Zdrave mlsanie

Príspevok v téme: Zdrave mlsanie
babizna

Mam slabost na sladke a bojujem s tym kazdy den ;-)

Snazim sa jest vela ovocia, robit si vlastne zdrave ovsene kolaciky, ovsenu kasu atd..

Avsak nakupujem aj v obchode a tam mam teda riadny problem. Horalky, keksiky, bebe a tieto veci viem ze nie su zdrave.
Ale ak by ste mali vybrat najmensie zlo?

sojova tycinka? nejake ine susienky ako bebe? kinder mliecny rez? bebe brumik?

Tie bio sa mi zdaju strasne drahe.

maruska_123

larin s tym tvarohom je to vyborny napad..alebo aj nejaky jogurt by mohol byt...ale tvaroh je hodnotnejsia bielkovina

Larin

A ešte niečo. Keď si dáš v lete ten tvaroh s džemom dobre vychladiť, tak máš perfektnú náhradu zmrzliny. Niektorí to robia s jogurtu, ale tvaroh je o čosi hutnejší a má viac bielkovín.

Larin

Ja si občas pri mlsnej vymiešam jemný tvaroh (ten hladký, nízkotučný, nie hrudkovitý) s niečím sladkým, napr. ovocným džemom alebo škoricovým cukrom. Tým, že tam je vysoký podiel kvalitnej bielkoviny, tak ma to zasýti a potom už nemám chuť na ďalšiu sladkosť. Ak chceš minimalizovať príjem cukru, tak si daj napr. džem s umelými sladidlami.
Ja preferujem skôr obyčajný džem, s obsahom cukru alebo najlepšie domáci, kde nie sú žiadne umeliny. Pokiaľ to s ním nepreženieš, tak ťa trocha cukru nezabije :)

Sójový rez by som neodporúčala. On sa síce tvári, že je sójový, ale je tam dosť stuženého tuku. A o tých ostatných veciach ani nehovorím. O bebe keksoch a brumíku idú také reklamy, že si človek myslí, že zdravšia sladkosť ani neexistuje. Ale keď si prečítam zloženie, tak amen tma... :)

maruska_123

annnika inak to je asi preto, lebo skorica zabranuje prudkemu zvyseniu hladiny cukru v krvi

a prave preto je vhodna velmi pre diabetikou..kvoli tomuto ucinku...cize nieco na tom bude, co si napisala :)

Annika1987

juj, vcera vecer som mala az pazravu chut na sladke. vies, co som si spravila? do bieleho jogurtu som nasypala mletu skoricu (ciste korenie bez cukru) a pomohlo to!! :) chuti to vyborne, skusaj alternativy k sladkostiam, sladkosti nejedz :)

mliečko

Aj keksiky sa daju urobit doma.I ked už nebudu take velmi chutne ako taka horalka ale budu zdavšie.
Tortove oplatky sa daju naplnit a nakrajat na rezy.
Domacou cokoladou/sa naplnia/ do ktorej sa pridaju oriešky,vlašske orechy,sušene ovocie nasekane a vela inych veci.