Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

tobi

ahojky, tak ako? ja sa dnes po dlhsej dobe citim na prd..myslim, ze dnes sa mi dost tazko dycha a ako keby na mna isla ta mrcha..dufam,teda budem sa snazit ju nepripustit...ale inak vcera to vsetko zacalo ked mi bolo neskutocne zle, ako po opici blueee, vracala som a od zaludka mi bolo nevolno..zrejme to bolo z tych liekov co mi dala lekarka na spanie trittico...no viac ich nevezmem, radsej si dam frontin...ono teraz nemam az tak dobre obdobie, priatela vyhodili z prace, kde pracoval 6 rokov a dal do nej vsetko...TATI, ADKA, AGAVEN, TANICKA ako sa mate?

misiak

ja som alkoholik a asi nim aj ostanem.neviem sa s toho dostat to pripustam.
ale je rozdiel byt alkoholik a alkoholik.
ja osobne nepotrebujem alkohol ale tu spocnost,v ktorej sa neda byt bez alkoholu.
ale som ajtak alkoholik.
aj ked alkohol neuzivam pravidelne ale stale ked idem vom tak si ho dam.
drogy?s tymi nemam skusenost.
som zmiereny s tym ze sa alkoholu nezbavim.aj ked po nociach placem a rozmyslam ako sa ho zbavit,jednoducho to nejde.
neviem ako sa zbavit pocitov ze si nieco spravim.je to pravda.ale ci s ad alebo bez ad stale neviem najst recept.
a preto si dovolim tvrdit ze lepsie je naucit sa s tymto stavom zit ako menit sam seba nejakou chemiou.
neviem zatial co chcem a viem ze bezAD som aspon sam sebou.
neviem ci uniknem s tejto cesty ale urcite nejaka ulicka existuje.ulicka co ma dostane tam kam chcem.

inka

milos,to to nie je rada pre teba,pretože ty velmi dobre vies zrejme,co ti zhorsuje tvoj zivot,ale skusim napisat svoju skusenost:nielen kombinacia droga+alkohol vyvolavaju tieto stavy ale aj samotny alkohol ci samotna droga.v tvojom priapde treba skor riesit preco sa k tomu vracias ako to co vyvolava tato zavislost.je to velmi zlozite a aj po rokoch ked si clovek uvedomi kolko chyb robi ,tak velmi tazko odolava tej chuti.nepozivam ziadne nelegalne drogy ale da sa povedat ze som tiez zavisla a neviem sa tej zavislosti zbavit,preto dokazem odhadnut ze ta chut je silnejsia ako vedomie ze potom pridu problemy potom to bude este horsie a zase s tym budem musiet bojovat.je asi jedno na com je clovek zavisly,vzdy je to zavislost.mne od toho nepomohol ani psychoterapeut.ak je pravda,ze vylieceny alkoholik ci narkoman zostava stale alkoholikom a narkomanom aj ked abstinujucim tak potom v pripade uzkosti a panickej poruchy to plati 2x,kazdy kto si tym prejde nema sice uz ataky a uzkosti ale stale je citlivejsi stale s amusi kontorlovat aby do toho zase nespadol a svoj zivot musi ovela viac kontorlovat ako clovek ,ktory sa s tymito psychickymi problemami nikdy nestretol.preto je dolezite nielen uzivat lieky ak treba,ale aj spoznat priciny,ktore viedli k spusteniu tejto choroby a zmenit cely rezim,ktory nam ocividne neprospieval.

agaven

zaujimave po 3 mesiacoch brania magneska som krčovala v bruchu aj ma prehanalo musela som dat odstup par tyždnov no neviem ved čo 5 rokov hadam to zvladnem aj 30 rokov dalej

agaven

ano rng ma travdu to telo naozaj potrebuje doplnat to suhlasin ale su ludia čo to ich telo sa aj doplnuje ale nechce ide to von to je jedno či taky doplnok v srtrave atd u mna ano doplnam na druhej srane som rada že som neni na internom a v nemocnici asi takto zuzanka radšej napcham čosi vyvracam nech ale ved čosi zostane v tele a hlavne že už mi dennne nie je zle ano suhlasim doplnat či vapnik zinok atd ano ma pravdu len horšie pre tych ako ja zo zlym žaludkom ako mam ja ti je jedno s druhym jedno pomože druhe nie

inka

je zaujimave ako viete urazat ludi ,ktori s vami nesuhlasia.ako nahle vam niekto povie ze s vami nesuhlasi alebo ma iny nazor ako vy,hned mate pocit že vyryva alebo je az prilis mudry.vy tu zrejme nestojite o rady .vsimla som si ze ak sem prispeje niekto ktor roky trpel na uzkost ci panicku poruchu a da vam nejaku radu ci odovzda skusenost,hned ho zotrete,hned nesuhlasite s jeho nazorom a mate milion dovodov aby ste ho tu zosmiesnili alebo pourazali.preco?nerozumiem,ja som sem chodila ked tato tema vznikla,tu sme si navzajom pomahali a podporovali sa jeden druheho v liecbe a v pokrokoch.odovzdavali sme si skusenosti.mozno preto sem uz nechodi nikto z nich.vy asi nestojite o to aby vam niekto pomohol so svojimi "mudrymi recami".inak by ste sa radsej opytali napr.aj zuzany co vsetko jej pomohlo k vylieceniu namiesto toho abyste ju kritizovali.ale aj milosa by ste s amohli spytat co vsetko mu brani k vylieceniu,v com je problem ked sa citi taky stastny a aj napriek tomu sa to strieda s jeho uzkostnymi stavmi.vsetky tieto poznatky by vam pomohli k liecbe.tak ako milos povedal co najviac sa dozvediet o tejto chorobe,co najviac ju poznat a prestat sa jej bat.but tolerantny k sebe,byt tolerantny k ostatnym.

misiak

milos musim s tebou suhlasit,tiez som mal zo zuzanou viac konfliktou a presne ako hovoris.pamata si len to co si chce pamatat.je to zaujimava osoba.
velakrat klamala aj samu seba,ale niekedy hovorila celkom k veci :)
zaklad nieje hadat sa ale vyriesit problem.
a ked si niekto mysli ze to ako sa k tomu postavi mu problem vyriesi tak je to len dobre.zaklad je verit.
ja uz som bez AD a musim povedat ze mi je lepsie ako s AD :D
to je to co ma postavilo na nohy.pocit ze nemam problem zit bez liekov.
kazdeho posilni nieco ine a verim ze kazdy najde spravnu cestu.
zelam peknu nedelu

zuzanka65

Moment, teraz ma napadlo, písala si o liekoch, berieš anxiolitiká. Ja som písala o Adečkach, že sa nemôžu jednoducho vysadiť. Lenže tieto anxiolitiká sú vysoko návykové lieky, píšeš, že keď ich berieš je ti zle, keď neberieš tiež zle. Berieš ich už dlho, alebo máš tam prestávky? Berieš ich pravidelne? No, teraz neviem, skús konzultovať s viacerými lekármi, ak ťa jeden odbije len tabletkami.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk