Úzkosť

bond 2001

ZUZI12345-aj mna len svaly bolia cele telo .A mna hlavne v chrbtici ,sklbu ma nervy vo svaloch ,ale ta chrbtica mam pocit ako by som na nej drzala celu zemegulu.Doktor povedal ze su to nervy a ja viem ale aby to neprechadzalo ,len stale bolelo ja uz neviem .UZ ABY BOLA JAR.adka

bond 2001

Katkaxxx ja uz nad takymi vecmi hlavu ani nelamem.Neoplati sa spravodlivosti na tomto svete niet a cim viac pomahas a dobro konas tak sa ti to vrati len v podobe zla a 100x.Ked sa poobzeram okolo seba aky ludia ziju okolo mna je mi zle.Kradnu,su falosni a predsa sa maju dobre.Ja mam susedu mladu co pije ako duha nic jej nechyba, manzel ju aj tak miluje zdravaje ako repa ,uzivaju si zivota,nerobi z nich nikto a penazi maju.A ja sa trapim,lebo toto je len trapenie darmo clovek navonok dobre vyzera ale to vnutro je chore ta prazdnota co clovek citi ,to sa ani neda opisat.Co by som dala aspon tyzden keby ma volaco nebolelo a necitila strach .Ale je to fakt tazke teraz si hovorim musim ,ale to musim dokedy vydzi ?adka

zuzana12345

katuška ahoj moja už dlhšie som tu nebola a ako tak čítam asi nie som sama komu sa zase stav zhoršil.Cítila som sa úplne super celé sviatky.vôbec neviem čo mi to vždy naštartuje.Jednoducho sa ráno zobudím a som na tom tak ako práve teraz.Nedokážem normálne rozmýšľať ani komunikovať a čo je najhoršie, vždy keď sa mi to zhorší,hrozne ma bolí celé telo.Tie svaly ma bolia už viac ako rok niekedy viac inokedy menej ale teraz si pripadám ako zbitý pes.Fakt neviem prečo ma stále bolí celé telo ale nie kĺby len svaly a tiež mám niekedy pocit takého štipkania na ľavej časti tváre a pod vlasmi na čele.Chcela som ísť aj k lekárke ale čo jej poviem,že ma všetko bolí?No dnes si pripadám ako na odstrel.Dúfam že to zase všetko prejde

katkaxxx

ahojte, no ja mam zase veselo. vcera som bola do 11tej v noci s mamou, lebo sa to opat opakovalo, samy plac, beznadej, proste bola uplne hotova a uz to takto nejde dalej, potrebuje pomoc, povedala som jej ze ju vezmem k psychologovi alebo psychoterapeutovi a suhlasila, comu som velmi rada. pojdem s nou do podunajskych biskupic, tam je vraj nejake centrum a da sa tam objednat k psychoterapeutovi, tak to uz budem s nou riesit, lebo takto to dalej nejde. zase zacina mat z tych nervov problem s pankreasom a ja nechcem aby sa znicila. tak drzte palce. bola som rano u alergologicky, urobili mi kozne testy na take typicke zimne alergeny ale nic sa nepreukazalo zatial, este pojdem na krv.. a citim sa akasi bez zivota.. demotivovana.. bez radosti a jasneho ciela.. mna strasne ubija ze nemam nejaky konkretny jasny zmysel zivota (okrem blizkych a lasky atd).. stve ma ze je to na svete tak, ze nikto nevie preco tu je a ci ma vobec zmysel aby tu bol, ked sa stavaju take veci ze clovek zo dna na den zomrie ze ma nejaku nehodu, ze sa ludia navzajom vrazdia, ze sa vrazdia zvierata aby sme ich mohli zjest (mimochodom, uz 4 dni som vegetarianka) atd.. dakujem pekne ale ja si takyto svet neprosim..na ziadne nabozenstvo sa upinat nemienim, lebo na to mam svoj nazor.. potrebujem logicke dovody, fakty a nie fantazmagorie.. chyba mi v zivote opora. tolko moje dnesne pocity. citim strach, neistotu, ale zatial to - nakoniec ako vzdy - zvladam a verim ze to bude lepsie. ako sa mate vy?

