Úzkosť

katkaxxx

"Stracam podu pod nohamy ,nevladzem sa nadychnut a je mi zle od zaludka,viem ze si to uz ja vsugerujem ale neviem si pomoct...ked to na mna prideco si ludie o mne pomyslia je to hlupe ale neviem ako z toho von." - neda mi nereagovat Adka, na to co si napisala.. prosim ta ty preco riesis co by povedali ludia??? co ta potom??!!! nech si povedia co chcu! a co myslis ze by sa ti take hrozne mohlo stat?? na uzkost sa neumiera a taktiez sanca ze by si odpadla je miziva. a keby sa to uz aj nedajboze stalo, tak na to tiez neumries, jasne je to neprijemne (viem co to je) ale stavaju sa aj horsie veci a nechapem co s tym maju druhi ludia, proste co ta po nich??nerozumiem ze co si myslis ze si pomyslia.. ze si zla? hlupa? narkomanka? fakt nerozumiem..na druhych ludi sa mozes akurat tak vykaslat. odnaucis sa to jedine tak ze do toho obchodu zacnes chodit a uvidis ze sa ti proste nema co stat. tabletkami to neodburas. jedine a jedine tym ze tam pojdes a to prekonas. a nie raz. mozno aj 10x, 100x kym to bude uplne dobre. :)

adulik138

Ahojte vsetci...KATKAxxx to je v tom,ze ja mam tiez fyzicke priznaky, a tiez vobec neviem, co je u mna spustacom...BOND2001 - co sa tyka toho, chodenia von..ja som vzdy mala niekoho pri sebe, vzdy aj mobil a mineralku vody, ale po zacati bratia tabletociek to odislo...tak drzim palceky...a samozrejme menzes to ovplyvnuje, ja som tyzden pred menzesom uplne oodstavena..a MONIK9 som rada, ze si malo ten vylet cez vikend v pohode...bezkam uckat ...pekny dnicek, a TANICKA, kde je?? v praci, v praci??? tak zatial, pappa

fidka

monik9...-to hlavné som zabudla..spomínaš pri tých čajoch, že mätový sa nesmie piť!!-prečo?????? ja mätový čaj pijem vždy je dobrý na žalúdok..aj na nachladnutie..alebo si mala na mysli, že sa nesmie piť...keď sa pije mädovka..alebo materina dúška??

fidka

pre monik9...ahoj kočka..čítala som tvoj príspevok..píšeš tam o rôznych čajoch na ukľudnenie.., ja som tiež vyskúšala kadečo...aj lieky na prírodnej báze....,-ale akosi nič nepomáha..., sú dni že mi je fajn..ale niekedy mi je tak zlae...že myslím, že končím.....srdce ma bolí a pichá skoro každý deň....., často ma páli na hrudi..ťažko sa mi dýych..., je mi na zvracanie....no teraz po tých sviatkoch sa to akosi zhoršilo..., napätá som, aj tlak mám akosi vyššíí...-no neviem, čo robiť.., všetkého sa bojím...inak beriem FRONTIN...a AD som odmietala..ale dnes som bola za lekárkou...a nasadila mi CITALAC...-tak už skúsim asi aj tie AD..konečne..prosím vás nemá s CITALACOM niekto skúsenosti??? a inak..po AD..je vám lepšie??? má zmysel brať AD????

bond 2001

MONIK ja uz ked idem do toho obchodu ,lebo tam som tu mrchu dostala uz po ceste mi je zle .Stracam podu pod nohamy ,nevladzem sa nadychnut a je mi zle od zaludka,viem ze si to uz ja vsugerujem ale neviem si pomoct.S ludmi nemam problemy idem aj suseda na kavu aj k rodicom len ten nestastny obchod.JA sa tam proste bojim ist ze ked to na mna prideco si ludie o mne pomyslia je to hlupe ale neviem ako z toho von.TAk by som uz chcela fungovat ako predtym no ja uz neviem .A este si pisala ze mata neni dobra preco?adka

monik9

ano menzes to moze sposobovat mne v poslednom case dost meska,to je asi jediny vedlajsi ucinok mojich liekov.ja beriem uz len minimalnu davku a fakt sa uz citim tisic nasobne lepsie.Coho sa konkretne bojis vonku?? Ze odpadnes?? Ja som sa bala odpadnutia a mala som miernu dezorientaciu ale to uz davnejsie preslo ked som zacala chodit sama napr.k doktorke,do obchodu ku kozmeticke a teraz sa nebojim uz ani na metro ist alebo tak...inak pre pripad zeby predsa len ma ta plaga prepadla tak hned si davam horcik a po propade guajacuran ktory je volne dostupny a nie je navykovy.Dobre posobi aj caj z medunky,predtym som ho pila na litre,teraz jeden za den inak dobre posobi aj na plet a este materina duska tiez dobre posobi na nervovu sustavu,nesmie sa pit mata.Aj kusok cokolady je dobre mat pri sebe.Ak sa moc bojis ist von tak najprv chod s niekym len tak na kavu ci k niekomu na navstevu je dobre ist,ale to by som isla sama,ved keby daco tak ta navsteva sa isto ohlasi ked nedojdes,to ta bude hnat ze ta cakaju..

bond 2001

Monik neberiem na uskost nic proste .Ja sa snazim bez liekov toto prekonat,ale neviem dokedy sa mi bude dari.Von ani chodit nemozem ,lebo som mala zapal nerv.zakonceni a nemozem sa v tej zime vonku prechadzat a mozno ze ta uzkost ma aj preto drzi.Inak uz 2- tyzdne bolo dobre a teraz zas moze to robit aj menzes??adka

katkaxxx

ahojte :) ako sa dnes mame? :) misko hej, mame to velmi podobne, priam az rovnake :D len s malilinkymi rozdielmi ako napr to ze ja mavam obcas stazene dychanie, byva mi obcas na odpadnutie a citim sa permanentne mimo :D ale uz som si zvykla :) hovorim, pre mna odpadavacky, busenie srdca, zle dychanie alebo hocico na ten sposob nie je nic co by ma trapilo alebo som to nevedela prekonat. u mna su to proste myslienky a pocity. a je fakt zaujimave ze kazdy to tu mame orientovane roznymi smermi. napr Tana - tu zase trapia hlavne fyzicke veci a s myslienkami a pocitmi si vie poradit. mali by sme si to nejak povymienat a navzajom poliecit :D inak je pravda - treba sa v nasom pripade naucit byt sam alebo relaxovat a vediet vydrzat v stave ked sa okolo nas akoby nic moc nedeje. urcite sa to da, to som si ista. len zase vies misko, treba zistit ze preco to tak je a co to spustilo, ked predtym bolo vsetko ok. ja na odstraneni tychto pricin pracujem s psychoterapeutom a musim povedat ze u mna je tych pricim velmi vela a niektore su tazko odburatelne, pretoze na ne nemam priamo vplyv a jedine co mozem urobit je nejak sa od toho odosobnit, co je samozrejme tazke a hlavne u takych citlivych ludi ako sme my, ze ano. misko mozno by stalo za to aj u teba zistit ze preco to bolo/ sem-tam je, musi to mat nejaky spustac.. hm?

monik9

bonqd neviem ci nieco beries na tu uzkost....najlepsie je ist von a hotovo,vonku to prejde,aj ja som to zo zaciatku mala a som sa moc cudovala pretoze ja som nikdy nemala problem ani v noci chodit sama z disky cez park....preslo to,par krat som isla sama,mala som sice strasne pocity ale kedze sa mi nic nestalo tak som sa prestala bat...chodila som s mobilom v ruke ze co ked mi zostane zle a blbosti ma napadali...teraz som uz ok a takmer uz uplne..

bond 2001

FAKT TAni porad ako prekonat ten strach ze musis ist sama von. Ja to tiez este nedokazem ,rozochveje sa mi zaludok neviem dychat a uz som tam kde som nechcela. AKO SA MAM PRESTAT BAT ?AKO SI TUTO MRCHU VYTLCT Z HLAVY?to sa naucit to by bolo adka