Nedari sa mi znizit cholesterol!

Príspevok v téme: Nedari sa mi znizit cholesterol!
Lenkka

Ahojte, prosím Vás o radu. Uz zhruba pol roka mam vysoky cholesterol na hodnotu 6,8 a nedari sa mi ho znizit. Nechapem pricinu tohto, uz skoro 3 roky sa stravujem zdravo, jem vela ovocia a zeleniny, sladke velmi nemusim, masne a vyprazane jedla vobec, som pomerne stihla, 163/52 kg, sportujem. Je pravda, ze od oktobra som naraz pribrala 4 kg (predtym som vazila 48 kg), comu vsak nerozumiem pretoze sa stale stravujem rovnako a sportujem, no pripisovala som to nasadeniu antikoncepcie, ktoru som pred dvomi mesiacmi vysadila, pretoze som si myslela, ze prave z nej mam vysoky cholesterol, avsak po jej vysadeni sa mi vobec neznizil. Je pravda, ze som pod dlhodobym stresom, avsak uz si to ani neuvedomujem. Uzivala som 3 mesiace Lecitin a Chitosan, nepomohlo. Prosim, poradte mi nejake alternativne lieky ku statinom, tie uzivat nechcem , pretoze je to hnusna chemia :-(

semienko

neviem, ja by som sa obratila na albertovu v blave - centrum alternamedica. mne pomohla brutalne s migrenami, k nej chodia ludia so vselicim a myslim ze taky cholesterol bude pre nu hracka. len este sa k nej dostat :D.

- mira

Lenka, nepíšeš, aké je zloženie tvojej stravy. Okrem ovocia a zeleniny isto jedávaš bielkoviny a ďalšie veci.
Dnešná strava obsahuje príliš vysoké množstvo bielkovín, ktoré sa v nadbytku menia na tuk. Ak chceš hladinu cholesterolu znížiť, mala by si jesť minimálne množstvo tukov a bielkovín, nie priemerné množstvo. Ak sa chceš vyčistiť. Denná dávka je 1 lyžica strukovín na 1 porciu jedla v kombinácii s bielkovinami z celozrmných obilnín. Spolu so zeleninou ti vyčistia od nadbytočného cholesterolu nielen krv, ale časom i steny ciev /a u straších i nánosy na rôznych miestach vo vnútri/. Tuky obmedz zo začiatku na trošku semienok alebo panenského oleja. Až po zlepšení stavu si môžeš dovoliť olejnatých semien viac.
A navyše sa budeš cítiť sviežo a ľahko.

odpovedam

citala som davnejsie clanok, presnejsie interview s jednym ceskym lekarom. On nerozumel tomu, ako mozu ostatni lekari a farmaceuti vtrepavat kazdeho jedinecneho cloveka do priemerne vykalkulovanych a odhadovanych tabuliek.

Sam povedal, ze kazdy funguje na inej hladine cholesterolu. Podla tabuliek ho moze mat niekto zvyseni, no ak sa znizi, clovek zrazu zacne mat problemy. Niekedy same telo vie, preco si udrziava istu hladinu i napriek tomu, ze clovek ma vyvazenu stravu bez zbytocnych kalorii.

Nezabudajte, ze farmaceuti chcu v prvom rade zarobit. vase zdravie ich nezaujima. Im staci, ze kupujete ich vyrobky. Napr. lecitin ziskavany zo soje nie je vyhra. Soja skodi, no prezentuje sa ako zazracny liek... preco asi?

robo80

pozrite si toto vynikajuca vec:
-odkaz odstránený-

komenty:

Maňáková Anna-Horná Maríková, vysoký tlak
Na vysoký tlak som sa liečila 2roky, s tým že som užívala tablety od tlaku ráno a večer, tablety na rozriedenie krvi ráno a večer a tablety na zvýšený cholesterol. Po 2 baleniach produktu Long Life mi lekárka všetky hore uvedené tablety vysadila. Cítim sa výborne, dokonca sa cítim vitálnejšia a nabitá energiou. tiež som mala problémy so žalúdkom dlhodobo, vzhľadom na to, že som užívala denne viaceré tablety o ktorých som písala. Po 2 baleniach produktu Probiotika sa cítim výborne, už nemám problémy s pálením záhy, už ma permanentne nebolí žalúdok, ba dokonca môžem jesť stravu, ktorej som sa predtým vyhýbala.

RNG

Velmi dobre pracuje na top napr., policosanol, vytazok z listov cukrovej trstiny, davka je od 20 do 40 mg denne. Znizuje znacne LDL, trochu zvysi HDL a hodne znizi triglyceridy,
Ucinok poznas za skor, ako mesiac. Kedze je to potravinovy doplnok, nema(nesmie mat) ziadne postranne ucinky a mozno ho brat neobmedzene dlho, podla potreby.
Statiny maju privela skodlivych postrannych ucinkov, velmi rabuju telo o energiu a casom sa ich skodlive ucinky znasobuju.

Gabča

Kamoška si robila toto: 6 umytých citrónov, nakrájať na malé kúsky aj so šupou. 1l vody dať zovrieť, vypať a dať do nej citróny + 30 strúčikov cesnaku.Po vychladnutí rozmixovať, precediť sitom do zatv.pohárov a konzumovať každé ráno 2PL, 3 týždne.Potom 2 týždne pauza. Opakovať !
Pri kontrole mala cholesterol, ako bábätko.

titi...

Môjmu manželovi v januári zistili vysoký cholesterol,dokonca aj triglyceridy v krvi.Norma prenho by bola do 0,85 a on to mal 5,85!Teraz bol pre výsledky,no diétu až tak veľmi prísnu nedržal,akurát vynechal sladkosti,menej jedol aj chleba,mastné jedlá a pekne mu to ide dole.Triglyceridy má 2,65,no je to ešte veľa,ale je to už len necelá polovička ako predtým.Viac sa hýbe,pravidelne pije z lekárne čaj ktorý sa volá:Hannasaki Prim.(je to vlastne zelený čaj,ale enjak špecialny)Poradila nám jedna doktorka,ktorá si to už vyskúšala aj sama,vraj má dobré účinky.Pijem to aj ja.

lulu22

Lenkka, tak ja som mala cholesterol zvýšený 7,14 a po pol roku, čo som denne jedla jablká, pila čaj z veroniky lekárskej(zoženieš v lekárni), dávala som si lecitín,jedla goji, ovsené vločky, vyhýbala sa bielemu pečivu a vyprážaným jedlám..sa mi znížil na 4,10. A pritom ja som štíhlej postavy, tiež sa veľa hýbem a športujem. Ale ako píšeš, máš stresové obdobie, ja som tiež vtedy mala, potom som si uvedomila, že človek si potom rôzne choroby (ja našťastie "len" vysoký chol.) tak privodí..

mliečko

Skus pit denne aspon 2šalky zeleneho caju/zeleny čaj je dobry na cholesterol.
A ked ješ chlieb stale si ho posyp chilly papričkou alebo si napestuj chilly papričky a aspoň jednu denne zjec/tiež obsahuje latky ktore su dobre na cholesterol.