Úzkosť

Inari

ja mam to iste..najma v stresovych situaciach. vtedy staci len blba myslienka alebo nejake pichnutie v tele a vie sa to rozrast do strasnych pocitov a strachu ze sa zblaznim a nieco urobim.. ked sa ulavi, nechce sa mi verit ze sa nieco take stalo, akoby sa mi milosrdne pamat zresetovala. nezblaznime sa z toho, to je len strach

silviap

Bola som aj u psychiatra,beriem lieky,ktoré obsahujú serotonín. Vraj mám úzkostno-depresívnu poruchu.Chodím aj k psychologičke, ona ma síce upokojuje,že neuróza nie je nič hrozné, že sa nemusím báť. Aj ja sama si uvedomujem, že môj strach je blbosť, že je to nereálne, veď inak sa cítim úplne fajn, ale občas, keď to na mňa príde, tak zdravý rozum nejak nezaberá. A chcem sa toho zbaviť!!! Nechcem to! aj keď v poslednej dobe už také stavy mávam menej často, ale predsa len ma to občas napadne.

silviap

Ahojte, už dávnejšie som sa odhodlávala sem napísať, ale nejak som nevedela, či sa mám tu zdôveriť zo svojich pocitov,až dnes som sa odhodlala. Mávam občas také pocity, že sa idem zblázniť. Začnem mať hrozný strach, ba priam až sa desím a neviem to ovládať. Bojím sa, že sa zbláznim, čo keď už som blázon, mám taký blbý pocit, začnem sa pozorovať a cítim také napätie. Nedokážem to ani opísať čo pritom cítim, ale také niečo by som neželala ani tomu najväčšiemu nepriateľovi. Má niekto podobné skúsenosti?

danustek

TATIANA 26 ja viem ze ked je clovek psychicky labilny tak uz to moze mat aj dozivotne ale ja chcem vediet pracovat s tou uzkostou hlavne bez liekov a bez nich by som sa bohuzial v dnesnej dobe nezaobisla...vies chcela by som vediet kolko trva kym sa to nejak upokoji a nebudem musiet brat lieky...

a smiem sa spytat aj na vase priciny uzkosti?teda preco u vas vznikla...napriklad mne umrela blizka osoba a nechal ma priatel...ale vraj to mam v sebe uz od detstva...chcela by som sa aj spytat ci sa aj vyhybate miestam kde sa vam uzkost dostavila..napriklad ja by som sa najradsej odstahovala z nasho bytu lebo sa mi to stalo tu u mna v posteli...prvy krat musela prist sanitka a znizit mi tlak lebo som nevedela co mi je a strasne som sa zlakla myslela som ze odpadavam...a odvtedy mam panicky strach zo sanitky...

Kachita

Ahojte, no pokial roztrzitost je sposobena AD-ami, radsej pozmenit. Ale treba si davat pozor kedy vynechat AD. Nie je to bez nich lahke.
Ja sa mam uz omnoho lepsie. Priam som spokojna. Zvysila mi doktorka davku a ja uz dnes po prvom dni sa citim lepsie. Sice este naobed som nebola "normalna" ...ved viete ako to myslim, ked citite ze nie ste normalna a mas pocit ze si blazon....ale postupne to preslo. Potom som si z rozkose bola kupit krasnu bundicku kozenu a som vo svojej kozi spat :))))
No verim tomu ze toto zvysenie davky mi uz pomoze natrvalo. A nebudem citit nic neprijemne. Ked je hlava v klude, ziadne fyzcike priznaky mrchy ma nerozrusia.
Ale ako je tazke vobec byt normalny a fungovat, ked je prave hlava chora. To si malokto uvedomuje. Fakt strasna vec.
Tanicka, ako ta napadlo dat ostrihat havka? Mna by to nenapadlo a strasne mu to pristane, posobi tak milucko a mladunko. No krasneho havka mas.
Mne dnes moja havka usla. Uz som rozmyslala ako pridem domov a ako budem cumiet na jej pelech a tak som kracala domov a ona ma cakala v parku, cez ktory chodime s chvostom medzi nohami :) A hned ako ma zbadala od radosti pribehla. Aspon ze som ju nemusela nahanat :)))
Drzte sa vsetci :)

zuzanka65

To by aj mňa zuajímalo, či Silvinčiatko berie nejaké AD, lebo presne takéto stavy som mala aj ja, všetko presne ako to opisuje ona. Vtedy som ešte brala Ad seroxat a mala som pocit, že ich už nepotrebujem, že mi nepomáhajú a prejavujú sa už ich len vedľajšie účinky, tá roztržitosť , nervzita, tak som ich začala vysadzovať. Aj po vysadení Ad nenastalo zlepšenie hneď, ale roztržitosť a nervozita zmizli, len som začala pociťovať iné problémy, kým sa telo zbavilo návyku na AD.

tatiana26

DANUSTEK prepáč, ale keď sa spýtaš, že ako dlho trvá, kým to úplne odíde, tak poto vieš o tom zrejme veľmi málo... a ak chcem vyhrať, tak musím poznať svojho nepriateľa... a úzkosť je taký nepriateľ, ktorý príde nepozorovane, ale zbaviť sa ho je ťažké...myslím, že ho nevieme zničiť, len zmierniť jeho silu a útoky...

SILVINČIATKO moje, to ma mrzí... ty berieš nejaké AD? Lebo kurňa akoto, že ti je takto zle? Má to nejaké objektívne príčiny toto zhoršenie?

tobi

ahojky danustek, ja mam PP uz asi 9 rokov...ale madzitym bolo napr. dobre aj dva roky, no potom sa to vratilo...ale to, co mi, ze mam PP som sa dozvedela az pred pol rokom((( mozno keby som to vedela skor a nasla tuto temu citila by som sa uz davno lepsie a viac by som pre to urobila, a vedela konecne co mi je...(a nemala strach, ze vonku odpadnem, ze mi pride zle)- nehovorim,ze som z toho vonku, ale citim sa lepsie...a ono je to asi u kazdeho z nas tak, raz je dobre a raz zle(((

danustek

hmm to fakto moze panicka porucha trvat az 6 rokov???a je to stale na tej istej urovni???vie mi niekto povedat ako dlho trva kym to odide uplne?ja mam epizodicku paroxyzmalnu uzkost..bojim sa ze sa mi nieco stane ze odpadnem ze mi pride moc zle a bude musiet prist sanitka...mam panicky strach ked pocujem sanitku...beriem lieky uz od roku 2007 a niekedy mam pocit ze uz som vonku z toho a potom to zasa pride...