Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

tobi

Ahooooojte uz som tu hroozne dlho nebola...nieze by som na vas nemyslela, ale akosi som sa tu nedostala, je mi uz lepsie ovela lepsie :o) aj ked mam problem s priatelom...a vy ako? TATI moja, ako sa mas? a co je to ten okoubak a thuj ci ako ...? TANI ako?

zuzanka65

Na tom linku sú moje prípevky aj pod inou prezývkou, ale ak je tam dáka zuzka, tak to som ja, vtedy som ešte nevedela, ako sa prihlásiť a môj prvý príspevok je z 23.11.2007.

zuzanka65

Milá fida, ja som mala nenormálne stavy po vysadení AD a to som nebola ani tehotná, takže viem, ako ti je a to tehotenstvo k tomu, no nezávidím ti. U mňa práve tehotenstvo spustilo akési začiatky úzkostnej poruchy, hoci predtým tam boli aj slabšie depresie, ale vlastne vtedy u mňa začali silné obavy z budúcnosti a z toho, že ako to všetko bude, ako to hlavne finančne zvládneme a tie obavy boli také neodbytné, že keď som si to spätne po prepuknutí panickej poruchy daka dokopy, tak vlasne u mňa tehotenstvo a tie obavné myšlieky naštartovali PP a mala som aj slabé fyzické príznaky, slabosť, pocit na odpadnutie a neschopnosť chodiť sama von, no nakoľko som sa úplne izolovala od námahy a skoro celé som to presedela doma v kľude a o PP som nemala ani šajnu, po pôrode sa to stratilo samé a začalo to znovu až po piatich rokoch. Toto však nie je tvoj prípad, ty máš úzkosti dlhšie pred teh. A možno práve tehotenstvo by ti mohlo dať silu prekonať úzkosť, už raz si konečne uvedomiť, že je to stav mysle a jediné, čo v tomto živote môžeš zmeniť, sú tvoje myšlienky. Máš sa na čo tešiť, na bábätko, je pred tebou niečo nové a veľmi významné, tak sa už prestaň trápiť starými myšlienkovými návykmi. Viem, že to nie je vôbec jednoduché, možno je tam niečo nedoriešené z tvojej minulosti, čo ťa trápi a vyvoláva v tebe úzkosť a preto by si toto mohla prebrať so psychológom a popri tom začať meniť smer svojich myšlienok na dieťatko a radosť, ktorá z očakávania bábätka plynie.
Ja som začala chodiť na táto stránku pravidelne, keď som vysadila AD. Ako som už spomínala, bolo mi veľmi zle a vtedy mi radil RNG a Damián ohľadom detoxikácie, ale neviem, ako je to v tvojom prípade, keďže si tehotná, ale aspoň pre inšpiráciu, napíšem ti sem link na stránku a tému, kde sme o tom písali. Držím ti palce a mysli na maličké, to ti dodá silu.

sunnie

fida tazko to znasam ale co mam uz robit. nic mi neostava len zatat zuby a nejak to vydrzat kvoli malemu.mimo tychto stavov mi tiez byvalo velmi zle a prve mesiace som prevracala,fakt som bola uplne vyradena. neporadim ti ako to lepsie zvladnut lebo ani ja to neviem. asi len treba vydrzat ved nie je kazdy den uplne zly. pokial by to bolo neunosne mozno predsa budem muset brat AD ale pokial to len pojde skusim bez nich. drzim ti palce, viem ako sa citis.

fida

pre sunnie....ďakujem, že si mi odpísala, moja takže sa stále trápiš s úzkosťami....ako to teda zvládaš poraď mi,,,
mne je tak hrozne zle.....aj to tehotenstvo..a teraz aj to vysadenie liekov...a neviem, ako si mám pomôcť
prosím vás tí ktorí ste už bez AD-čiek..ako ste zvládali stavy po vysadení AD-čiek...a bendozeapinov

