Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cervikalny syndrom

Príspevok v téme: Cervikalny syndrom
Martikollar

Dobry den,prosim o radu...uz dva roky trpim cc syndromom,mam neustale bolesti,brnenie v prstoch a tvary,krce ale co je najhorsie strasne zavraty a pocity na odpadnutie.Mam dve male deti o ktore sa mi pomaha starat svokra,lebo vdaka tym zavratom nechodim sama von.Stalo sa.mi totiz ze sa mi zakrutila hlava a zisla som z detmi do silnice kde nas skoro presiel kamion.Chcela by som zasa normalne zit,liecim sa u neurologa,uz som bola vsade mozne i mri mozgu a chrbtice.Dohnalo ma to az na psychiatriu,kde.mi bolo povedane ze moj jediny problem je tento cc syndrom ktory mi zposobuje depresie.Kto by mal dobru naladu ked sa musi stale chytat nabytka atd.. Beriem lieky na zavraty,antidepresiva,cvicim,posilujem,zkusila som masaze,rejabilitacie,manipulacie,naplaste a gely na chrbat,jogu,liecitelou,ani neviem co vsetko.Po dvoch rokach je to trocha lepsie,no vraj je to zposobene hypermobilitou a bude to moj celozivotny problem s cim som ochotna sa aj na jednu stranu zmierit,ale tie zavraty mi naozaj ztrpcuju zivot a to aj mojej rodine.Prosim,jestli je tu niekto,kto sa toho uspesne zbavil,napiste ako budem moc vdacna som uz naozaj bezradna...Dakujem

lienka-33

ahoj..odpadavanie suvisí aj velmi nízkym tlakom-ja sommaval a90/50 a zaspávala som postojačky v autobuse.Kup si 2l neperlivej mieneralky na den (alebo Lucky-nieje mineralzovana)skus do nej hodiť 500-1000mg C vitamínu sumiveho (najlepšie pre diabetikov,je jemnejší na zaludok) ,c-vitamín okysličuje bunky-nenapadny života budič..b-vitamin-komplex-forte ( všetky skupiny) su na to aby si nemala smutnu naladu .kludne si šupni aj 2-5 denne.Tieto dva vitaminy clovek DENNE potrebuje a pri strese a smutnom období z tela nenormálne stráca.treba doplnat a stravou sa to nedá ked je človek vážne chory a nejde len o chrípku...su to jednine vitaminy,ktorými sa nepredávkuješ lebo telo ich jednoducho len vyciká-nemusíš sa ich absolutne bat.Po dalsie je aby si prestala piť kavu-ak ju piješ,maximálne jednu,aj to len "sáčkove žbrindy"-je to skor o voni ako o kofeine,ale popradska bezkofeinova je tiež fajn-jedna malá najviac.Mne trpnutie a krče prestali .Káva totiž odčerpá z tela vodu a vyplavuje magnezium,ktore je pre srdce potrebne a vtedy človek zvykne mavat aj krče na rukách..Antidepresíva neviem čo ti na to povedat,lebo berie ich roky moja mamina a jej sa tak strašne z niektorých (ked jej menia lieky) trasu ruky,alebo ked sedí tak nohy (stehna),ze sa na to nedokážem s udivom pozerat čo toto robí s človekom.Moja mama ich ale nutne potrebuje.Ak mas depresiu naozaj len z tej choroby(to príjde en akazdeho kto ochorie dlhodobo),možno by ti vysadenie pomohlo ale iba ak si najdeš radost v živote z nejakeho konička (ktory nebudeš robiť sama ) bud hlavne s ludmi a rozprávaj sa o živote ,nie o ťažkom dookola.Na tie bolesti hlavy je tá naprava chrbtice naozaj dobrá-ak ju človek potrebuje.. skus spať na dobrom matraci,bez vankkuša..moj syn spáva s plysovým psíkom bez vankusa od mala,ako je babetko,obcas si z neho ale urobi vankusik a vtedy ho hrozne bolieva rano vzdy hlava,alebo nenormálne krk -tak viem vzdy z čoho.Ja vankus nepoužívam vobec,lebo mam krivu krčnu chrbticu,ale bolesti hlavy nepoznám pokial pijem dost vody.telo je len auto bez benzinu.Ak nenatankuješ ale sypeš donho všeličo (lieky) tak ti ani nepojde tak ako ma.Držím ti palce.

