Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

lubikos

No vidis Katka, takze je to o tom ze tie stavy su z velkeho naporoveho stresu...to co si zazila sa podpisalo pod psychiku ale jedna vec je ista ak si budes verit prejde to ...ja som v tejto veci zazraty...takze si verim.....
Vies ako sa teraz citim? ked prichadze piatok tak uz sa mi nechce robit :)proste tesim sa ze budem vyvalovat sa doma :) je to co som chcel vzdy dosiahnut venovat sa sebe a relaxovat ..... bolo to spociatku tazke ale musel som na to prist sam...zacalo to prechadzkami v prirode a zapojil som do toho fotografovanie a poviem ti stres je prec a myslim len na to aby som videl nieco pekne a odfotil to potom sa bavim v PC s fotkami a mam pri tom relax.....alebo len pozeram telku nieco dokumentarne alebo sport aby som sa hybal to je dobre na stres...
Mam za sebouterapie u cinskeho lekara a kurz ako bojovat s vypatim ako zvladat stres....

katkaxxx

Vidis to :( niekedy si myslime ze dokazeme vsetko a potom padneme na nos. ale v konecnom dosledku je to skusenost pozitivna lebo zistime ako zdravsie zit a myslim ze nas tato skusenost celkovo dost zmeni, sme chapavejsi, pozornejsi a vieme aj druhym poradit. btw to co si opisoval s tymi neustalymi cinnostami sa dost podoba na maniu..
takze hovoris ze momentalne sa citis viac menej ok?
co sa tyka toho nahanania, ja som musela teraz dat vypoved v praci, lebo som to uz proste nezvladala.. studujem na fulltime zahranicnu vysoku skolu a popritom polovicny uvazok v praci.. nedalo sa to zvladat.. vedela som ze by to islo na ukor psychiky a to mi za to nestoji, radsej si vezmem uver...
niekedy sa veci bohuzial nedaju ovplyvnit.. hlavne ked sa vam ruca cela rodina :( a ked sa osoba ktoru ste mali najradsej na svete (moj otec) tak zmeni, ze je nutne, aby ho zavreli za psychicke tyranie manzelky a deti, ked sa vam vyhraza ze vam zuby vybyje, hlavu rozbije, ze nech sa opovazite ukazat doma.. tak toto je moja nedavna realita.. :/
ah.. nenechajte sa mnou znechutit.. vsetko zvladneme, len musime vediet ako na to a dopriat si aj oddych. :)

lubikos

Super postrech Katka....a to by sme mali sa zmysliet vsetci ze treba pribrzdit a hlavne nAUCIT SA RELAXOVAT...
Ja som si to cele analyzoval ako je to mozne ze mne sa to prave stalo kedze som bol cielavedomy,pozitivny, sebavedomy a rozmyslal som zacat studovat psychologiu lebo velmi som sa dobre citil ak som mohol niekomu poradit a hlavne najst riesenia v prekonavani prekazok a vzdy najst nieco pozitivne a zrazu buch a dostal som sa ja sam do spiraly zamotanej v kruhu....Hned ma napadalo ako ja mozem ist studovat psychologiu ked zacinam mat problem a to nie ze banalny ale psychicky kde si neviem dat rady sam???Takze zacal som premyslat vlastne kde je pricina....
presne pred rokom som sa citil naozaj skvele a to hovorim ze ziadny velky problem vzdy usmiaty a nabudeny nieco vytvarat jednoducho super....ale teraz rekapitulujem ze to len tak vyzeralo ja som mal problem a to az teraz vidim , bol som prepracovany fyzicky aj psychicky.
Prikladal som vela prace za poslednych 5 rokov bolo tam nevydarene podnikane a potom splacanie dlhov, vzdy ine prostredie prace miest a nakoniec musel som odist do zahranicia aby som zvladal vsetko splatit a samozrejme este aj platit svoje ucty...potom sa to vsetko vydarilo a zadal som si nove ciele za ktorymi som siel zacal som pracovat nonstop bez odpocinku a popri tom aj myslel na nove podnikanie..v zahranici na Sk sme sa pustili do prerabania podnikatelskych priestov a v zahranici sme zili a pracovali s vtedy mojou este priatelkou dnes uz manzelkou...:)
Samozrejme po tazkej psychikej a fyzickej drine nam vsetko spolu vychadzalo ale uz mazacal moja manzelka napominat aby som oddychol ze to sa tak neda pracovat a ja stale som len odpovedal ze jednoducho neviem a ani nechcem a prichadzal som s novymi napadami ako a co by sme mohli vytvorit...lenze aj ked som mal cas jednoducho v nedelu si odpocinut tak ja som nemohol....velka energia vo mne, srdce mi tlklo ako by som behal, vnutorna nervozita stal chut nieco robit ja som myslel ze som nadopovany niecim :) ze chcem oddychnut ale neda sa lebo stale som rozmyslal ze jednoducho nemozem sediet a zacinal som mat vycitky ze sedim a nic nerobim...takze najlepsie som sa citil ked som pracoval a to bolo jedno hlavne nech som v pohybe....potom prisli strasidelne scenare v mojej mysli, strach ze ked pridem z prace domov co budem robit?? tak som sa citil najlepsie v robote a potom prisli uzkosti az nakoniec som zacal byt nestastny az depresivny nebailo ma nic absolutne nstratil som radost...ale pridruzila sa nespavost,chudnutie,busenie srdca 24h,strach z nicoho a zle myslienky...
po dvoch mesiacoch som presiel roznymi vysetreniami a nic mi nezistili tak som sa rozhodol ist za psych.dokorom co ked je vsetko ok tak to musi byt len psychika a on mi to potvrdil.....
Katka tu je odpoved...povedal mi to ze moj mozog je unaveny a nedokaze si oddychnut, ked sa mozog prehreje tak potom nedokaze sa branit beznym veciam a nastavaju problemy, a ja som sa nepytal aku diagnozu mam on mi to vysvetlil ako malemu dietatu a jednoducho som mu uveril a rozhodol som sa pre liecbu.Povedal ze vsetko bude v poriadku ale ja sa mam naucit relaxovat je to tazke ale musim.....a mal pravdu!!

katkaxxx

Ahojte ludia :) dlhsie som tu nebola, zazila som dost negativnych veci a tak som myslela, ze naco vam to pisat.. kazdy mame dost svojich starosti. no u mna sa to akosi pretransformovalo do telesnej podoby... uz 3x som mala panicky atak.. takze mozem suverenne prehlasit ze uz mam vyskusany snad kazdy druh uzkosti :) prvykrat to bolo najhorsie, teraz to uz ma tusim lepsiu tendenciu.. mala som problemy s chrbtom, rano som sa raz zobudila a ledva som sa mohla pohnut a zacalo mi byt priserne zle od zaludka, tak ako mi este nikdy v zivote nebolo a cele telo akoby mi malo vybuchnut, zacala som prilis rychlo dychat (akoby ma k tomu pluca nutili) nuz a potom som odpadla :) nastastie priatelovi do narucia, lebo inak by som si aj hlavu roztrepala :) nejakych 6 sekund som bola mimo a som sa prebrala na to ako priatel volal pohotovost :) na pohotovosti mi povedali ze ten chrbat mam zo sedenia za pocitacom a na to odpadnutie ze hyperventilacna tetania.. co je ale zvlastne lebo ja tetaniu nemam - ved mi vysetrovali nedavno krv a vsetky mineraly aj vsetko mam v poriadku :) tak ale asi nieco tam napisat museli :) okrem toho sa mi to stalo este dvakrat.. naposledy vcera rano :) fakt ze nechutne, akoby som mala cele telo tak strasne unavene, ze uz nevladalo.. vsetky tri razy trvali tak 15 minut.. potom prisla triaska a uz bolo dobre. pisem to so smajlikmi, lebo viem, ze stat sa mi nic nemoze (pokial nepadnem niekde hlavou na kamennu dlazbu :) a to sa uz nestane, lebo viem ze mam dychat do sacku :) ) a jednoducho vidim ze mi telo signalizuje spolu s myslou ze maju toho privela.. dala som vypoved v praci lebo som nestihala skolu..rodinnych problemov na mraky, otca kazdu chvilu pustia z vazenia.. a tak.
Lubikos - tesi ma :) opat sem pribudla dalsia povzbudzujuca dusa :) zaujimalo by ma este, ze ked si prisiel ku psychiatrovi, ze co ti povedal? ze ci ti povedal ze akym konkretnym typom uzkosti trpis, alebo ci to uzavrel len vseobecne ze "uzkost".. tie myslienky co pises poznam, aj panicky strach z vysok poznam, aj neustale robenie si starosti, neustale derealky no a teraz uz aj nejake tie ataky :) ja sa ale nicoho z toho nebojim, je to signalom, ze je toho opat privela a treba pribrzdit.. co sa tyka zlych myslienok a strachov, tam som sa dostala na iny, odost lepsi level - odkedy som absolvovala terapiu a trosku dospela a tak :) teraz mi robia skor starosti tie fyzicke prejavy no a vkuse som v derealizacii.. Tani, poznas vsak? :D bolo by fajn, keby sa sem vratili ludia co pisali a mohli by sme to trosku viac zase rozprudit :) drzte sa vsetci, myslite pozitivne, teste sa zo zivota, lebo je krasny a nenechajte si ho kazit nejakou Pani Uzkostou :)

tobi

jaaj a este som chcela, TANI pridala som si ta na facebooku:)ak chces mozes ma potvrdit:)papa TATI ako sa mate baby? pocuj Tati ty si na fb?

tobi

Ahooojte vsetci:) tak ja sa mam co sa tyka uzkosti celkom fajn...az na problemy s priatelom...ale tak zatial mozem povedat, ze sa to da...snazim sa nemysliet na mrchu..samoska aj ja mam v tomto obdobi na rozume ci sa to nevrati...ale seriem nato...no nie?:) momentalne som chora, vybrala som uz druhe atb za mesiac..a nic ziadne zlepsenie, hrozny kasel, sopliky..ach jaj...a priatel chodi mimo za pracou...chodi sa skolit...cize je doma len 4 dni a potom je prec 10 a tak dokola...to nam vobec nepomaha..ale sa to zhorsilo:( ale uz sa nato pozeram inak..niekedy som plakala..teraz..hm beriem to akosi inak...aj ked nas vztah je zly...:( a ja s malym sme tych 10 dni u nasich...je mi takto veselsie:)

lubikos

Hm :) Ahojte takze asi zacnem odpisovat, Inari Tebe by som zablahozelal ze mas osobu pri sebe ako je tvoj priatel, to je skvele ze takto stoji pri tebe a snazi sa pomoct ..Ja som mal pri sebe tiez priatelku no a dnes z tej uz je to moja manzelka takze viem co to je ak je clovek ktoreho milujes po blizku a zaroven mas hrozostrasne scenare....Ja som mal prv problem jej o tom povedat ale uz ked som si nevedel dat rady tak jednoducho som jej to musel povedat lebo mi davala a dava obrovsku podporu a mne sa ulavovalo.....
Lenze topit sa v uzkostiach sa zacnu aj depresie tak ak mozes cim najskor vyhladaj odbornika ak sa hanbis ist ku psychiatrovi tak chod do druheho mesta nepotrebujes ziadne povolenie od obvodneho staci ze zavolas a prides pockaas si v cakarni a porozpravas mu vsetky tazoby ktore ta trapia tak podla toho nastavi liecbu a pojdes spokojna domov....Neboj sa toho ja som sa vybral sam lebo som bol uz beznadeji a bal som sa ze sa mi nieco stane....samozrejme isla so mnou moja manzelka. Vzdy bola so mnou a je aj do teraz....Takze ak mas este otazku kludne napis...
Mozno by bolo dobre napisat ako sa ja teraz citim....
Po navsteve doktora som zacal uzivat lieky na spanie, lieky na stres a nervozitu a antidepresiva....bolo to asi za den 3 krat samozrejme v malych davkach po meiaci som prestal brat lieky na spanie a na stres a upravili sme AD dnes je to mu asi 6mes. beriem jednu tabletku denne rano a to je vsetko...nic na stres iba caj ale to musi byt urceny na oddych a relaxaciu a neberiem ani tabletky na spanie po mesiaci som ich zacal nahradzat bylinkami od Cinskeho doktora kde som podstupil aj masaze a akuupokturu ...dnes uz neberiem ani tie bylinky v takom mnozstve uz len fakt ak tak caj ale nesmie podporovat nejaku velku aktivnost cize len na relax.... Citim sa velmi dobre a lutujem ze som nesiel za doktorom skor...nech si hovori hocikto o tom co chce ale ja sa citim fajn a ked pride zla myslienka neviem ako ale sam sa uz viem proti nej obranit ak sa to stane tak mozno 2 do mesiaca ale spokojne pracujem ma spravnych ludi kolo seba som spokojny a kaslem na tych kto si mysli ze ku psych. doktorovi chodia len blazni...je na velkom omyle vela ludi v dnesnej dobe ma problemy a niekedy maju bud tieto stavy alebo to riesa alkoholom drogami alebo vyskytnu sa poruchy srdca, dychania, trav.ustrojenstva atd atd a nakoniec za tym stoji psychika...Tabletky su dnes na inej urovni ako v 50 a 60 rokoch takze nie su to svinstva a navykove a ktore aj su navykove doktor ta upozorni takze neboj sa a urob vsetko preto aby si sa citila lepsie....
Tiez som si myslel ze ja to dokazem aj sam tak to tu pisu napr.kasli na lieky dostanes sa z toho sama...Na koniec iba jedno ak to niekto dokazal tak je strasne silna osobnost klobuk dolu ale vela ludi pise po forach kt.nemaju sajnu aky neprijemny pocit to je. Talze hladaj radu u odbornika a u ludi ktori to zazili.
Janka aj tebe vela zdaru a nechaj tomu lahky priebeh...k tvojej otazke len tolko ja nemam problem iist niekam mimo domova ale mozno je to tym ze si sa uz zamotala trochu viac do seba a to ti vyvolava alebo je to vec ktora ta strela ale trochu inac, takze uzkosti su rozne....tazko povedat aby bolo vsetko rovnake...
Mozte sa aj nieco opytat ak Vam to pomoze dalej ako som to pisal vyssie

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.