Úzkosť

zuzanka65

Ravena, ja som zatiaľ nikdy myšlienky, že čo keď mi raz prepne a dostanem sa do ústavu pre duševne chorých, nemala. Skôr mám myšlienky, že z ničoho nič urobím niečo... Je to pre teba strašiak, že ti prepne a dostaneš sa do ústavu? Ak chceš napíš o tom viac, čo ťa trápi a čoho sa bojíš. Ja mám niekedy strach, že ochoriem skôr fyzicky a už mi ani pozitívne myslenie nepomôže. No zatiaľ som zdravá a zvládam to s tým pozitívnym myslením.

ravena

AHOJTE, CHCELA BY SOM SA SPYTAT, ZE CI NIEKTORE Z VAS, ASPOM MAM POCIT, ZE SU TU VACSINOU ZENY, MAVATE NIEKEDY MYSLIENKY, ZE, CO KED MI RAZ UPLNE PREPNE A JA SA DOSTANEM DO NEAKEHO USTAVU PRE DUSEVNE CHORICH? DIK ZA ODPOVEDE

adulik

Ahojte, TATI dakujem, skusim pozriet... a este , chcem sa opytat jednu vec, ako to bolo u vas s otehotnenim, a s antidepresivami, ja beriem cipralex, a rivotril??? dakujem vopred, drzim palceky, tak zatial, zdravim vsetkych...

tati

adulik,ja som bola na hypnoze v irsku,ale nedavno som citala,ze uz sa robi hypnoterapia aj v trnave,myslim,ze ten lekar sa vola DANAJ a studoval v UK. tato metoda sa velmi odporuca ako pomoc pri uzkosti. mne bolo lepsie uz po siestom sedeni :-)

jedinymaznacik

shosa, ale ja neviem co je vlastne tebe, lebo mne byva zle len ked idem niekam do spolocnosti alebo na nezname miesto alebo s´k neznamym ludom. takze asi tak, ale ved skus, je to na predpis a ublizit by ti to nemalo.

jedinymaznacik

shosa, to su tabletky na uvolnenie a asi aj nervozity vlastne, mali by sa brat tak 3 na den...ale ja ked som bola v napatej situacii a potrebovala som ukludnit, tak som vzala asi 6 na den =D. to pouzivaju studenti pred skuskami na ukludnenie. ani vlastne neviem, mne to dala kamoska z lekarne. teda odporucila mi to. skus to. to nie je navikove. stoji to okolo 2 eur asi. mozno ti to pomoze...

