psychika v ...vdaka absurdite??

Príspevok v téme: psychika v ...vdaka absurdite??
maybe12

dobry den, chcem sa mozno spytat na vas nazor, alebo sa len vyrozpravat..
ide o to ze za chvilu maturujem-chemia biologia absolutne sa toho nebojim oproti tomu co bude potom, preco?

najvacsiu chybu som urobila ked som povedala ze moozno pojdem v slapajach sestry-medicina

vysledok? moje psychicke problemy, nespavost, nervozity, uzkost a neustale myslienky ci so vsetkym neskoncim

viem ze na to nemam, apson nie tento rok, chemiu gymnazialne ucivo v poriadku ale tam co je a na tych doucovaniach..sak to je rovno na slucku! ;(
a nie ze by ma podporili rodicia oni sa mi neustale vyhrazaju! otec "sak ked sa tam ty neodstanes, ty este len uvidis!" a taketo, matka minule "ty si ani zrat nezasluzis...si taka bezcitna ked sa tam nedostanes, ty ma tym zabijes" a taketo reci mam kazdy den niekolkokrat! dnes iba trikrat bolo nieco take

to je vazne take hrozne ked sa na taku skolu nedostanem na prvykrat? s tym ze na zubarinu beru 25 z asi 800?!
dala som si prihlasku aj na uk prirodovedecka, dnes doslo ze som prijata, vsetci sa uz rano v skole tesili ze "anoo, sme tam!" u mna doma? "opovazis sa tam iist opovazis!na to okamzite zabudni"
aby toho nebolo dost, moja vlastna sestra sa chova jak najvacsia mrcha, stve rodicov proti mne, furt ma len s nou porovnavaju, aka je ona uzasna, ....hej asi preto ma 27 a vsetci ju posielaju hlboko...
neucim sa zle vzdy mam 2-3 dvojky, vzdy vyznamenana a bojim sa s tym chodit domov, aj tak som cierna ovca a "sprosta, naivna, ktora NIC nedosiahne a bude zavidiet svojej sestre" jak povedali

a teraz fakt neviem co robit, hoci leto milujem, teraz mi to evokuje prijimacky a nasledne po tom peklo co budem mat doma, v noci sa budievam mokra, sny stale o prijimackach a prichode domov, viete co to je to mat kazdy den doma? ;( ja uz fakt nevladzem dalej takto zit, prosim pomozte ;(

ada777

uff, prave som si uvedomila ake mam stastie, ze moji rodicia su normalni!!! bohu vdaka!
Moja urcite chu pre teba to najlepsie, urcite to je pre teba tazke skus sa modlit, ja vazne neviem ako pomoct nepoznam teba ani rodicov. skus to niekomu povedat, musi to byt strasne :( drzim palce aj ja! potom dat nevied ako to dopadlo a ta chemia no na medine je to teda fakt tazke co pocuvam, ucenie cez den cez noc + latinske nazvy a tak a ty co chces ist studovat???

tpch1

maybe, tak to mas teda uchvatnu rodinku, to ti teda poviem...citove vydieranie, dokonca az tyranie zo strany rodicov, vsak ti z toho moze prepnut. A to nehovorim o tom, ze ak sa na tu medicinu dostanes, tak TO ESTE LEN ZACNE. Dalsich 6 rokov budes zit v tomto sialenstve??? Zblaznis sa z toho! Na medicine je stres aj s dobrym zazemim, nie este takto! Drzim ti palce, ale skus sa poradit s psychologom, mozno ti poradi nejaku fintu, ako nenormalnych rodicov spacifikovat.