Úzkosť

marcelina78

Zuzanka som, skusam, ved najprv som skusala homeopatiu, bachove kvety a nic,
potom mi dali Triticco u lekara a nic...
Tiez som mala stavy ake popisujes, ked bolo najhosrie, len sedela v krci a mala pocit, ze kazda minuta trva hodinu v takomto stave, nepomahalo nic, ani xanaxy 3 denne, to boli stavy, ked som 2 tyzdne vobec nespala, ale vobec, nevie si predstavit, kto nezazil, ani z injekcie na spanie na pohotovosti sa mi neulavilo a nespala som, ani sa nepolepsilo..
Vdaka bohu za jednu liecitelku,po jej zasahu som zo dna na den zacala spat, jest a prestala som mat myslienky, ze uz aby som tu nebola...Teraz beriem Mirzaten od lekarky, kvapky Joalis od liecitelky, povedala tiez, ze nadoblicky /emocie/, stitna zlaza ,hrube crevo a hypotalamus /hormoy/, zle vylucovanie zlce, zenske hormony, tak sa liecim aj tak, len je to nadlho, okrem toho beriem zinok, omega 3 mastne kyseliny, magne b6, nenechavam to len na to, ze antidepresiva spravia zazrak, aj ked mam pocit, ze mi tieto vobec nic nerobia, asi mi ich lekarka zmeni pocitam zajtra. Co sa tyka alternativy, chce mi tymi kvapkami nastolit detox organov, aby vsetko fungovalo ako ma, ale hovorim, je to nadlho a tym, ze sa orany cistia sa vyplavuju toxiny z nich do tela a moze mi byt zle, len mi to lezie na nervy, ze uz nechcem tie uzkosti a stavy na zblaznenie prezivat, snazim sa stale nico robit, vramci moznosti, ako zena na materskej,co je cely den sama s dietatom, moc kludu nemam pri malom dietati, len ked spinka:D Ale porad prosim, co ti zaberalo, kto ti a ako zistil ine priciny, ako len take, ze mas zrejme nedostatok serotoninu a potrebujes AD, ktosi tu uz pisal vraj taketo ochorenia maju 80% povod hlavne v nerovnovahe a zatoxikavani organov a 20% robi ten serotonin, ved uvidim, pokracujem v detoxe dalej..Drz sa, aj ostatni clenovia tohto "fanklubu" :D

zuzankasom

ahoj marcelina ano brala som aj lieky ba dokonca som mala aj samovrazebne myslienky potom som sa dozvedela z citania na nete ze psychycke stavy pochadzaju aj z chorych obliciek.skus hladat povod aj v inych chorobach:-)))

marcelina78

ZUZANKASOM a brala si aj lieky?
ja verim, ze ked su to take lahsie stavy to pomoze, ale ked je to uz take obmedzujuce u mna,ze mam problem zvladat kazdodenne cinnosti tak neviem, skus mi dat link nato a popis, ci si brala aj lieky a ako si natom bola. dakujem.

zuzankasom

ja som mala depresie a uzkost pomohli mi vyrobky z okg pouzivam ich dodnes znizili mi aj tlak prestali mi vypadavat vlasy a hlavne zaludocne tazkosti a vredy ktore mi vznikli pri depresii a liekoch ktore mi nepomahali ak chces mozes sa na ne nozriet a priobjednat si ich pri mne vela zdravia a pohody praje zuzanka:-)))

marcelina78

Ahoj ZUZANKA, vdaka za podporu, urcite, ked sa troska pozviecham a zacnem zas lepsie citit, zacnem vyvijat aj aktivity, uz som mala take dni, ze som isla aj do tatier a planovala dovolenky, lebo som sa citila lepsie, citila som viac energie a pokoja, mne staci, ze mi je 3 dni zle a som z toho hotova este tyzden...Samozrejme ze musim cosi robit ked sa staram o male dieta, varenie, vychadzky , nakupy, upratovanie, chlapa mam cele dni prec, tak vsetko je na mne..Dufajme, ze bude len lepsie:D
FIDORKA,ja mam taky pocit na lavej nohe v oblasti prstov uz dlho, akoby som si ju chvilkami ponorila do horucej vody, neviem z coho to je a tu husiu kozu poznam, mavam ju aj na hlave...Co sa tyka palenia koze to nie, ale ked mi byvalo najhorsie a anemohla spavat, mala som pocity akoby ma palilo v zilach, opisovala som to ze akoby mi niekto podal transfuziu s otravenou krvou, bolo to strasne neprijemne..Mozno to mas z liekov, ak si to predtym nemala, skus sa spytat lekarky.

zuzanka65

marcelina78, brala som AD -seroxat a xanax asi 6 týždňov. Vôbec som nerozmýšľala nad tým, či mi lieky zaberajú. Bola som rozhodnutá urobiť všetko pre to, aby som sa z toho dostala. Mama ma vytrepala na Chopok, išla som, aj keď som ataky mala v obyčajnom autobuse, o metre a autobuse trasa London-Sk ani nehovorím :-) Najdôležitejšia zásada - nevyhýbať sa situáciám v ktorých ti je zle. Myslím, že robíš chybu, že sa stále pýtaš, prečo? Akceptuj svoju chorobu a rob všetko pre to, aby si sa uzdravila. Ja viem, že sa snažíš, to my všetci, ale asi to nepomáha, keď sa stále cítiš zle.Pracovná terapia tiež veľmi pomáha. Rob niečo, zamestnaj sa čímkoľvek, nebudeš mať kedy myslieť na to, ako sa cítiš. Ja som napríklad maľovala, reso. natierala nábytok, maľovala steny, naháňala vodára, aby mi konečne dokončil vodu v prevádzke, zháňala murárov, kupovala zariadenie a vybavenie novej prevádzky, proste nakládla som si na plecia kopu práce a na paniku a úzkosť neostal čas :-)
Nejdem ti tu vypisovať, ako pracuje KBT, len ti ju môžem odporučiť a tiež poradiť, daj si do googla:-), prípadne si prečítaj o tom knihu.
Keď tu čítam Vaše príspevky, radšej idem inde, na iné stránky, lebo mám pocit, že už viac nemôžem urobiť, poradiť. Kedysi mi robilo dobre sem písať, akoby som si sama sebe pripomínala, čo mám robiť, keď som to sem napísala. Dnes už túto potrebu nemám, asi som z toho ozaj definitívne vonku:-). Držím Vám všetkým palce, nech sa čoskoro z toho dostanete, pozdravujem Vás a prajem veľa úspechov v liečbe.

fidorka 2

Marcelina78 a nemáš niekedy také pocity pálenia kože akoby si bola spálená slnkom? ja ano, a ešte niekedy mi naskakuje husia koža a je mi všade zima a najlepšie mi je keď si ľahnem a dobre pozakrývam.... v noci sa zas prebudím a hneď mám návaly tepla do hlavy ja tiež občas beriem neurol, mne robí dobre pri stavoch úzkosti, inak beriem citalec a trittiko...

bambulka15

škorica ja by som ti poradila Aloe vera z firmy Forever Living Products...Mne to veľmi pomohlo a to som mala ozaj vážne psychické problémy! Čo je úžasné, sú to čisto prírodné veci, žiadna chémia ani tie gebuziny, čo sú v liekoch. Môžeš si pozrieť stránku www.foreverliving.com alebo mi napíš na mail kovacovap@gmail.com. Držím palce! :)

marcelina78

ahoj Monza,
ja nic moc, akosi neisto, bez iskry a bez energie, odkladam stale navsteu lekarky, lebo zas mi ochorela dcerka,ale do piatku sa tam musim vybrat, lebo uz nebudem mat lieky, liecitelka sa mi neozyva, chcela som sa s nou este poradit, ci mi je horsie vdaka detoxu alebo len nemam dobre lieky..fakt neviem uz, len si zelam, nech je uz lepsie, lebo prestavam tomu uz verit vsetkej tej liecbe...

monza

Ahoj Marcelina, objednala som si estrozin, dnes mi prišiel, skúsim ho brať, uvidím čo to bude so mnou robiť. Dúfam, že pomôže. A ty sa ako máš?