bond 2001

TOBI ver mi a ja som zo zaciatku tak bola a hlavne ma to drzalo cez vianoce piekla som ,ale nevedela som ani ako lebo rozum mi behal inde.Potm ta uzkost presla a dva dni sa mi to vratilo zas ale ja to to pripisujem k menzesu dnes som ho konecne dostala uvidim ako bude zajtra.Viem co citis aj cez co prechadzas teraz som dostala mail od jednej zlatej dusi tak si to precitaj AJ TY MISKO Všetci sme si prešli niečim podobným, beznádej, znížená sebaúcta, sklamanie zo seba, z vlastného zlyhania,... To prejde. Nie je všetkým pekným dňom koniec. Tiež som si myslela, že už to bude trvať večne, ale nie je to pravda. Znova prežívam krásne dni, bez strachu. Znova som voľná. A nebol to žiadny zázrak. Ja som to robila len zmenou vlastného myslenia. Až som sa zdesila, keď som si uvedomila, koľko myšlienok venujem sebapozorovaniu a navrávaniu si ako mi je zle. Klamala som samú seba. Najskôr som si len predstavovala ako mi bude v situáciach, ktorých som sa bála dobre, ako ich zvládnem - a aj pri tých predstavách som mala strach. Ale postupne to išlo. Až som raz zistila, že to, čo som si predstavovala je vlastne skutočnosť. Nesmieš sa nikdy vzdávať a vytrvalo kráčať dopredu. Netreba nad sebou nariekať, lebo to tiež nikomu nepomáha. Naštvi sa zdravo a vylieč svoju myseľ. Postupne to pôjde, určite áno. Skús sa nevyhýbať situáciám, ktorých sa bojíš. Skôr naopak, choď do nich a ber ich ako cvičenie na otužovanie samej seba. Takto to vyzerá ako mudrovanie, ale mne to pomohlo. Už sme tu o tom písali, ale daj si napríklad na ruku gumičku a zakaždým ako ťa napadne nejaká zlá myšlienka alebo pôjde na teba nejaký nepríjemný stav, tak si ňou streľ do zápästia a povedz si dosť! Nepoddaj sa vlastnému strachu ale reálne si vysvetli čo ti vlastne je. Ak ti búši srdce, tak je to možno tým, že si sa zľakla alebo sa stále bojíš, ak ti je mdlo, tak to je len zrýchleným dýchaním a dá sa to upokojiť, ak ti vyskočí tlak, tak je to vlastným strachom a je to normálne, každému kto sa zľakne stúpne tlak,... Takto si vždy reálne vysvetli o čo ide a potom sa nemáš čoho báť, lebo ťa to nijako neohrozuje. Nič sa ti nemôže strať. Dúfam, že ti to aspoň nejako pomôže. Inak sa kľudne pýtaj, ja dnes nemám čo robiť a som do večera v práci. Ale len v tebe samej je tá sila pohnúť sa vlastným životom. Len najlepšie začať čím skôr

tobi

bond200, ty ma vies aspon trocha ukludnit..ale je sa nechcem pozorovat-to urcite ani ty a urcite ma chapes..ale ako sa nepozorovat, hovorim si,ze to dokazem, ze ..ale ono to nejde..adka co mam robit,aby som sa nesustredila na seba? snazim sa robit blbotinky s tobiaskom na chvilku sa smejem blbnem s nim a zrazu zase myslienky na seba, vsak vies..inak mam aj pred menzesom..som hotova..

misiak

dakujem ti Adka.
budem sa snazit nedat tej mrche ani minutu z mojho zivota.
dakujem vam.to su rozdiely ked je cloveku dobre a smeje sa vsetkemu,a vtedy dokaze ludi povzbudit.a zrazu pride utlm.
vtedy mi pomahate vy a za to vam dakujem.je to krasne

bond 2001

Moze ta z toho boliet cele telo teda ja som ledva ruky dvyhala ale si predstav ked si v strese cely den tak si vycerpana a to palenie to su tiez nervy .Kati cim sa budes viac vsimat tym to bude horsie aj ja sa o to snazim aby som sa nepozorovala.Lebo to sa zblaznis.Na tuto mrchu nic nezabere asi naozaj len sa jej nebat uz nam tu baby tlcu do hlavy a je to pravda adka

bond 2001

MISKO pamatas sa ked som prisla na tuto stranku prvy krat? asi uz nie ale velmi si mi pomhol.Povedal si ze nemam mysliet na hluposti mam zit a tesit sa aj z malickosti nepodavat sa tej mrche lebo ona z mojho strachu zije !!! misko teraz ti to hovorim ja ty si silny a ty sa premozes lebo toto su len NERVY a ty to dobre vies .DRZ SA DRZIMTI PALCE adka

tobi

bond200, s tej uzkosti, mozem mat aj slabost v rukach? lebo dnes mam hrozne slabe ruky..akoby som mala pretazene, a hrozne mi horia a bolia klby na prstoch..neviem, asi je to napatie..