Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

sunnie

tobi dakujem, este raz aj ostatnym.
ano, neprijemne su hlavne tie hnusne pocity - u mna je to najcastejsie unava/otapenost, vnutorne napätie, derealizacia + pocit na vracanie. aspon ze nemam strach z obchodov, lietania, ludi a tak. ale uprimne trosku sa bojim toho ked budem s malym potom sama doma ako to budem zvladat.

tobi

ale ked sa v pohode byt niekedy neda.. vsak...?sunnie ale u mna to bolo aj tak,ze som mala poporodnu depku, ale som nikam nesla a snazila som sa ju prekonat sama...(((a pritom som ani nevedela vtedy co je PP a uzkost a ze tie stavy mam s toho..proste som si myslela aha tak zasa na mna prisli tie stavy a bala som sa ich, lebo som nevedela co to je...a to busenie srdca som mala aj na zaciatku tehotenstva, lebo to bolo zrazu nieco nove, a mala som pocit,ze som chora a nie tehotna, proste som nevedela co to bude ako to bude, aj ked nunko som hroozne chcela a tesila sa))))no a prisiel atak- co som vtedy o nom fakt ani tusenia nemala, tak som sa zlakla viac koli babu a mala som taky atacisko,ze ma odviezli do nemocnice, a si ma tam nechali, lebo com mala to hrozne busenie a vyssi tlak arychle pulzy...

zzuzzana

To akoby zvieranie hlavy a divne tlaky poznam aj ja, myslela som si ze som jedina :D
Ale ked tak nad tym rozmyslam tak pre mna najhorsie niesu ani tie fyzicke priznaky lebo uz viem ze sa mi nic nestane, lebo hlava sa mi tocila stokrat predtym a nikdy som neodpadla, hrudnik mi stokrat zvieralo a nikdy som sa nezadusila..mne najviac vadi ta derealizacia, lebo vtedy mam strach ze zosaliem a co potom :) Ale googlovala som si to a vraj tp patri k uzkosti a zosaliet sa z toho neda tak som spokojnejsia :)
Tobi mne to niekedy trva aj cele dni ale pomaha ked robim nejaku cinnost, napr beh alebo joga.

tobi

ahoj sunnie, jaj som zabudla vsetko dobre vam prajem, aby ste boli obaja ok...myslim,ze ked sa ti nunko narodi, tak nachvilu zabudnes na tu mrchu..aspon u mna to tak bolo, no potom sa mi vratilo ked mal tobi rok...u mna to zacalo byt potom intenzivnejsie lebo teraz uz nie som zodpovedna sama za seba, ale aj za mojho tobika...no a prepadali ma take myslienky,ze co ked sa mi nieco stane co bude s nim, a bala som sa byt s nim sama doma...ale to nevravim,preto ze to tak bude u teba, lebo kazdy sme iny...a u teba to moze byt tak,ze sa to strati)))papa

sunnie

tani, uvazovala som nad pn lenze ked som sama doma je to este horsie. kym fofrujem v praci aspon mam vkuse zamestnany mozog, aj ked ani jeden variant nie je ziadna vyhra. stacilo by tak malo-byt v pohode...

sunnie

ako vidim ludi s touto dg.pribuda kazdym dnom viac. podla mna je dobre ze mame dnes moznost dozvediet sa na internete o nej viac, co sa da s tym robit a ze nie ste sami.

sunnie

vsetky telesne priznaky co popisujete (zimnica, derealizacia, busenie srdca, pocit na vracanie, odpadnutie, hnacky atd.) su z tejto hnusnej choroby. ale ziadny strach, nic sa vam nestane, neumriete, neskolabujete :) hlavne treba zhlboka dychat, ukludnit sa a nemysliet na to kedy to na vas pride.

tobi

mne sa niekedy stava, ze mam pocit,ze sa toho nikdy nezbavim, no a potom uz ked sa citim dobre dlhsie, tak som si viac ista, ze to prekonam...fakt som niekedy ako blazon...pomotany? z tej PP, uzkosti...ach..ach no ale mna najviac stale trapi,ze nejdem sama s malym do mesta, lebo stale mam pocit alebo si namyslam? ze to na mna pride tam(((neviem co mi robi problem ci to ze mi nebude mat kto pomoct alebo,ze kazdy bude pozerat...toho sa kurnajs nemozem zbavit(((ale uz chodim s malym aspon na dvor a prejst sa okolo bytovky, myslim,ze to postupne zvladnem...papa

tobi

achojky, Zuzkaxxx aj ja som mavala (teraz mavam menej) to busenie a vynechavanie alebo podskocenie srdca...a kedze som bola pred zakrokom a mala som mat anestezu, tak som radsej zasla za kardiologom...no a tam pi lekarka urobila sono srdca a vravela, ze je vsetko v poriadku))))a ze to moze byt z unavy a tak...pa

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk