôžte mi ...ja si už niekedy myslím,že to nezvládnem,mám ťažké obdobie v živote teraz,nielen však kvôli nemu,ale celkovo,rodina,škola sa sype,všetko...veľa toho je na mne,ja sa nedokážem ani učiť,len na TO sa sústredím,na vzťah náš ..on to neakceptuje,on si trepe svoje,je sebec hrozný,on vidí len vidinu toho,že budeme spolu,mhoci aj nasilu,je to psychicky narušený človek,mám taký pocit ...párkrát sa aj stalo,že ...bol ku mne hrubší ako mal ....

potrebujem sa vymaniť z tohto vzťahu ..ale neviem čo robiť ...nič mi nepomáha ...prosím,dajte nejaké rady ..viem,že musím začať od seba..viem,že potrebujem prečistiť hlavu, s kamoškami a tak,ale ked už poriadne ani žiadnbe nemám,kvôli nemu ...som izolovaná akoby od sveta ..len ON ...on ma izoloval ...som však stále donho zaľúbená,alebo čo...ja neviem,čo to je...poradte prosím

macik

wurva bolo by fajn kebyže si píšeme si si prežila to isté,tak mi prosím priblíž v akej sitzuácii si bola,prečo si s ním byť nemohla a ako najmä ..AKO si sa od neho opdpútala ...viete baby,nie je to jednoduché,kedže som s ním denno denne,ale nechcem byť s ním ..už nechcem ,som sa rozhodla,že nie,ale ťažké je to veľmi dokonať do konca....už máme aj tak tzaký zvláštno vlažnbý vzťah ,najmä teda z mojej strany,lebo on ma veľmi miluje (/ vraj /) ...takže ...neviem,čo mám robiť ...viem,že nie je pre mna vhodný,nie ,lebo sa správa otrasne niekedy a okrem toho aj iné veci ,ktoré sú možno ešte horšie,ale tak neskutočne som na nom závislá,že ..si to nedokážete predstaviť ..on mi totiž ani nechce dať pokoj,vyhľadáva ma neustále a pod ...
a som závislá na nom,žiaľ ..:( uvedomila som si,to ..rozídem sa s ním,on ma odprosí,mne to vydrží týžden,že ho nemôžem vidieť a potom ako pán pes sa k nemu vrátim,lebo nemôžem bez neho žiť,viem ,že hrdosť asi nemám ,ale :( je to príšerné,som mladá ,mám málo rokov,on tiež ...ale má nado mnou ten chalan obrovskú nadvládu :(:( aj naprike všetkému,čo sa udialo ..moje srdce sa nevie odľúbiť,aj ked hrozne chce ..

milagro vazne ??a ako dlho si s nim ?preco mas take protichodne pocity ty ?...o co ide ?rozkecaj sa,mozno prideme na riesenie :)

Krasomil

Meretseger: To jsi napsala pěkně, já chci taky žít svobodně a bez vztahů už natrvalo. Člověk stejně vždycky zjistí, že spolehnout se musí jen sám na sebe, protože jiní myslí jen sami na sebe a je jim jedno, jestli svými činy ublíží i někomu jinému.

Meretseger

Prvý priateľ, na ktorom som bola totálne závislá, ma pustil k vode, čo ma síce zlomilo, ale v konečnom dôsledku som za to vďačná. A druhého, ktorého som takisto chvíľami milovala, chvíľami nenávidela, som pustila radšej k vode ja, veď to nemalo cenu - kvôli mne (mám HPO). Bolí to, jasne, ale rozchod je podľa mňa úplne najlepšie riešenie, pretrhnúť VŠETKY zväzky a opäť žiť slobodne. Napr. ja chcem žiť slobodne už natrvalo, bez ďalšieho vzťahu, lebo to vždy viedlo len k zlu, tak načo je to dobré. S tým druhým som sa rozišla tak tri razy, potom ma to k nemu opäť pritiahlo, ale napokon som to uťala definitívne, poučená z predošlých koncov a návratov, že je to o ničom.
Zatni zuby a pošli ho do čerta. A nikam pred ním nezdrhaj, tá závislosť časom pominie.

milagro

Maciik, ako keby som to pisala ja, az je to neuveritelne. Ja s nim chcem byt aj nechcem, raz ho milujem raz neznasam.. tiez sa potrebujem od neho odputat ale vydrzi mi to tak tyzden a potom vsetko od zaciatku...

trojka333

Ja som bola v tejto situácii pred 14 rokmi, ale žiaľ vzala som si ho, závislosť na ňom už bola silnejšia ako môj rozum. A teraz sa rozvádzam, nechci dopadnúť takto, sekni s tým a nájdi si iného, alebo nehľadaj pravá láska si ťa nájde:O)