Úzkosť

timon7

Vyliecil sa uz niekto z uzkosti a depresie natrvalo? alebo sa to moze vratit aj ked clovek prestane brat lieky a funguje v pohode?

annemary

poadte ta depresia ma viac a viac pohlcuje a uz nevladzem.
nevladzem totalne nic, rozmyslam akym sposobom to ukoncit a kedy.
Poradte mi co mam robit lebo sa bojim ze to dopadne katastrofalne- staci stlacit spínač a buum

janik123

ahojte vsetci,
toto je asi diskusia o uzkosti a depresiach s najvacsim poctom ucastnikov, preto by som sa tu chcel nieco dozvediet.
ja trpim na uzkosti asi 9 rokov. prve dva roky boli aj panicke ataky. teraz je to uz roky len o strachu a natahovania sa s pocitmi.
strasne vela by som chcel napisat a ani neviem kde zacat.
najhorsie je ze ten strach ma hrozne obmedzuje. myslim tym to, ze dakedy som vsetko robil spontanne. teraz vsetko prehodnotim, ze ake riziko neprijemnych pocitov mi tam hrozi. Viem, ze keby som vedel ako to v sebe potlacit, tak by som zase zil uvolnene. ALe ked to pride to potlacit neviem. Volou mi to proste nejde. skusal som to xkrat. Ked mi proste pride nevolno na sluzobke, tocenie hlavy, stiahnuty krk, neviem to odstranit. zvacsa len cakam kedy to odzvoni samo. A to na tom neznasam. Tu bezmocnost.Ani po tolkych rokoch sa s tym neviem zmierit.Viem, ze taky skutocne nie som.Nie som ustrachany, ked mam dobre dni som proste plny energie a napadov a mam chut robit x veci.Vtedy zijem spontanne a radostne ako dakedy.Ale potom z nicoho nic sa to vrati.A pri tom to nema ziaden system. Po peknom dni, mozem sediet sa pocitacom a zrazu zacnem mat pocit, ze sa napriklad neviem nadychnut, alebo sa mi spravi hrca v krku, alebo zacnem mat divne tlaky v hlave a zacnem sa pozorovat a hlavne sa zlaknem. nechapem vobec co to spusta a podla mna na to ani nikdy nepridem.
Jednoducho som si prezil davno davno velmi stresove obdobie, ktore vyvrcholilo panickym atakom a odvtedy som sa zacal sledovat, bat sa, riesit pocity, ze ci je to dobry pocit alebo zly. ci sa nieco spusta alebo som stabilizovany. uplne o nicom.Po precitani par stran v tejto teme, to vlastne vsetci mame uplne skoro identicke. Pozorovanie sa, vyhybanie sa veciam, navaly uzkosti a potom uz len kazdy hasi ako sa da. lieky, meditacie, liecitelia, skusanie kazdeho noveho pripravku co sa objavi v lekarni. Ja som uplne na tom tak isto. Hrozne by som sa chcel toho zbavit, aby som bol zase slobodny, ale neviem to. Ten strach je vo mne zakoreneny a neviem ho prekonat. AKo keby mozog nevedel pochopit, ze vsetko je uplne v poriadku a mal by sa uvolnit a tesit.Tak nejako si to predstavujem. Ako blok v mozgu, ktory sa zasekol niekde pred deviatimi rokmi v navaloch strachu a odvtedy sa nevie uvolnit.
Pred deviatimi rokmi som mal hrozny strach z rakoviny, neviem co ma to pochytilo. Keby som to vtedy bol riesil a siel za niekym, tak by to mozno nedopadlo takto. Ale ja som to prekonaval, stresoval sa kazdy den, v noci sa budil so strachom, a stale sa pozoroval. Ani sa v podstate nedivim, ze to takto skoncilo. Ale otazka stale je, ci to je stav navzdy, ze clovek sa s tym musi naozaj zmierit, alebo sa to nejako da opravit. Mozno hypnoza by to uvolnila, ale na to sa ja nedam.
Lebo volou clovek asi nedostane z hlavy ten blok, ktory vznikol tymi neprijemnymi zazitkami a ten strach a uzkost sa spusti automaticky v danej situacii. To mi nikto nevyhovori. Podla mna to ani nespusta myslienka. jednoducho sa to spusti ako Pavlov reflex. Budem rad za kazdu skusenost, komu sa podarilo vyskusat nieco s pozitivnymi vysledkami.
Este doplnim, ze lieky som si nikdy nedaval a hoci v jednej diskusii ma zvozili, ze dom debil a nezodpovedny, tak si stale myslim, ze to bolo spravne rozhodnutie. Takto viem, ze som to ja a ked sa mam dobre, tak sa mam dobre ja a nie lieky vo mne.

dik.

janik

kachiqua

Ja som sa s uzkostami trapila dlho. Depresie ma tiez dobehli a hoci mi lieky velmi pomahali, vracalo sa mi to. Nasla som si vsak skvelu psychoterapeutku. Robime spolu KBT terapiu, a na krasnych prikadoch mi ukazala, ako u mna chyba sebelaska. Sebakritika, poziadavky na seba samu - to ano. Ale sebelaska, to nie. Odporucila mi toto CD: zenyzenam.cz
A som z neho nadsena.
Prajem vam aby ste vsetky nasli svoje osvietenie :)

He Is A Legend

Je tu niekdo z tohto fora co by pokecal ? zazivam to akurad a kazda podpora by sa hodila momentalne dakujem ://

jedulka

35 let jí mám.Je to jako rakovina.
když začne nic necítíte dlouho,jak se projeví první příznaky je zapotřebí se s tím okamžitě zabývat a léčit.Naučit se dobré hluboké dýchání,vždy jsem letěla do koupelny,pustila silně vodu, sedla si a dýchala zhluboka.Pak jsou na trhu a je jich dost,bylinné tišící kapičky, www.pilatesvtabletkach.sk tohle je rozhodně velmi účinkující,doporučuji a nakonec to nejdůležitější.Zjistit příčinu stresu a napětí, které úzkost spouštějí.Vyhoď te to ze života.A cvičit, když vás to nebaví stačí pouze chůze.Najděte si nějakou zábavu, cokoli co vás bude těšit, radost do života, to je nejsilnější pomocník.často tady na foru čtu jak jsou na tom zle, nechají to rozběhnout do hluboko, což je zlé, tam už musí zajít za odbornou pomocí.Nechápu proč tak strašně moc lidí nechce jít k psychiatrovi,jako by měl moc nebo co a tak to táhnou dál.Nikam daleko to nedotáhnou,někteří možná i ano ale ono je to stejně dožene a je ještě hůř.Nikdo se tady ani nikde slovem nezmíní kam až daleko Vás to dokáže zavést a jaké to má následky.I když užívám léky následky jsou strašné.Jen ležím a jdu na WC a k PC.Víc už nic.Nemůžete!Nejdu tady popisovat a děsit lidi ale někdo by už měl, abyste to nebrali na lehkou váhu.Dám Vám něco ke čtení, je to to nejlepší co jsem kdy o anxioznědepresivní poruše četla.
www.lundbeck.com

macopuf

Ahojte...chcel sa spýtať či poznáte niekoho kto sa zbláznil z panickej poruchy alebo úzkosti....či je to vôbec môžné alebo je to stále len ten pocit?dakujem

tibbi88

Zas sa cítim nejak na dne...úzkosti sú v plnom prúde...na nič sa neviem poriadne sústrediť (tým trpím už puberty).

SissiB95

Určite to spolu súvisí, mne sa posledné 2 roky čo mávam úzkostlivé stavy zmenšil objem vlasy asi 2 násobne ak nie aj viac... dovtedy bolo všetko v pohode a vlasy som mala normálne, potom to začalo a stále je to horšie a horšie.

silviap

Ahojte. Chcem sa spýtať, vy čo máte stavy úzkosti a depresie nemáte pocit, že vám padajú viac vlasy??? Môže to spolu súvisieť?