Úzkosť

katka30

Tobi, uzivam ho uz piaty mesiac, polka rano a polak poobede. Okrem toho vsak uzivam aj polku Lexaurinu rano a polku poobede a vecer polku Rispenu a cely Xanax.

zuzanka65

Typické príznaky úzkosti :

1. Psychické príznaky :

* Pocit ohrozenia
* Pocit napätia
* Strach
* Nadmerné obavy a starosti
* Potiaže s koncentráciou
* Nespavosť
* Nadmerná bdelosť a ostražitosť
* Ospalosť
* Ľakavosť
* Podráždenosť
* Pocit vnútorného chvenia
* Depersonalizácia a derealizácia
* Pocit únavy
* Neschopnosť odpočívať
* Záchvaty panickej hrôzy
* Anticipačná úzkosť

2. Somatické príznaky :

* Napätie v svaloch
* Skrátenie dychu, hyperventilácia
* Bolesti chrbta, hlavy, v svaloch,
* Tras, cukanie, roztrasenosť
* Zvýšená unaviteľnosť
* Vegetatívna hyperaktivita
* Tachykardia
* Potenie
* Červenanie alebo blednutie
* Studené akra
* Časté močenie
* Hnačka alebo zápcha
* Meteorizmus
* Sucho v ústach
* Tlaky v žalúdku
* Regurgitacia
* Zvracanie
* Parestézia
* Potiaže s prehĺtaním
* „Knedlík v krku“
* Vírenie v žalúdku
* Pichanie v srdce, zovretie na hrudi

insomia

SRDECNE VAS TU VSETKYCH ZDRAVIM , chcem sa vas opytat ci pri uzkosti trpite aj nespavostou , ale myslim taku poriadnu , ktora trva aj dlhsiu dobu . DIKY

tobi

ja ich tiez budem uzivat 1 denne, ale prve 3 dni polku..sunie, to je super,ze uz neberies nic, potom ti dobre zabral ten cipralex...

sunie

ja som naposledy uzivala 1 denne, brala som ho inak viac rokov a v pohode. teraz ale neberiem nic, sem-tam lexaurin.

tobi

dnes som si uz zacvicila pilates, chrbtica ma prestala boliet, ale hrozne ma boli hlava..asi si idem dat paralenik..

tobi

ahoj ZUZKA 65, ja sa urcite nehnevam, je to v pohode a uz aj zabudnute...vies, som teraz rada,ze som v prvom rade zmenila psychiatra..podla dnesneho sedenia u novej lekarky, si myslim,ze bude dobre..uz dnes mi pomohla svojou laskavostou a tym,ze vidim,ze ma chce liecit...tiez som si myslela,ze ak nedame maleho spat na obed, tak vecer pojde skor-omyl..nevydrzal a zaspal okolo 7 vecer a potom sa zobudil o2 hod a bolo...napr.dnes som ho nedala na obed a teraz zaspal..no viem,ze on nebude celu noc spinkat ako ine deti o takom case...a to magne B6 beriem aj ja,aj mi to dnes povedala lekarka aby som uzivala..aj na ten autogenny trening sa tesiim...no a este mi dnes povedala,ze mi zoberie krv na stitnu zlazu, tak uvidime...kata