ako sa rozísť, aby som nebola najhoršia ja, ale on?

Príspevok v téme: ako sa rozísť, aby som nebola najhoršia ja, ale on?
chcemlenradu

milujem ho, ale vo vzťahu veľmi trpím, hoci on si to neuvedomuje (príčinu tu písať nejdem)..zo začiatku som nevedela že sa budem kvoli tomu veľmi trápiť, inak by som do tohto vzťahu samozrejme nešla.. prosím o radu(nie žiadne posudzovanie že som hlúpa atď.) ako zariadiť, že ten ktorý sa rozíde bude on, nie ja..viem že žiadam asi nemožné, keďže on nad rozchodom určite nerozmýšľa, máme krásny vzťah, ja by som tiež nad rozchodom ani len nerozmýšľala, nebyť istých okolností ale ja takto ďalej proste nemôžem :( keby som napísala príčinu, isto by ste mi dali za pravdu ale písať to tu nechcem.. tak čo navrhujete? :(

natusa42

alex lebo si uvedomujem,ako tu tak čítam,že veľa dievčat tu má rovnaký problém ako ja...nie som v tom sama ...

alenka_maxova

Natusa42, ty tusim ku kazdej teme pises, ze je to akoby "okopcene z tvojho zivota" :D :D Ci sa mi to len zda? :D

A k teme...vobec, ale vobec nechapem preco sa chces s nim rozist a preto ti k tvojej teme ani nemam co napisat. Pises, ze je v tom tretia osoba, no ze ta nepodvadza, ale ze ta tretia osoba sa s nim styka a tebe to vadi. Tak otvor usta, pokecaj o tom s priatelom a nehraj sa na to, ze tvoja situacia je najhorsia zo vsetkych na svete a ani hladovanie v Afrike to neprekona...Mam pocit, ze si vytvaras sama problemy tam, kde nie su. Si nespokojna sama so sebou a preto problemy vyhladavas. Ved preco si nekazit pekny vztah (lebo ho opisujes ako pekny). Trosku sa vzchop a ver svojmu priatelovi...

xxxxxxxxxxxx

necitam to tu cele ale nejak sa mi javis ako clovek co nevie niest nasledky ako clovek totalne zbabely... si proste decko a nemala by si mat vobec vztah - ked ho nevies vobec riesit...

natusa42

chcemlenradu prepáč,ale nejdú mi maily ..tak ti nemô§žem napísať :( uýž som ti aj písala,ale nedali sa mi odoslať,neviem čo s tým je,tak napíš niečo tu ak chceš :)

Magy

kafik - vyjadrim sa len k tomu v zavere - ano, snazim sa, aby toto forum malo zmysel, lebo ako prechadzam temami, tak velmi casto vidim, ze sa bud najde fakt malokto s normalnymi a zmysluplnymi odpovedami (cest alenke maxovej a jej podobnym!), alebo su to len donekonecna reakcie ludi, co sami maju problem so sebou a vypisuju tu zjavne len z nudy, alebo ako ventil svojich problemov.
ano, mas pravdu, uz som si vsimol ze som trnom v oku, lebo sa snazim naozaj pomoct namiesto osocovania alebo vysmechu.
asi nebudem typicky slovak, co uz... :P

natusa42

prepána....chcemlenradu akoby som to ja písala:O:O normálne som sa až zľakla ..si ma vyľakala..

ja Mám úplne presne taký istý problém...
chcem,aby sa on so mnou rozišiel,lebo nezvládam náš vzťah ...kvôli tiež takej veci ako ty ....a neviem,ako to riešiť ----tipnem si -jeho rodina ?odpíš ..mohli by sme sa navzájom vysťažovať jedna druhej ..a možno poradiť niečo

kafe

To je ale tvoja predstava - účinná a objektívna pomoc - a príde mi trochu nereálna na fóre plnom všelijakých ľudí (AJ normálnych) a hlavne laikov, nie odborníkov na ten ktorý problém. To, že ty nevidíš dôvod, na čo sem chodia, ak nechcú vedieť riešenie ešte neznamená, že tie dôvody neexistujú - chcú sa vyrozprávať; vidieť názor nezainteresovaných ľudí; vidieť veci z iného uhla; počuť skúsenosť tých, čo to zažili; zistiť, že nie sú jediný s takým problémom.. ani jeden z týchto dôvodov nepotrebuje konkrétne riešenie, skôr také obyčajné ľudské zdieľanie časti svojho života (problému) s niekym/hocikým.

Ľudia nie sú blbí, ale buď ich v tej situácii nenapadne s čím všetkým ich problém môže súvisieť a čo je dobré spomenúť, alebo to zámerne NEspomenú, lebo chcú zostať v anonymite. By si sa divil, aké ľahké je spoznať niekoho z tohto fóra. A ak chce niekto zostať nepoznaný aj napriek tomu, že chce počuť názor cudzích ľudí na určitú situáciu (nie objektívne a účinné riešenie), tak spomenie čo najmenej poznávacích znakov. Keď mi ten človek stojí za to, pýtam sa na detaily. Ak nie, kašlem naňho a nereagujem - nemrhám svojou energiou.
Ja mám z teba pocit, že to TROCHU s tou snahou objektívne a účinne pomôcť preháňaš. To je všetko čo som ti chcela povedať.

Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy.