Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Veľa pohybu - môže to byť problém?

Príspevok v téme: Veľa pohybu - môže to byť problém?
DoDheS

Čaute, mám aktívny pohyb už niekoľko rokov, no teraz sa mi toho nakopilo viac, tak sa chcem spýtať, či mi toľko pohybu nemôže uškodiť.

Napíšem sem svoj týždenný rozvrh a posúďte sami.

Pondelok - posilovňa

Utorok - hokejový zápas

Streda - posilka, beh

Štvrtok - oddych

Piatok - posilka

Sobota - nič, flámujem:)

Nedeľa - hokejový zápas, beh.

Pre upresnenie mám 25r. 170cm a 68kg. Behávam už niekoľko rokov(momentálne 5-10km, pred tým, ako som začal z hokejom 15-20km), do toho som túto zimu začal hrávať aktívne hokej a z posilovňou som začal tento Pondelok(posiloval som pred tým, čiže nejdem od nuly).

V lete ešte chodievam každý deň na bajku do práce, mám to iba 9km, tak to nie je problém a po sobotách na cyklotúry cca50-80km.(nie každú sobotu a iba v lete). V zamestnaní sedím, čiže 8hodín denne sa váľam na stoličke.

Nechcem sa vzdať ani jedného, no nerád by som si niečo privodil v dôsledku nedostatočnej regenerácie.

Rád by som si vypočul vaše názory, necítim sa byť unavený a vážne ma to baví. Dá sa povedať, že śportom oddychujem. Nič ma nebolí, kĺby mám v poriadku a cítim sa na vrchole svojich síl. Nie je dôvod uberať však?

Ďakujem za rady

Magy

DoDheS - to co som pisal, ze som robil takto intenzivne, bol tanec. ako trener som fakticky musel ist prikladom, mat najlepsiu kondicku, tahat cely kolektiv, predcvicovat, nezriedka som za den musel zvladnut 2 skupinky po 2h treningu, ked vrcholilo dorabanie choreografii, fakticky sme boli na sale aj cely den...
ak si niekto mysli, ze tanec je leharo, tak nech si to ide vyskusat ;)

jankaaaaaaaaa

pokial tie sporty denne nerobis az do uplneho vycerpania a totalnej unavy tak to je v pohode. ale nezabudaj na spravne topanky pri behu a spravne techniky v posilnovni, inac si mozes velmi ublizit

DoDheS

No spánku mám dosť(cca.6-8hodín) a doplnky výživy riešim iontový sirup pred behom a proteín po posilovni. Myslím, že je to ešte ok. Vody vypijem ako slon:) tak by to malo byť v poriadku.

Magy a čo si trénoval aký šport? Len tak zo zvedavosti..

Chandler Bin

Netreba zabúdať na celkový zdravotný stav, ak nešportujete počas choroby, alebo netrpíte nejakým závažným ochorením (napr. kardio-vaskulárne) tak je akýkoľvek pohyb ok... pozor len na doplnky stravy, či energetické nápoje...

Magy

pohybu nikdy nie je dost - a pokial jeho nadbytok zaroven vyvazujes aj dostatkom spanku, dostatocnym (!) prijmom tekutin a kvalitnej energie, niet absolutne dovod to obmedzovat. sam musis citit na co mas a kam mozes zajst. ak to robis pre radost, je to o to lepsie, nez to robit nasilu alebo z donutenia.
osobne som mal jeden cas fyzickej aktivity este viac (fakticky takmer kazdy den 2-3 hodiny intenzivny trening) a bolo to v pohode.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Veľa pohybu - môže to byť problém? - Fórum - ZDRAVIE.sk