Úzkosť

tobi

ahoj sunnie, jaj som zabudla vsetko dobre vam prajem, aby ste boli obaja ok...myslim,ze ked sa ti nunko narodi, tak nachvilu zabudnes na tu mrchu..aspon u mna to tak bolo, no potom sa mi vratilo ked mal tobi rok...u mna to zacalo byt potom intenzivnejsie lebo teraz uz nie som zodpovedna sama za seba, ale aj za mojho tobika...no a prepadali ma take myslienky,ze co ked sa mi nieco stane co bude s nim, a bala som sa byt s nim sama doma...ale to nevravim,preto ze to tak bude u teba, lebo kazdy sme iny...a u teba to moze byt tak,ze sa to strati)))papa

sunnie

tani, uvazovala som nad pn lenze ked som sama doma je to este horsie. kym fofrujem v praci aspon mam vkuse zamestnany mozog, aj ked ani jeden variant nie je ziadna vyhra. stacilo by tak malo-byt v pohode...

sunnie

ako vidim ludi s touto dg.pribuda kazdym dnom viac. podla mna je dobre ze mame dnes moznost dozvediet sa na internete o nej viac, co sa da s tym robit a ze nie ste sami.

sunnie

vsetky telesne priznaky co popisujete (zimnica, derealizacia, busenie srdca, pocit na vracanie, odpadnutie, hnacky atd.) su z tejto hnusnej choroby. ale ziadny strach, nic sa vam nestane, neumriete, neskolabujete :) hlavne treba zhlboka dychat, ukludnit sa a nemysliet na to kedy to na vas pride.

tobi

mne sa niekedy stava, ze mam pocit,ze sa toho nikdy nezbavim, no a potom uz ked sa citim dobre dlhsie, tak som si viac ista, ze to prekonam...fakt som niekedy ako blazon...pomotany? z tej PP, uzkosti...ach..ach no ale mna najviac stale trapi,ze nejdem sama s malym do mesta, lebo stale mam pocit alebo si namyslam? ze to na mna pride tam(((neviem co mi robi problem ci to ze mi nebude mat kto pomoct alebo,ze kazdy bude pozerat...toho sa kurnajs nemozem zbavit(((ale uz chodim s malym aspon na dvor a prejst sa okolo bytovky, myslim,ze to postupne zvladnem...papa

tobi

achojky, Zuzkaxxx aj ja som mavala (teraz mavam menej) to busenie a vynechavanie alebo podskocenie srdca...a kedze som bola pred zakrokom a mala som mat anestezu, tak som radsej zasla za kardiologom...no a tam pi lekarka urobila sono srdca a vravela, ze je vsetko v poriadku))))a ze to moze byt z unavy a tak...pa

tatiana26

Katuška moja, zrejme máš obidvoje :) ono PP je mááálokedy ako samostatná diagnóza, väčšinou sa vyskytuje vždy ako súčasť buď generalizovanej alebo depresie... takže kľud, si úplne v norme a to, čo sa ti deje je úplne bežné... ono tá sviňa normálne mení podoby, to je na nej to zákerné.

A dievčatá, to s tým srdcom je úúúplne jasný príznak úzkosti... kardiológ vám povie presne to isté, som si istá, že so srdcom nič nemáte... Katka aj mne niekedy tak preskakuje (srdce, nemyslím teraz na hlavu:)) , potom zrazu akoby sa zastavilo a zrazu buchne... to je fakt súčasť úzkosti...

Inari

ahojte, mne je dnes nastastie lepsie, rano ma chytala panika ked som mala ist do prace, ze sa vsetko bude opakovat, ale nastastie to odznelo len slabym tocenim hlavy..asi ked je tu lepsie pocasie..vcera ma vydesil tlak v hlave, akoby mi ju zvierali klieste, dnes som to tiez chvilu citila, ale uz je dobre :) ja busenie srdca casto nemavam, len ked ma nieco vytoci a velmi sa rozculim, skor poznam ten palivy pocit na hrudi a chrbte a obcas sa to rozleje do ruk a hlavy..
a vsimla som si ze na magnezku s B6 co beriem je obsah len 60mg, strasne malo, tak som hned nasadila k tomu aj 25Otku a hovorim si ze to mi je preto lepsie :)

katkaxxx

Caute, baby ktore ste pisali ohladom srdca - aj mne sa stava ze mi preskakuje a vynechava, atd a neviem ci je to z uzkosti, tak idem pre istotu na vysetrenie ku kardiologovi. Chodte aj vy ak ste este neboli a ak ste uz boli tak viete, ci to mate z toho alebo nie :) dufam ze sa dnes mate fajn :) ja pocitujem zvlastne veci, v posl. dobe sa mi akoby transformuje uzkost a meni podobu :D teda nie ze by to bolo nejake hrozne, to nie, len sa mi stavaju take nove veci - napr. ked sa ocitnem na nejakom mieste alebo v situacii, v ktorej by bolo max. nevhodne aby mi prislo zle, tak mi najust zacne byt divne a bojim sa ze mi pride zle :) ah jo.. ja uz fakt neviem co to mam za diagnozu.. jeden mi povie ze mam PP, dalsi ze mam generalizovanu.. kto sa v tom ma vyznat :) hlavne ze to je pomaly a postupne prec :) Prajem vam pekny dnik