Úzkosť

zuzanka65

Milá fida, ja som mala nenormálne stavy po vysadení AD a to som nebola ani tehotná, takže viem, ako ti je a to tehotenstvo k tomu, no nezávidím ti. U mňa práve tehotenstvo spustilo akési začiatky úzkostnej poruchy, hoci predtým tam boli aj slabšie depresie, ale vlastne vtedy u mňa začali silné obavy z budúcnosti a z toho, že ako to všetko bude, ako to hlavne finančne zvládneme a tie obavy boli také neodbytné, že keď som si to spätne po prepuknutí panickej poruchy daka dokopy, tak vlasne u mňa tehotenstvo a tie obavné myšlieky naštartovali PP a mala som aj slabé fyzické príznaky, slabosť, pocit na odpadnutie a neschopnosť chodiť sama von, no nakoľko som sa úplne izolovala od námahy a skoro celé som to presedela doma v kľude a o PP som nemala ani šajnu, po pôrode sa to stratilo samé a začalo to znovu až po piatich rokoch. Toto však nie je tvoj prípad, ty máš úzkosti dlhšie pred teh. A možno práve tehotenstvo by ti mohlo dať silu prekonať úzkosť, už raz si konečne uvedomiť, že je to stav mysle a jediné, čo v tomto živote môžeš zmeniť, sú tvoje myšlienky. Máš sa na čo tešiť, na bábätko, je pred tebou niečo nové a veľmi významné, tak sa už prestaň trápiť starými myšlienkovými návykmi. Viem, že to nie je vôbec jednoduché, možno je tam niečo nedoriešené z tvojej minulosti, čo ťa trápi a vyvoláva v tebe úzkosť a preto by si toto mohla prebrať so psychológom a popri tom začať meniť smer svojich myšlienok na dieťatko a radosť, ktorá z očakávania bábätka plynie.
Ja som začala chodiť na táto stránku pravidelne, keď som vysadila AD. Ako som už spomínala, bolo mi veľmi zle a vtedy mi radil RNG a Damián ohľadom detoxikácie, ale neviem, ako je to v tvojom prípade, keďže si tehotná, ale aspoň pre inšpiráciu, napíšem ti sem link na stránku a tému, kde sme o tom písali. Držím ti palce a mysli na maličké, to ti dodá silu.

sunnie

fida tazko to znasam ale co mam uz robit. nic mi neostava len zatat zuby a nejak to vydrzat kvoli malemu.mimo tychto stavov mi tiez byvalo velmi zle a prve mesiace som prevracala,fakt som bola uplne vyradena. neporadim ti ako to lepsie zvladnut lebo ani ja to neviem. asi len treba vydrzat ved nie je kazdy den uplne zly. pokial by to bolo neunosne mozno predsa budem muset brat AD ale pokial to len pojde skusim bez nich. drzim ti palce, viem ako sa citis.

fida

pre sunnie....ďakujem, že si mi odpísala, moja takže sa stále trápiš s úzkosťami....ako to teda zvládaš poraď mi,,,
mne je tak hrozne zle.....aj to tehotenstvo..a teraz aj to vysadenie liekov...a neviem, ako si mám pomôcť
prosím vás tí ktorí ste už bez AD-čiek..ako ste zvládali stavy po vysadení AD-čiek...a bendozeapinov

katkaxxx

Ahojte, Misko, napisem mailik, ked budem mat po skuskach ok? teraz mam trosku fofry. Serlift - ako som pisala, poznam tie myslienky.. ale ja nemam diagnostikovane OCD.. jeden psychiater povedal ze mam panicku poruchu, dalsi povedal ze mam panicku poruchu tiez a este dalsi povedal ze mam generalizovanu uzk. poruchu s nejakymi priznakmi ocd (tie myslienky ze co ked niekomu ublizim).. tak si vyber :D. ale urcite viem ze nemam ocd. priatel ktory so mnou dennodenne tieto veci tiez preziva tak tvrdi ze mam proste vseobecnu uzkost ktora sa mi prejavuje proste rozne.. tebe to ako diagnostikovali? lebo u mna je cudne to ze ja mam proste zo vsetkeho nieco :D aj z PP, aj z generalizovanej, aj niektore tie desive myslienky, aj fobiu z vysok som mala :D len .. bolo by dlhe to vysvetlovat ze ako a preco, ale proste ja som jednoducho vseobecne strachopud a aj viem z coho to mam a prejavuje sa mi to v roznych formach.. teda, teraz je to uz neporovnatelne lepsie oproti tomu ako to bolo predtym - AD som nikdy nebrala, riesila som to len psychoterapiou a citanim literatury na temu uzkost..a nejake magnezium ci vitamin B alebo persen (ktory mam pocit ze mi aj tak nikdy nezaberal :D) takze serlift? - ako to tebe diagnostikovali? podla coho? resp. mas aj ine priznaky ako tie neprijemne myslienky?

sunnie

fida, ja som brala po dlhsej prestavke AD asi len tyzden ked som zistila ze som tehotna, takze som nemala ziadne vedlajsie ucinky pri ich okamzitom vysadeni. teraz neuzivam v tehotenstve ziadne lieky nakolko je to vzdy rizikove.
ako som pisala,nie je mi moc dobre, trpim uzkostami a depresiami. ale bojujem s tym a skusim aj kojit. kojenie totiz zhorsuje tieto stavy a podla lekara by som nemala vobec kojit, lenze ja to chcem vydrzat kym sa len bude dat bez liekov. lekarka mi inak doporucila tusim serotin keby sa mi este pohorsilo, snad to ale zvladnem aj bez nich :)

serlift

katka xxx.mam presne to co ty,uplne presne to.Liecim sa uz 2 roky.Beriem serlift,xanax mi uz vysadil.Cela tato sprosta Ocd je iba strach.Nic ine iba strach.Aj ja mam niekedy myslienky co ked niekoho podrezem nozom,co ak zoskocim z vysky.................vsetko co maju ocd-ckari,a tieto sproste myslienky su naozaj niekedy take zive ze clovek je presvedceny ze to spravy,alebo sa boji toho ze co ak to spravy.Potom si ale uvedomim,ze som neni debil,ze su to len sproste myslienky.Zelam vela uspechov vsetkym co sa trapia s touto poruchou a prosim zaroven o radu ked to niekomu preslo,co preto treba spravit.Ja sa mam rada,mam milujuceho priatela,akurat spolu zijeme,dobru pracu a vobec ziadne problemy.Naozaj.Ale ked tieto myslienky pridu viem byt velmi smutna ked mi napadaju skarede veci o tych ktorych milujem nadovsetko.Dakujem

fida

ahojte,,ako sa máte?? ako som písala som tehotná, užívala som Frontin a AD-čka Citalec, Frontin som prestala užívať pred dvoma týždňami zo dňa na deň, a AD-čka mi lekárka znížila dávku z 20mg na 10mg.....a včera mi ich vysadila úplne...
problém je v tom, že mi je zle, bolí ma hlava,,, a najhoršie je, že mám taký pocit akokeby ma niečo v krku dusilo, a tlačí ma aj na hrudi, poobede mi prišlo zle, na odpadnutie, celková slabosť a akokeby mi horúčava zalievala svaly a a potom ma v svaloch pálilo a pichalo..a najmä akokeby v maozgu, je to normálne pri vysadení AD-čiek??? hlavne sa obraciam o pomoc-radu od žien, ktoré otehotneli počas užívania AD,,,a ako sa cítili po vysadení...prosím niekto s podobnou skúsenosťou...poraďte
inak sunnie..aj ty čakáš malinké.....a ako sa ty cítiš??? myslím, že aj ty si trpela úzkostnými stavmi, nie?? ako to zvládaš bez liekov??? nieje ti zle??
pekný večer všetkým

misiak

katka presne si to vystihla.drzim ti palce aby vstko dobre dopadlo.drz sa.
ja mam tiez myslienky ze v noci sa zobudim a pichnem svoju manzelku nozom.smrtelne.
potom som si povedal ze preco by som to robil?a zas ma napadlo ze mozno by sa mi ulavilo.
potom som zistil ze to vsetko je blbost a ze uz mi bolo dobre a zacal som si hladat dalsi dovod aby som sa mal coho bat.
a nasiel som si taketo myslienky.
lenze potom ked sa v noci prebudim tak ma chyta panika ze so ak nieco spravim.
to uz som ja.
:)
katka ak chces napis mi na mail.
zatial sa majte.
pekny vecer

sunnie

kati drz sa,dufam ze ti to dobre dopadne.
taketo sialene myslienky mavaju niekedy ludia, tiez sa cudujem co vsetko ma vie napadnut...

katkaxxx

ahojte, uz som tu davno nebola, zavalili ma hrozne problemy a asi nemalo vyznam to tu vypisovat,aj tak mate kazdy dost tych vlastnych ale predsa len zhruba.. otec je v base za tyranie, zanedbanie vyzivy atd.. viete si asi domysliet ako mi je. buduci tyzden mam aj ja vypovedat. pomedzito skusky, jednu som zrusila lebo som nebola schopna sa ucit. misko a janka tie myslienky poznam, svojho casu som sa kvoli nim bala ze ci nemam OKP (obsedantno-kompulzivnu poruchu)lebo je to jeden z priznakov OKP ale u mna a teda asi aj u vas jediny z priznakov OKP, ostatne totiz spadaju bud pod PP alebo pod gener. uzkost. u mna tie myslienky pramenia podla toho co som zatial zistila jednoducho z toho ze sa toho bojim... ked som mala si 15 tak som sa bala strasne drog a fajcenia (kvoli urcitym zazitkom z detstva som mala v hlave zakorenene ze som zla, nejaky vyvrhel alebo nieco take) no a stale som mala v hlave predstavy typu - boze moj, co ked by som brala drogy? co ked by som fajcila? a ked by mi bol niekto dal mozno pred rokom drogu co ked by som ju bola zobrala? vysledok bol ten ze som sa citila ako narkoman napriek tomu ze som v zivote ziadnu drogu neochutnala a vtedy ani len cigaretu neochutnala (cigaretu som skusila v 17 - 18tich a vobec mi to nechutilo a ani nechuti) no a mala som tiez panicke reakcie ked som len pocula slovo drogy (roztocila sa mi hlava, pocit akoby ma tahalo do nejakeho ineho divneho sveta atd) ale odkedy som s nimi prisla nepriamo do kontaktu (niektori spoluziaci holdovali drogam) tak panika ustupila a uz s tym vobec nemam problem. toto iste mam s tym "co ked niekoho zabijem" - odjakziva sa vyhybam totiz filmom s touto tematikou a tiez to prameni z mojho detstva a presvedcenia ze som zla a zli ludia robia zle veci.. neviem ci mi rozumiete, pisem to len tak v skratke.. no a proste viem ze je to z toho strachu z toho.. treba proste ist do kontaktu s nejakymi jemne krvilacnymi filmami napr. a prezit ten pocit a clovek si uvedomi ze je to blbost... jednoducho plati pravidlo ze to, coho sa bojime, tak tomu sa musime vystavovat az to postupne prejde. janka a misko ak sa vam chce, tak tie myslienky este popiste, u mna je to tak ze ja sa nebojim ze niekomu ublizim v zmysle ze mu LEN ublizim a nezomrie.. ja som sa bala praveze v situaciach v ktorych je jasna smrt napr ked by clovek mal nejaky obrovsky noz ostry a pichne niekoho (sorry ze uz to tak blbo polopatisticky pisem) tak je smrt viac menej ista .. aj ked mozno ani to nie.. jednoducho ja ten pocit dostanem iba v situacii ked je kvazi "dostupne" nieco cim sa da cloveka usmrtit, nie "len"ublizit a viem ze to prameni z mojho strachu so smrti.. preto sa mi aj stavalo to ze ked som pocula vobec slovo smrt tak sa mi roztocila hlava a dostala som pocit ze umieram.. alebo som sa bala ist na vysoke poschodie lebo ked clovek odtial padne alebo skoci tak je smrt ista.. lenze ja som proste nikdy nechcela zomriet a s tym to ani nema nic spolocne. je to proste STRACH, hlupy strach. a takto som sa bala mnohych inych veci.. "nadprirodzenych" az kym som si uvedomila ze nadprirodzene veci neexistuju a ze treba ostat pevne nohami a rozumom na zemi, odvtedy sa "nadprirodzenym" temam nevyhybam a ani sa ich nebojim.. jednoducho.. strach ktory prameni z nevyriesenych veci v hlave a zo strachov z urcitych veci. neviem ako je to u vas.. ci je to podobne.. totiz pri OKP tie myslienky ze niekomu ublizite alebo ze budete hrozne kricat v nevhodnej situacii alebo ze niekoho sotite pod auto atd atd.. pri OKP vraj prichadzaju bez akejkolvek priciny, proste sa len vnucuju. ale mozem vam povedat ze tieto myslienky ma aj vela "zdravych" ludi.. minule mi priatel hovoril ze sa ho kolega pytal ze ci nema niekedy take myslienky ze co ked na zastavke napr soti niekoho pod elektricku.. a este mu aj hovoril ze o tom vela cital, ze to je normalne a ze obcas to kazdemu napadne.. tak to napadne aj nam.. lenze my proste musime spanikarit ze ano? :) sorry za dlhy prispevok, dufam ze si ho aspon niekto precita, drzim vam palce a vy prosim drzte mne, velmi to teraz potrebujem.