katkaxxx

Ahojte, Misko, napisem mailik, ked budem mat po skuskach ok? teraz mam trosku fofry. Serlift - ako som pisala, poznam tie myslienky.. ale ja nemam diagnostikovane OCD.. jeden psychiater povedal ze mam panicku poruchu, dalsi povedal ze mam panicku poruchu tiez a este dalsi povedal ze mam generalizovanu uzk. poruchu s nejakymi priznakmi ocd (tie myslienky ze co ked niekomu ublizim).. tak si vyber :D. ale urcite viem ze nemam ocd. priatel ktory so mnou dennodenne tieto veci tiez preziva tak tvrdi ze mam proste vseobecnu uzkost ktora sa mi prejavuje proste rozne.. tebe to ako diagnostikovali? lebo u mna je cudne to ze ja mam proste zo vsetkeho nieco :D aj z PP, aj z generalizovanej, aj niektore tie desive myslienky, aj fobiu z vysok som mala :D len .. bolo by dlhe to vysvetlovat ze ako a preco, ale proste ja som jednoducho vseobecne strachopud a aj viem z coho to mam a prejavuje sa mi to v roznych formach.. teda, teraz je to uz neporovnatelne lepsie oproti tomu ako to bolo predtym - AD som nikdy nebrala, riesila som to len psychoterapiou a citanim literatury na temu uzkost..a nejake magnezium ci vitamin B alebo persen (ktory mam pocit ze mi aj tak nikdy nezaberal :D) takze serlift? - ako to tebe diagnostikovali? podla coho? resp. mas aj ine priznaky ako tie neprijemne myslienky?

sunnie

fida, ja som brala po dlhsej prestavke AD asi len tyzden ked som zistila ze som tehotna, takze som nemala ziadne vedlajsie ucinky pri ich okamzitom vysadeni. teraz neuzivam v tehotenstve ziadne lieky nakolko je to vzdy rizikove.
ako som pisala,nie je mi moc dobre, trpim uzkostami a depresiami. ale bojujem s tym a skusim aj kojit. kojenie totiz zhorsuje tieto stavy a podla lekara by som nemala vobec kojit, lenze ja to chcem vydrzat kym sa len bude dat bez liekov. lekarka mi inak doporucila tusim serotin keby sa mi este pohorsilo, snad to ale zvladnem aj bez nich :)

serlift

katka xxx.mam presne to co ty,uplne presne to.Liecim sa uz 2 roky.Beriem serlift,xanax mi uz vysadil.Cela tato sprosta Ocd je iba strach.Nic ine iba strach.Aj ja mam niekedy myslienky co ked niekoho podrezem nozom,co ak zoskocim z vysky.................vsetko co maju ocd-ckari,a tieto sproste myslienky su naozaj niekedy take zive ze clovek je presvedceny ze to spravy,alebo sa boji toho ze co ak to spravy.Potom si ale uvedomim,ze som neni debil,ze su to len sproste myslienky.Zelam vela uspechov vsetkym co sa trapia s touto poruchou a prosim zaroven o radu ked to niekomu preslo,co preto treba spravit.Ja sa mam rada,mam milujuceho priatela,akurat spolu zijeme,dobru pracu a vobec ziadne problemy.Naozaj.Ale ked tieto myslienky pridu viem byt velmi smutna ked mi napadaju skarede veci o tych ktorych milujem nadovsetko.Dakujem

fida

ahojte,,ako sa máte?? ako som písala som tehotná, užívala som Frontin a AD-čka Citalec, Frontin som prestala užívať pred dvoma týždňami zo dňa na deň, a AD-čka mi lekárka znížila dávku z 20mg na 10mg.....a včera mi ich vysadila úplne...
problém je v tom, že mi je zle, bolí ma hlava,,, a najhoršie je, že mám taký pocit akokeby ma niečo v krku dusilo, a tlačí ma aj na hrudi, poobede mi prišlo zle, na odpadnutie, celková slabosť a akokeby mi horúčava zalievala svaly a a potom ma v svaloch pálilo a pichalo..a najmä akokeby v maozgu, je to normálne pri vysadení AD-čiek??? hlavne sa obraciam o pomoc-radu od žien, ktoré otehotneli počas užívania AD,,,a ako sa cítili po vysadení...prosím niekto s podobnou skúsenosťou...poraďte
inak sunnie..aj ty čakáš malinké.....a ako sa ty cítiš??? myslím, že aj ty si trpela úzkostnými stavmi, nie?? ako to zvládaš bez liekov??? nieje ti zle??
pekný večer všetkým

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk