psychika v ...vdaka absurdite??

Príspevok v téme: psychika v ...vdaka absurdite??
maybe12

dobry den, chcem sa mozno spytat na vas nazor, alebo sa len vyrozpravat..
ide o to ze za chvilu maturujem-chemia biologia absolutne sa toho nebojim oproti tomu co bude potom, preco?

najvacsiu chybu som urobila ked som povedala ze moozno pojdem v slapajach sestry-medicina

vysledok? moje psychicke problemy, nespavost, nervozity, uzkost a neustale myslienky ci so vsetkym neskoncim

viem ze na to nemam, apson nie tento rok, chemiu gymnazialne ucivo v poriadku ale tam co je a na tych doucovaniach..sak to je rovno na slucku! ;(
a nie ze by ma podporili rodicia oni sa mi neustale vyhrazaju! otec "sak ked sa tam ty neodstanes, ty este len uvidis!" a taketo, matka minule "ty si ani zrat nezasluzis...si taka bezcitna ked sa tam nedostanes, ty ma tym zabijes" a taketo reci mam kazdy den niekolkokrat! dnes iba trikrat bolo nieco take

to je vazne take hrozne ked sa na taku skolu nedostanem na prvykrat? s tym ze na zubarinu beru 25 z asi 800?!
dala som si prihlasku aj na uk prirodovedecka, dnes doslo ze som prijata, vsetci sa uz rano v skole tesili ze "anoo, sme tam!" u mna doma? "opovazis sa tam iist opovazis!na to okamzite zabudni"
aby toho nebolo dost, moja vlastna sestra sa chova jak najvacsia mrcha, stve rodicov proti mne, furt ma len s nou porovnavaju, aka je ona uzasna, ....hej asi preto ma 27 a vsetci ju posielaju hlboko...
neucim sa zle vzdy mam 2-3 dvojky, vzdy vyznamenana a bojim sa s tym chodit domov, aj tak som cierna ovca a "sprosta, naivna, ktora NIC nedosiahne a bude zavidiet svojej sestre" jak povedali

a teraz fakt neviem co robit, hoci leto milujem, teraz mi to evokuje prijimacky a nasledne po tom peklo co budem mat doma, v noci sa budievam mokra, sny stale o prijimackach a prichode domov, viete co to je to mat kazdy den doma? ;( ja uz fakt nevladzem dalej takto zit, prosim pomozte ;(

jankaaaaaaaaa

teraz som citala aj nejake prispevky od teba tu v teme, no az taki moji rodicia niesu, maju zase ine "muchy" ale to s tym natlakom ohladom skoly je u nas to iste.. to ostatne mi je luto ze sa to u vas takto deje. skus odist na intrak alebo co.

jankaaaaaaaaa

miesto toho aby sa rodicia niekedy opytali, ci netreba s niecim pomoct poradit, alebo nieco podobne.. miesto toho sa vedia len vyhrazat a zosmiesnovat

jankaaaaaaaaa

mybe: ja zazivam to iste, len uz som na vyske.. a vysledok? presne kvoli tomu, ze na mna tak rodcia tlacia, mam z toho take neprijemne stavy ze mam problem do tej skoly vobec ist a nieco tam riesit... skoda ze rodicia si niekedy neuvedomuju co svojim spravanim sposobuju

baffiak

nikdy ai nenechaj diktovat rodicov co s buducnostou, oni sa za teba neucia ani nic... toto produkuje dalsie upratovacky

a ak mas taketoo problemy s rodicmi, mala si to riesit davno, urcite mas vela.kamaratok s prijemnymi rpdicmi.co by ta radi ubytovali

a ak ta bavu genetika,odporucam ist skor k nam na FCHPT STU BA prijimaju aj v drhom kole a uplatnenie mas vasie ako.z UK
tiez som tu kvolu generike a tiez si kazdy myslel ze pojdem na lekarsku (ale ja mam velmi dobrych rodicov, to je iny pripad)

a sice sa sem dostane kazdy, ale vydrzat a prechadzat na velmi dobrych znamkqc uz lahke nie je a aj pre vela takychto rodicov prijatelna alternativa
(priemerny plat chemickeho inziniera je dokonca vyssi ako zubara a inzinieri chenie sa pohybuju okolo tych lekarov, ale inak sme velmi ziadany ludia)

ale co sa tyka skoly, nedaj na rodicov, alebo chod na rok na tu lekarsku (zamakaj) a potom sa uz nevrat domov... najdi byvanie v BA, prestup na inu VS A ZI AKO CLOVEK...

maybe12

ada777:
mala, s jednym bola zasnubena, rozisli sa
teraz mala jedneho, nechal ju lebo mu raz vynadala tusim..odvtedy je to najvacsie chudatko pre mamu a musi byt vsetko jak ona chce
kupili jej vlastny byt ale stale je tu

ono..vyznie to odo mna zle ale..dost som bola nahnevana ked sa s nou rozisiel lebo ju musim v izbe trpiet ja a rodicia sa spravaju inak ako ked tu nebola, ale zas chapem aj jeho ze to sa nedalo..

shishi

ja ti odporucam toto: za uplnku si chod nazbierat tak 5 deka dazdoviek, rozmixuj ich doma s rajcinami a kalerabom, pridaj 4 kvapky oreganoveho oleja a 2 stipky himalajskej soli a zried to v 2 litroch prevarenej vody a nez pojdes vecer spat tak si s tym sprav klystir. posilnuje to imunitny system a budes zdrava