Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

tatiana26

Katuška moja, zrejme máš obidvoje :) ono PP je mááálokedy ako samostatná diagnóza, väčšinou sa vyskytuje vždy ako súčasť buď generalizovanej alebo depresie... takže kľud, si úplne v norme a to, čo sa ti deje je úplne bežné... ono tá sviňa normálne mení podoby, to je na nej to zákerné.

A dievčatá, to s tým srdcom je úúúplne jasný príznak úzkosti... kardiológ vám povie presne to isté, som si istá, že so srdcom nič nemáte... Katka aj mne niekedy tak preskakuje (srdce, nemyslím teraz na hlavu:)) , potom zrazu akoby sa zastavilo a zrazu buchne... to je fakt súčasť úzkosti...

Inari

ahojte, mne je dnes nastastie lepsie, rano ma chytala panika ked som mala ist do prace, ze sa vsetko bude opakovat, ale nastastie to odznelo len slabym tocenim hlavy..asi ked je tu lepsie pocasie..vcera ma vydesil tlak v hlave, akoby mi ju zvierali klieste, dnes som to tiez chvilu citila, ale uz je dobre :) ja busenie srdca casto nemavam, len ked ma nieco vytoci a velmi sa rozculim, skor poznam ten palivy pocit na hrudi a chrbte a obcas sa to rozleje do ruk a hlavy..
a vsimla som si ze na magnezku s B6 co beriem je obsah len 60mg, strasne malo, tak som hned nasadila k tomu aj 25Otku a hovorim si ze to mi je preto lepsie :)

katkaxxx

Caute, baby ktore ste pisali ohladom srdca - aj mne sa stava ze mi preskakuje a vynechava, atd a neviem ci je to z uzkosti, tak idem pre istotu na vysetrenie ku kardiologovi. Chodte aj vy ak ste este neboli a ak ste uz boli tak viete, ci to mate z toho alebo nie :) dufam ze sa dnes mate fajn :) ja pocitujem zvlastne veci, v posl. dobe sa mi akoby transformuje uzkost a meni podobu :D teda nie ze by to bolo nejake hrozne, to nie, len sa mi stavaju take nove veci - napr. ked sa ocitnem na nejakom mieste alebo v situacii, v ktorej by bolo max. nevhodne aby mi prislo zle, tak mi najust zacne byt divne a bojim sa ze mi pride zle :) ah jo.. ja uz fakt neviem co to mam za diagnozu.. jeden mi povie ze mam PP, dalsi ze mam generalizovanu.. kto sa v tom ma vyznat :) hlavne ze to je pomaly a postupne prec :) Prajem vam pekny dnik

tobi

ahojky zuzu 12, podla mna by si mala zajst za psychologom alebo psychiatrom...moze to byt z uzkosti alebo PP...ja som si tiez niekedy davno, ked som nevedela co mi je..myslela ze je to z chrbtice...pa, kata

zuzu12

Ahojte chcem sa aj ja opýtať, cez 2 mesiace pociťujem divné stavy... búšenie srdca,alebo ako keby mi nepravidelne bilo, mám závraty,potia sa mi ruky, som nesústredená.. minule som šla do Tesca, začala sa mi točiť hlava, zle sa mi dýchalo.. toto sa mi stalo asi 3x odvtedy mám strach ísť do hypermarketov... Neviem na koho sa mám obrátiť, bola som aj u svojej obvodnej lekárky.. tá sa však domnieva že to mám z krčnej chrbtice... Mám navštíviť psychológa??? alebo psychiatra??? Zuzu

tobi

ahojky, zzuzzana tie priznaky co si popisala mavam aj ja, a co mi prekaza najviac to palenie na hrudi a plytke dychanie...mimochodom to dychanie mam hoc kedy, asi ak pride uzkost...teda ak sa mi uz tazsie dycha viem, ze je to uzkost, citim taky zvlastny pocit na hrudi akoby ma nieco dusilo...ale tiez sa uz snazim si dat len magnezim ked to prichadza, lebo niekedy som hned siahala po frontine, ze si dam skor ako pride atak...a zzuzzi, tiez som mala stale pri atakoch busenie srdca, ale teraz je to ako kedy, raz tak raz tak, sa to meni...papa, kata

zzuzzana

No ja som prvy mesiac ked som este myslela ze to je nieco fyzicke pregooglovala vsetko a vsetko na mna sedelo.Uz to teraz nerobim lebo viem ze sa len viac vystresujem :)
Suhlasim s Tome netreba sa kontrolovat a proste si to nevsimat, aspon u mna to funguje najlepsie. Ked si to nevsimam a zacnem nieco robit tak to prejde.

TOME

to striedanie priznakov je aj u mna... teraz mam napr ten ´´knedlik v krku´´ :) ...Nejak som si uz na to vsetko vykol a uz ma to nerozhadze.. netreba priznaky sledovat.. lebo si ich privolate.. napr... Busenie srdca.... ´´aha , uz je to tu zas ´´.. pride nervozita a namiesto toho aby busenie ustalo samo sa vyplasite ... treba to brat trosku s kludom.. a hlavne ... NEKONTROLOVAT SA :)

zzuzzana

fida no u mna sa to strieda, ked si zvyknem na jeden priznak pride druhy a vystrasi ma...no hlavne mam akoby plytke dychanie, takze sa snazim dychat viac a potom mi je este horsie :) zavraty, zimnica, niekedy trpnutie ruk, tlak/bolest/palenie na hrudi, a najviac mam problem s pocitom niecoho ako knedlika v hrdle, a celkovo bolest krku..doktorka mi povedala ze to je vsetko z tej uzkosti.Ale ja mam skoro stale len jeden z tych priznakov nie vsetky naraz.. A strieda sa to asi tak ze niekedy mam v kuse len problem s dychanim a stale nieco citim v krku a potom to prejde a citim sa zase na odpadnutie par dni a tak podobne.

fida

aha..a aké máš teda fyzické príznaky??? to asi nikto s úzkosťou nemá problém so srdcom..len ja:-(( bože, nech už sme všetci fit

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk