Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

svadba - spoveď

Príspevok v téme: svadba - spoveď
pregunta

Keď dvaja chcú mať svadbu v kostole, musia ísť na spoveď (aspoň čo ja viem). Chcem sa opýtať, či niekto keď mal svadbu v kostole a predtým nechodil veľmi na spoveď, alebo na nej neboj dávno a potom šiel, farár mu nič nepovedal? Nemal nejaké blbé otázky? Väčšina ľudí čo poznám, tak sa ide vyspovedať tak na Veľkú noc a Vianoce, a keď vtedy niečo do toho príde, tak nepôjde a nakoniec nebude na nej aj 2roky. Pýtam sa len tak informačne, lebo nemám rada tie otázky typu prečo si nebola atď, aj keď som veriaca, nemám zapotreby tam chodiť, to neznamená, že v Boha neverím atď. Tak že či sa vás niečo také nepýtal, ako ste reagovali a tak. Ak to je napísané trošku chaoticky ospravedlňujem sa, ale snáď ma pochopíte.

pregunta

no neviem si predstaviť, čo také strašné mohla urobiť obyčajná mladá baba? zabiť asi ťažko, alebo fakt neviem čo, kvôli čomu by kňaz nemal dať rozhrešenie? Boh odpúšťa hriechy, ktoré sú oľutované (v tomto prípade spoveď), tak prečo jej ho nedal potom?

Vychovávatelia a učitelia sa aspoň nehrajú na všemohúcich alebo ako to nazvať, nebývajú si v neviem akých vilách, kde majú zaparkované svoje BMW (Boh takto nežil, na kázanie a žitie mu netrebalo žiadnu vilu, pýtanie peňazí pri birmovke, neviem či aj svadbe, tú som neabsolvovala... človek chce žiť s Bohom a oni pýtajú peniaze?), k nim sa nechodia ľudia spovedať a nie sú akýsi, prepáč ale neviem si spomenúť ako to pomenovať, ale tak ako kňazi, že slúžia Bohu, sprostredkovatelia....
(česť výnimkám)

A nemôžeš porovnávať autobusára s týmito vecami... Je to úplne iné

lionesssssss

pregunta, ale ja nehovorím, že kamarátka klamala v tom, že sa u nich v rodine niekto obesil. Ale zrejme mala niečo "za ušami", čo keď povedala farárovi, nedal jej rozhrešenie. Tak aby nebola za sprostú po celej dedine, tak to hodila na to, že farár jej nedal rozhrešenie kvôli niekomu kto sa obesil :) nie nie, naozaj, toto nežeriem, farár nie je padnutý na hlavu :-D

argument o znásilňovaní detí je prvoplánový a nič nehovoriaci do tejto témy. Vieš koľko učiteľov a vychovávateľov to už urobilo? Prestaneme dávať decká do školy a rozprávať sa s učiteľmi a vyhýbať sa budove školy na kilometre?

si nejaká citlivá na seba zjavne

k tvojej otázke.. pozri, choď na spoveď ak to tak cítiš, aj teraz a máš po probléme. Čo je len jeden jediný kňaz v celej republike? sa tu vyhováraš a podobné sprostosti.

a či bude pindať , ťažko povedať, záleží od človeka. to sa nedá nejako paušalizovať, aj keď ty to tak robíš. Hodíš všetkých do jedného vreca. Lebo ty máš jednu zlú skúsenosť.

Ja napr. mám pár zlých skúseností s autobusármi. Prestanem jazdiť busom ? :D alebo aj s predavačkami. Prestanem nakupovať? :)

a áno, je na mieste aby ti kňaz pred svadbou okomentoval to, prečo si prišla na spoveď po 10tich rokoch a prečo ak nežiješ aktívne svoju vieru chceš sobáš v kostole.

je to len v tvojich rukách.

pregunta

a ešte o tej kamoške, o tom obesení vedela celá dedina, keď si narážala na to, že pravdu nepovedala vôbec

pregunta

no áno, neviem prečo by klamala... aj tak sú to len dve príbehy, ešte že neidem rozprávať o znásilňovaní detí kňazmi.. A povedať sa spamätaj sa za veci, normálne, nič také som mu nepovedala je trochu veľa, chcela som sa vrátiť a niečo mu na to povedať, ale nejak som sa nevrátila... Vlastne nechápem jak môže kázať o niečom, čo nezažil, a riešiť veci, ktoré nezažil. Dobre už to neriešim, som sa pýtala na veci týkajúce sa spovede, hlavne asi pred svadbou že ako reaguje, alebo či mal pripomienky keď nebol dlho na spovedi a príde, že chce svadbu v kostole.
deniki prosím skús odpísať. dik

lionesssssss

pregunta, obávam sa, že kamoška nedostala rozhrešenie pre iné veci a nie preto, lebo niekto z jej rodiny sa obesil :-D

kňazi vedia byť nepríjemní, ale zas padnutí na hlavu nie sú. Kamarátka zrejme nepovedala celú pravdu, resp. nepovedala vôbec.
A že ti kňaz povedal aby si sa spamätala? Nuž.. mohol voliť jemnejšie výrazy, máš pravdu, ale povedzeme si otvorene, niekedy je lepšie povedať isté veci človeku narovinu, aby to malo aj nejaký účinok, ako s ním jednať v rukavičkách

pregunta

práveže nie, ale keď mi povie nech sa spamätám a ešte takým tónom, pričom u kňaza by mal človek nájsť pochopenie... Keď kamoške nedá rozhrešenie len preto, že nejaká z jej rodiny sa obesila...to kde sme?

pregunta

no veď hej, preto by som chodila zbytočne do kostola u nás, keď sú tam také kázne..Nevravím že všetky, ale kedy bude aká kázeň, taký rozpis bohužiaľ nemám. Preto mi je ľúto, že správanie niektorých kňazov ma za následok, že si ľudia vytvoria odstup, nechuť voči tomu a nie bezdôvodne...
a ja mám ísť na spoveď myslím nie na to, aby ma tam sprdol...

lionesssssss

pregunta, Pán Boh by v prvom rade určite nechcel, aby prístup niektorých kňazov oddialil teba od Neho.
máš snáď svoj rozum, nie? tak sa riaď rozumom a nie tým, čo káže kňaz, ktorý si neplní svoju prácu dobre

aj_my

pregunta:budes na spovedi :) uprimnostou nic nepokazis;-) z toho co pises, tak usudzujem, ze nie si ziadny antikrist, tak sa nemusis bat, ze by si povedala nieco co by farara rozhorcilo :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

svadba - spoveď - Fórum - ZDRAVIE.sk