Úzkosť

tatiana26

Ojojoj, vidím, že naše rady sa rozširujú... som si čítala posledné dni a písali ste tu o tom zívaní... dievčatá, to je hyperventilácia, jeden z príznakov úzkosti, takýmto spôsobom sa prejavuje... mňa to obťažuje už roky rokúúúce, len neviem, čo s tým... A tá slabosť v nohách ako niekto spomínal, tak to tiež mávam, až mám pocit, že fakt padnem. Ja som posledné týždne na tom dosť blede, akože fakt nechápem, či mi tie AD prestali účinkovať alebo čo, ale každý deň je mi fest zle... Nie je to také, že sa bojím byť sama doma alebo že mám desivé ataky, ale proste zle a zle, derealizácie sa vracajú... niekto tu o nich písal, že je ako vo sne celé dni, tak to ja viem, čo je za peklo, to je niečo fakt desivé... No idem štvrtok na kontrolu, musím povedať doktorke, že nie som spokojná s vývojom situácie...

zzuzzana

Inari to je v pohode :)
A kde si v anglicku? Ja som v londyne.
Pocasie je dnes fakt super, grilovacka slnko a pohoda :)
Dufam ze taky bude cely vikend

Inari

dakujem, myslela som si. pytala som si nieco na uvolnenie, vtedy mi okrem AD predpisal Propranolol, vcera som si ho prvykrat dala, a dost rychlo som sa upokojila (ze to nejak upravuje cirkulaciu a pomaha pri vyssom tlaku, co som asi mala, lebo mi triaslo ruky a s krkom a boleli ma oci). Spominal nieco na sposob valia, ale predsalen sa rozhodol pre beta blokator, ze ked mam take fyzicke priznaky ako trasenie, potenie, obcas busenie. No viem, do juna este daleko, ked kazdy den co ako tak zvladnem trva ako rok, ale som rada ze viem o niekom co je tiez tu aco sa da robit. Vdaka zzuzzana:)dlhy vikend pred nami, dufam ze nam bude dobre, pocko vyzera super.papa

zzuzzana

A ked sa citis fakt tak zle niekedy tak si vypytaj od GPho xanax, alebo nieco podobne co zabera rychlo a v pripade nudze si supni.
Ja som to tak robila prvy mesiac a potom som to vyhodila :)

zzuzzana

cognitive behavioral therapy..
No mne lekarka predpisala lieky ale ja som povedala ze chcem radsej na terapiu ako lieky..tak uvidim ako to pojde, na prvom stretnuti mi len urcia diagnozu ak nejaku mam.
No jasne poviem ako bolo, ale tak idem az 2. juna tak to este casu dost :)

Inari

ano zzuzzana aj ja som v anglicku..moj GP mi pvykrat ked som s tymto za nim isla navrhol pohovor s counsellor-om, predpokladam ze to je teda nejaky terapeut(??),ale vtedy som povedala ze este nie, ze to zvladnem..ha..figu borovu zvladam, tieto dni ma to poriadne dusi najma rano a celu dobu v robote(dnes som si myslela ze odpadnem, take tlaky som mala v hlave a ociach)
co znamena CBTterapia? myslela som si ze musi byt nieco aj cez NHS, nie len sukromni..povies ako bolo?:) drzim palce,ked odporucis mozno sa aj ja odhodlam :) dakujem za radu!

zzuzzana

Inari kde v zahranici si?
Ja som v anglicku, lekarka ma odporucila na CBT terapiu, sice sa nato moze dlho cakat kym dostanes terapeuta ale je to zadarmo. Ked chces sukromneho tak to je okolo 70-100 libier za sedenie. Ja mam ist za terapeutom 2.juna. Ked si v Anglicku chod za svojim GP a povedz ze chces na terapiu, vypises nejake papiere a budes cakat kym sa ti terapeut ozve. Mne sa ozval asi za 3 tyzdne co je celkom skoro, lebo mam spoluziacku ktora ma tazke depresie a caka na terapeuta cez tri mesiace. Skus to.

zuzana12345

je vôbec nejaká doba ako dlho sa môže užívať,nikde v príbalovom letáku som sa nedočítala že je treba po určitej dobe vysadiť