bublo

Dobrý deň, dnes som bol u lekára zatiaľ obvodného a stanovil mi diagnózu na CC Syndrom. Len to čo čítam tak som nepochopil z akého dôvodu. Totiž prišiel som s tým, že už asi pred rokom ma začali pobolievať ramená, hlavne ráno po spánku. Prikladal som to tomu, že asi som si v noci priľahol tak som nevenoval tomu pozornosť. Neskôr mi ale okrem ramien začali tŕpnuť a opúchať ruky pri akejkoľvek činnosti, napr. aj pri držaní príbora alebo pohára resp. pri hocakej činnosti s rukami alebo prstami. Bolesť mi začala strieľať aj do lakťa a aj do lopatiek a mám pocit že to vychádza zo zápästia. Aby bolesť prešla tak musím vytriasať ruky. Dokonca niekedy mi stŕpnu už len vtedy, keď mám ruky pripažené k telu, akoby som si pritisol pod pazuchou žilu, keď ruky odpažím tak ma to prejde. Nehovorím, mávam problém aj s krčnou chrbticou a mávam aj bolesti hlavy, ale to býva občasne, väčšinou ak mám krk alebo hlavu v zlej polohe po spaní apod. no závrate a nevolnosti nemávam. Ak ma začne bolieť hlava, dám si ibalgin a za 20 min mam po bolesti. Ale to stŕpnutie rúk mam stále a mám pocit že sa to zhoršuje. Podľa týchto príznakov som si skôr myslel že budem mať problém s karpálnym tunelom. No doktor má iný názor. Neviem čo s tým. Objednal ma na štvrtok, vlastne ani nechápem prečo ma neposlal rovno na neurológiu. ďakujem

moretka

Jajsem mela ty same problemy a lecili me na deprese a kde co, cpali me leky na spani a na uklidneni a stejne nic nepomohlo. Nakonec jsem navstivila chiropraktika, ktery me napravil pater a bylo po problemu. Je to uz vic jak 20 let a mam pokoj, jenom se musim to odblokovani sem tam zopakovat.

RNG

Bolesti, zavraty a podobne mozu byt aj z nervov, ktore su napadnute virusami. Mozno by ti pomohlo si zvysit viralnu imunitu a brat hodne olejov s DHA zlozkou,ma regeneraciu nervovych obalov, aspon 1 gram DHA denne
Na s druhej strane popisujes brnenie v prstoch, co lekari nazyvaju odborne periferalna neuropatia, co ma tiez casto viralny povod, ale aj ine. Na obnovenie citu sa pouzivaju najma vysoke davky benfothiaminu( to je forma vitaminu B-1, ktorej telo znesie velke mnozstvo davka 400 az 1000 mg denne) spolu s formou vitaminu B-3, inositol hexaniacinate, davka 2 x 500 mg.

kaja77

ja som rok chodila po rehabilitaciach čo ma z krčnej bolela hlava a ruka, v noci som nemohla ani spat. Nahodou mi niekto poradil masaze, a po 4x som mala po probleme a pritom som sa rok morila.
Naozaj to vyskúšajte. Velmi mi pomohol aj Myolastan.- na uvolnenie kostroveho svalstva. stači mi 4x na noc a mam po probleme, samozrejme treba cvičiť.drzim vam palce

jurajromanci

Ja mam toto iste..zavraty ako "svina" najlepsie je, ked lezim na chrbte. Obcas mi aj busi srdce (mozno zo zlaknutia) dokonca sa obcas dostavi aj akesi sklbnutie telom - akoby krc. Nastastie pocity na zvracanie nemam, ani som kvoli tomu nikdy nevracal. Ale tie zavraty su naozaj katastrofalne. A to podotykam, ze mam iba 24 rokov. Ale prisudzujem to mojmu sposobu spanku, pretoze spavam na bruchu. a mam aj trosku zle drzanie tela. Uzivam Dorsiflex a Ibalgin, ktory vydrzi zmiernit bolest krku asi na 5 hodin.

l00l

Chodil som na rehabilotácie do Bratislavi a tam mi dosť pomohli,bolesti aj závraty ustúpili,ale každému na to vraj pomóže niečo iné...takže treba skúšať

Martikollar

V pondelok idem nakoniec do Vahoviec,trocha sa toho bojim no dufam ze to nejako pomoze.Pokial mate aj ine zkusenosti ako sa toho zbavit tak prosim napiste.Dakujem

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cervikalny syndrom - Fórum - ZDRAVIE.sk