Úzkosť

Souli Mia

Podle mého názoru byste určitě měli vyzkoušet Ashwagandha BIO tablety. Obsahují silný extrakt ženšenu, který pomáhá ke zlepšení úzkost, deprese, snížení stresu. Objednávala jsem z této stránky www.stimulant.sk. Při dlouhodobém užívání se mi mnohem zlepšil stav úzkosti. Ashwagandha BIO tablety doporučuji vyzkoušet všem.

Janulka82

Silvinciatko ano je to tazke, ja osobne sa s tym trapim dva roky, posledný polrok navstevujem aj psychologa uci ma ako to prekonat, ale strach mam stale neviem sa ho zbavit, nie je to strach taky ako mas ty ale z infarktu, a dopracovala som sa k nemu po neprijemnej skusenosti kedy mi nan umrela mama v mojom naruci, a snazila som sa z toho dostat sama, a cim viac uzkost trvala tym sa to prepracovalo do fobie, ten strach umocnuju este aj ludia z mojho okolia, ktory umieraju na infarkt. Premyslam nad AD. Ty si neskusala psychologa aby ti pomohol

silvinciatko

Ahojte, ako vidím, tak skoro sa toho nezbavím, uz sa toho tak bojím, že sa mi to v tom aute stane, ze sa mi to stane, aj po ceste do prace aj z prace...Mala som uz taketo obdobie, nejak to preslo, len zle je to,, že teraz mam toho viac, vela povinnosti a nejak mi to nejde, neviem sa sustredit, vyhybam sa stretnutiam ked sa da, v obchode mi je uplne zle...mam pocit ze tam odpadnem a ani neviem co kupujem...je to hrozne..a viem co mi to zasa spustilo, stres, hnev v nespravodlivost a to, ze neviem splnit nieco co sa odomna ocakava a ja to neviem ovplyvnit a zozieram sa tym :(

Janulka82

Ja som na tom rovnako, liekov sa bojim a tak trpim, som na rodicaku, ktory mi teraz konci, a tiez neviem co bude, tie stavy su hrozne, tiez si neviem predstavit ako budem v robote fungovat. Takto sa trapim uz dva roky, prvy rok bol strasny uz som sa bala ist von, mala som strach aby sa mi nieco nestalo. Stavy uzkosti mam denno denne, ale zacinam mat fobiu z infarktu, pretoze moje uzkosti sa tocia len okolo srdca, tlaky, pichanie, extrasystoly, busenie. Snazim sa to prekonavat, ale nie vzdy to ide

purplegirl22

Ahojte, pridávam sa k vám, bohužiaľ. Mňa by zaujímalo, ako to zvládate v práci a tak, lebo ja už mám čo robiť, som na to sama a stupňuje sa to v poslednom čase (lieky neberiem, 3 roky naspäť mi psychiatrička dala Lexaurin, ktorý mi odvtedy úspešne leží v skrini). Poznám príčinu, prečo toto zažívam... bohužiaľ bola som naivná a hlúpa a teraz za to platím, ale nájde sa toho viac :(
Takže, ako to dávate v práci? Ako fungujete? Ako sa dá takto fungovať nedajbože celý život?
Ja som napríklad dosť schudla a všetci sa ma v robote vypytujú a už je mi to nepríjemné. Dosť často sa musím prinútiť niečo zjesť. Niekedy je lepšie, ale teraz v poslednej dobe už dlhšie je to takto, plus problémy so spánkom, tras, dnes som myslela, že sa neudržím a budem vracať...
Inak, držím palce všetkým, držte sa!

Tomas12345

Tvoje príznaky presne sedia na panicku poruchu. Je to casta choroba ma ju cez 3% ludi. Lieci sa z dlhodobeho hladiska antidepresívami. Neurol na nu vzdy zaberie, ale je navykovy, a preto nemôže sluzit ako dlhodoba liecba.

Panická porucha sa ale dá aj vyliecit zmenou myslenia. Uzkostnych stavov sa da v priebehu sekundy zbavit zmenou myslenia, zamestnaním mozgu na nieco ine než uzkost.

Pomáha aj studena voda na tvár, alebo také preplesknutie po tvári. Mozog zareaguje na podnet (studená voda, preplesknutie ) a prestane sa zameriavať na uzkost, a je po úzkosti.

silvinciatko

Dobrý deň, ahojte.
Oprašujem túto tému, lebo som sa tu dočítala celkom zaujímavé veci.
Vrátila sa mi úzkosť, teda aspoň si myslím, že je to úzkosť, kedze po neurole sa mi ulavi...mam hrozne stavy, chyta ma to v aute, na stretnutiach v praci, kedy nemozem len tak odist, chyta ma taka panika, ze sa nebudem vediet postavit, vystúpit z toho auta, dalej take stavy nerealna, vsetko okolo mna je take cudne,akokeby neskutocne..
potom ked sa to vygraduje tak mi obcas trpnu nohy ruky ale len trosku...raz sa mi aj uplne rozbuchalo srdce ale to som sa uz vyhecovala v aute v zapche ( nie ako vodic, ale ako spolujazdec)...dalej sa mi deje to, ze ked mi je tak cudne, neviem si predstavit ist do obchodu, sadnut na bicykel, bojim sa ze tam odpadnem....trva to uz 6 den, raz je to horsie raz lepsie...ked uzijem neurol co mam este z coas kedy som taketo stavy mavala a potom zmizli tak sa mi uplavi...snazime sa o babo a teraz toto...bojim sa...
je tu niekto kto preziva podobne stavy teraz?
Dakujem za podporu

jozkos61

Drahy pani a damy alebo damy a pani:)

Tiez trpim touto zakernou "chorobou" a kedze som mal aj pekelne dni aj lepsie a uz som bol len krok od toho dat si ad ktore mam prepisane ale odmietam to..tak viem uz kopu veci ktore som davnejsie nevedel forma pokus omyl, viem povedat ze da sa to zvladat, ale je to tazke velmi, tazsie ako zobrat si tabletku a ako citam ani to neni zaruka stastia...
Na mna funguje zdrava strava, ziadne prehananie samozrejme, pangamin aspom 30 tbl denne, st worth john 3 rano, rhodiola vytazok, cecko kvalitne, vela orechy teda kvalitne tuky mastne kyseliny a ine podobne potraviny a stale sa nejak zamestnavat v ziadnom pripade byyt doma zavrety a co je naj je cvicenie to na mna funguje ako 10 tab AD naraz a aj ked idem cvciit nasilu lebo mi jr zle po cviceni som ako kedzsi predtym nez mi to vypuklo, samozrejme psychoterapka je samozrejmost a stale stale nieco robit.
Je to tazke niekdy viem ze to nici zivot ale treba s tym bojovat a ide to,snad som pomohol aspon led len jednemu cloveku...tak som rad vela zdaru

lh95

Dobry deň tak začnem pisať :) - mam 19 rokov pravidelne som posiloval od 16 rokov velmi ma to cyhtilo poslednu dobu som chcel skusit sutaze a brat to viac vazne,ale dostal som pruh(herniu) tak som mal ist na operaciu operacia sa odlozila mal som zapalene dutiny...ale este ako 15 rocny som skusal marihuanu a od vtedy som sa tak cudne citil uplne ako keby nie ja take blby pocit stale cudne ,,videnie,, taky neopstalny pocit cudny,a zacal som sa bavat tmy,duchov,smrti a podobnych veci,nebral som tak dajak vazne nesledoval som to a tak potom som zacal civičit ako som pisal vyssie a od tych 15 mam stale ten pocit cudneho videnia ze to nesom ja a take pocity aj teraz ich mam.. ked som sa liecil s tych dutin co som pisal vyssie tak večer som si siel lahnut a dostal som cudny velmi pocit tak som si sadol a zacalo mi riadne busit srdce a napadlo ma z nicoho nič ze mam vysoky tlak zmeral som si z babkynim tlakomerom bum 180/110 zavolali mi rychlu tam mi namerali tiez zo iste odviezli ma do nemocnice a od vtedy to somnou slo dole v skole to iste silne busenie srdce taky nepokoj zavolali mi ryhclu to iste 170/90 bol som u kardiologa mal som holter a tam mi zystilu sinusovu tachykardiu,art.hypertenziu,extrasystoly, bol som s toho v riti ze som 18 rocny mlady chlapec ktory chce posilovat a teraz nemozem robit nič..dali mi betablokator Coronal,leiky na tlak Diroton podla potreby ktory som zobral 2 krat aj to len potom ako som odhadzal sneh som mal tak 150/90 tak hned panika dal som si polovičku a potom tiez cudny pocit na mna prisiel dalsia polovicka ...obchodil som k tomu X lekarov stale bolesti hlavy ,zavrate,busenie srdca aj nadalej ..poslali ma k psychologovi ze e to panicka porucha..lebo z nicoho nič mi zacalo buchat srdce prisel na mna opcit vysokeho tlaku a ja hned som bezal zlaknuty do nemocnice po skole ako som tam prisiel tep v pohode tlak 120/80 a len sa smiali ze nech si nevymslam ze som hypochonder...ten psychiater ma poslal k psychologičke ona mi podla jej testov zistila panicku porchu/derpesiu/sklon k hypochodrii :) psychiater mi predpisal Escilatopram a Spitomin ja som ich neuzival lebo som sa bal ze co mi bude...a stale som mal pocity busenia nepokoja v noci som nič nespal stale strach s vysokeho tlaku busenia srdca ..a pritom stale tlak normalny 120/80 ,130/80 a tak stale v norme..siel som k novemu kardiologovi on mi zrobil vysetrenia a srdce zdrave v poriadku..je tam napisane Funkčna porucha srdca,neprimerana sinusova tachykardia a dal mi liek Nebilet to je betablokator...ale stale si ten tlak meram a tep tak isto velmi sa sledujem neviem jak to prestat robit chcem velmi sa vratit do posilovne a začat konečne makať ale bojim sa ze dvihnem cinku a stupne tlak,tep ze odpadnem a tak ...a mavam pocity točnie hlavy,zavrate a všetky ostatne ktore tu na tom članku napisane..a začal som poriadne uzivat leiky od psychiatra tie pocity uzkosti trochu presli len sem tam točenie a srdce sa ukludnuje iba niekedy niekedy rano po ceste do skoly tep 110 inokedy noramalka 90 pocas chodze a k veceru to dost klesa večer pocas chodze 65+ - a v klude do 60 a v noci tep 38 ked si lahnem tak sa bojim zaspat ze sa nezobudim som uplne s tej choroby mimo ze som mlady a nič nemozem robit a stale sedim doma na riti sem tams a prejdem ale lepsi sa to s tych liekov od psychiatra..a chcem sa oyptat ci ten tlak vysoky co bol v noci 180/110 ci to moze byt s toho stresu,panickej poruchy,uzkosti alebo ze som si ho ,,navodil,, ? strastne sa bojim ze ak niekedy vysadim lieki ze mi vysokci tlak ze nikdy nebudem moct cvičiť...a este to ze tak cudne sa citim to cudne videnie a to všetko je s tej PP alebo uzkosti? ...ospravedlnujem sa ze tolko vela som napisal :) a budem rad ked mi dakto odpise :)