ravena

AHOJTE VSETCI, TIEZ PATRIM K LUDOM, CO SA LIECIA NA PANICKU CHOROBU, ASI POL ROKA.PRESNE SOM MALA TAKE ISTE PRIZNAKY, AKO TU PISU SKORO VSETCI,OSTALO MI ZLE, ZAVRATY,VYDYCHAVOST, BOLEST NA HRUDI A CO BOLO PRE MNA NAJHORSIE, TAK TRPNUTIE CELEHO TELA A STRASNY STRACH ZO SMRTI.PREVIEZLI MA NA INTERNE ODDELENIE, DALI MI INFUZIU,TLAK SOM MALA NIZSI,EKG V PORIADKU,VYSLEDKY KRVY V PORIADKU, TAKZE MA VESELO PREPUSTILI DOMOV.ALE UZ PO PREPUSTENI Z NEMOCNICE, SOM ODCHAZDALA UPLNE VYMENENA,TO SOM NEBOLA JA A VEDELA SOM, ZE SA NIECO ZMENILO, ZE SA VSETKEHO BOJIM, ZE TU MOZNO ANI NECHCEM BYT A HLAVNE SOM SA BALA NOCI, LEBO MUZ MI PRACUJE V ZAHRANICI A MAM MALE DIETA, KTORE BOLO NA SMRT VYSTRASENE. V TU NOC MI AZ HLAVA PADALA OD UNAVY A JA SOM BOLA PRI POCITACI DO VYCERPANIA ABY SOM ZASPALA APRESPALA CELU NOC.LAHLA SOM SI ALE O 24,30 A TRIASLA SOM SA,POTILA A LEN DOKOLA SOM SA MODLILA APROSILA BOHA, ZE NECH TO ZVLADNEM, ZE TU MUSIM ESTE BYT, KVOLI DIETATU.NAJVACSI STRACH SOM MALA Z TOHO, ZE MI NIK NEPOMOZE, KED MI PRIDE ZNOVU ZLE.SVOKROVCI V NASOM MESTE NYBYVAJU, MATKA A OTEC MI ZOMRELI A JA MAM IBA 33 ROKOV A UZ MAM IST NA DRUHY SVET? NECHAPALA SOM, ALE MYSLELA SOM SI, ZE SA Z TOHO VYSPIM,ZE TO BOLA LEN NEVOLNOST, LEBO SA 10.ROKOV LIECIM NA CROHNOVU CHOROBU.RANO SOM SA PREBRALA AZISTILA SOM, ZE SOM SA Z TOHO NEVYSPALA ABOLO MI ESTE HORSIE.NEVLADALA SOM VSTAT, NEDOKAZALA SOM NAVARIT, HNED SOM ISLA ZA POMOCI PRIATELKY OBVODNEMU, PREDPISAL MI XANAX, ALE Z TOHO SA MI LEN SPAT CHCELO A NIC SOM NEVNIMALA.ISLA SOM PSYCHOLOGICKE, CHODILA SOM TAM MESIAC NEPOMAHALO, SCHUDLA SOM NA 52kg Z 59kg, pri vyske 175cm.velmi som sa az nenavidela a musela som vsade chodit v doprovode znamich a vecere travila u mna susedka.Nakoniec po 2.mes.trapenia som isla k psychiatricke, co som urobila velmi dobre.zacala som uzivat lexaurin a serlift.ale ja som sa velmi bala, ze z tich liekov zblbnem a budem zavisla, az som sa zacala kazdu noc budit o 2h RANO A DO RANA SOM OKCI NEZAVRELA MAVALA SOM ATAKI A TRVALO TO ASI 2.TYZDNE.PRVY KRAT SOM HNED VOLALA SUSEDKU, TA MI MERKOVALA MALEHO A MNA DALSIA ZNAMA ZAVIEZLA NA POHOTOVOST, ALE POTOM SOM SI POVEDALA, ZE TO MUSIM ZVLADNUT SAMA, LEBO AJ TAK MI NA INTERNOM NIJAK INAK NEPOMOZU.TAK KAZDU NOC SOM MALA PRIPRAVENY MIKROTENOVY SACOK, DO KTOREHO SOM DYCHALA A SUMIVE MAGNEZIUM A NEAKO SOM POTOM SI HLAVU Z TOHO NEROBILA.ZACALI LETNE PRAZDNINY A MNE BOLO SUPER, SAMA SOM ISLA AUTOM DO RAKUSKA, CHODILA SOM S MALYM NA KUPKO,PRECHADZKY, BOLA SOM STASTNA, PREKONALA SOM AJ SEPTEM. A OKTOBER, COHO SOM SA BALA, LEBO JESEN JE DEPRESIVNA AZ SA MI ZNOVU TENTO TYZDEN CHCELA AKOBY ATAK VRATIT, ZACALA SOM SA POTIT, BOLO MI NA VRACANIE A ZNOVU TO HNUSNE TRPNUTIE NA TELE, AKO KEBY MA CHYTA MRTVICA, ALE NASTASTIE SOM TO NEAKO PREDYCHALA.NEVIEM, CI BUDEM LIEKY UZIVAT ROK, ALEBO TRI, ALE JE MI TO JEDNO, SPRAVIM PRETO VSETKO, LEN ABY SOM BOLA PRI ZMYSLOCH, LEBO SOM ZAZILA VELA FIZYCKEJ BOLESTI, ALE ANI JEDNA NEBOLA TAKA STRASNA, AKO BOLEST PSYCHICKA, TA SA JEDNODUCHO VYDRZAT NEDA.PRETO DRZIM VSETKIM PALCE, KTORI MAJU TIETO PROBLEMY A SNED TO NEAKO VYDRZIME A I KED SA NEVYLIECIME UPLNE, TAK ASPOM SA S PANICKOU PORUCHOU NAUCIME ZIT, TAK AKO JA SOM SA NAUCILA ZIT S CROHNOVOU CHOROBOU.